Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skaistkalnes vidusskolas 9. klases skolēni profesijām iedvesmojas no vecākiem

Skaistkalnes vidusskolas 9. klases jaunieši kļuvuši saprotošāki un pieņemošāki

Skaistkalnes vidusskolā šogad 9. klasi absolvēs tikai viena, bet skaita ziņā liela pamatskolas pēdējā posma klase. Jauniešu nākotnes mērķi ir cits par citu dažādāki – tāpat kā viņi paši.

Skaistkalnes vidusskolas devītajā klasē ir 20 skolēni, no kuriem 14 ir zēni, bet sešas – meitenes. Kolektīvā mācās skolēni no Brunavas, Bārbeles, Stelpes, Kurmenes un Skaistkalnes pagasta. Darbmācības un kultūrvēstures skolotājs Gunārs Puziņš jauniešu audzinātājs ir kopš piektās klases.

Uztraukums par matemātikas eksāmenu
Kolektīvs sevi raksturo kā draudzīgu, tomēr ar diezgan izteiktu individualitāti. Klase ir liela, tāpēc gadu laikā izveidojušās draugu grupiņas. Jaunieši visvairāk saliedējoties skolas pasākumos vai pirms pārbaudes darbiem, kad cenšas cits citu atbalstīt. Ekskursijās klase devusies uz «Avārijas brigādes» parku, kas atmiņā iespiedies visvairāk. Klase ir liela, tāpēc reizēm grūtības sagādā piemērota autobusa atrašana, un šī iemesla dēļ ekskursijās bieži neizdodoties tikt. Šogad plānojot aizbraukt līdz Liepājai, un kāds jaunietis no klases iesmejas – cerams, ka brauciens netikšot mainīts ar braucienu uz Mēmeli.
Runājot par eksāmenu tuvošanos, skolēni atzīst, ka uztraukums ir jūtams – visvairāk par matemātikas pārbaudījumu. Ārpus skolas daļa jauniešu spēlē pūtēju orķestrī, kolektīvā ir arī dejotāji un dziedātāji, puišu hobijs ir arī nodarbošanās ar sportiskām aktivitātēm.

Jautāti par to, ar kādām atmiņām devītās klases audzēkņi atcerēsies pamatskolas laiku, pirmā atbilde izskan – ar klases audzinātāju. Klase atcerēšoties arī skolas pasākumus, piemēram, popielu, skolas eglīti, Dzejas dienas pasākumus un citus iestādes sarīkojumus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.