Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi” iesniegti 42 projekti

Šogad projektu konkursā „Iedzīvotāji veido savu vidi” novadnieki bijuši ļoti aktīvi.  Iesniegti 42 projekti – 18 projekti Bauskas apvienības teritorijā, 12 Iecavas apvienības teritorijā, 10 Vecumnieku apvienības teritorijā un 2 projekti Rundāles apvienības teritorijā, informē pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists skaidro, ka iesniegtie projekti paredz daudzdzīvokļu māju teritoriju, gājēju celiņu, iebraucamo ceļu, kapu un peldvietu labiekārtošanu. Iedzīvotāji vēlas attīstīt arī aktīvās atpūtas iespējas – piesaistīt līdzekļus veloparka būvniecībai un velo aktivitāšu organizēšanai, futbola laukuma atjaunošanai, bērnu rotaļu laukuma būvniecībai un elementu iegādei. Iedzīvotāji ir gatavi realizēt arī ne tik ierastus un ikdienišķus projektus – piemēram, izbūvēt instrumentu sētu, atjaunot piemiņas plāksnes, likvidēt bīstamos kokus, iztīrīt dīķi un izveidot keramikas mākslas skulptūru.

Projektu īstenošanai katrā apvienības pārvaldē finanšu līdzekļus piešķir pēc principa – 1 eiro uz vienu iedzīvotāju (saskaņā ar Centrālās statistikas pārvaldes iepriekšējā gada datiem). Bauskas apvienības teritorijā projekti tiks īstenoti par kopējo summu 22004 eiro, Iecavas apvienības teritorijā par 8350 eiro, Vecumnieku apvienības teritorijā – 7787 eiro, bet Rundāles apvienības teritorijā –  3251 eiro.

Visus iesniegtos projektus izvērtēšanas komisija izskatīs maijā. Komisijas lēmumu par finansējuma piešķiršanu ar rezolūciju apstiprina Bauskas novada domes priekšsēdētājs, un konkursa rezultāti tiek publicēti pašvaldības informatīvajā izdevumā „Bauskas Novada Vēstnesis” un tīmekļvietnē www.bauskasnovads.lv piecu darba dienu laikā pēc lēmuma apstiprināšanas, ziņo A. Dulbe.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes 2022. gada decembra sēdē deputāti atbalstīja grozījumus projektu konkursa „Iedzīvotāji veido savu vidi” nolikumā. Ar 2023. gadu maksimālais finansējums vienam projektam būs 2000 eiro, līdzšinējo 1000 eiro vietā.

Pašvaldības budžeta finansētā projektu konkursa mērķis ir veicināt iedzīvotāju iniciatīvu uzlabot savas dzīves un apkārtējās vides kvalitāti Bauskas novada administratīvajā teritorijā, iesaistot iedzīvotājus sabiedriskajā darbā, attīstot sadarbību starp vietējo kopienu, pašvaldību un uzņēmējiem.

Attēlā – pērn projektā „Iedzīvotāji veido savu vidi” biedrības “Bauskas vecpilsēta” sagādātie un sastādītie krokusi šajā pavasarī ziedoši priecēja daudzus pilsētniekus un viesus. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.