Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Publicēts jaunākais Latvijas skolu reitings; tajā iekļuvusi tikai viena Bauskas novada skola

Nodibinājums Ata Kronvalda fonds ir pabeidzis apkopot Latvijas skolu audzēkņu panākumus 2021./2022. mācību gadā rīkotajās valsts mācību priekšmetu olimpiādēs, valsts atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencē. Ata Kronvalda fonda veidotajā Latvijas skolu reitingā no Bauskas novada iekļuvusi vien Bauskas Valsts ģimnāzija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezultāti publicēti vietnē https://www.skolureitings.lv/. Iegūtā informācija tiek novērtēta ballēs, lai izveidotu Latvijas skolu reitingu darbā ar talantīgajiem skolēniem, portālu informēja nodibinājuma prezidents Henriks Danusēvičs.

Viņš atklāja, ka 2021./2022. mācību gada skolu reitingā ir iekļautas 33 ģimnāzijas, 48 lielās skolas, kurās mācās vairāk nekā 100 vidusskolēni, un 103 mazās skolas, kurās izglītojas mazāk nekā 100 vidusskolēni vai kurās nemācās vidusskolēni.

Reitingā ņemti vērā skolēnu sasniegumi valsts olimpiādēs (latviešu valoda un literatūra, latviešu valoda (mazākumtautību), angļu valoda, franču valoda, krievu valoda, vācu valoda, bioloģija, ekonomika, filozofija, fizika, ģeogrāfija, informātika, ķīmija, matemātika, vēsture), atklātajās olimpiādēs (latgaliešu valoda, svešvalodas, fizika, tehnoloģijas un dizains, Eiropas eksperimentālās zinātnes, ģeoloģija, lingvistika, mākslīgais intelekts, matemātika, ģeogrāfija, astronomija) un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā.        

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ģimnāziju grupā Rīgas Valsts 1.ģimnāzija šogad atguvusi pērn zaudēto “olimpiāžu topa” līderpozīciju, Rīgas Valsts 2.ģimnāzija šogad ierindojas 2.vietā, atkāpjoties no pērn sasniegtās pirmās vietas. Āgenskalna Valsts ģimnāzija 2021./2022.mācību gadā ieņem augsto 3.vietu, kas ir kāpums par vienu vietu salīdzinājumā ar 2020./2021.mācību gadu. Daugavpils Valsts ģimnāzija ir pakāpusies par sešām vietām, ieņemot augsto 4.vietu 2021./2022.mācību gada reitingā. Arī Rēzeknes Valsts 1.ģimnāzija ir kāpusi reitingā par divām vietām, ieņemot 5.vietu. Bauskas valsts ģimnāzija šajā sarakstā ieņem 28. vietu, aiz sevis atstājot vien piecas skolas.

Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs gada laikā ir izcīnījis augstāko rezultātu “lielo skolu” grupā, pakāpjoties no 4.vietas 2020./2021.mācību gadā uz godpilno 1.vietu šogad. Rīgas 40.vidusskola ir noturējusies augstajā 2.vietā arī šajā mācību gadā. Teicamu darba kvalitāti darbā ar talantīgajiem skolēniem saglabājis arī Rīgas Franču licejs, saglabājot 3.vietu arī 2021./2022.mācību gadā.

Labāko lielo skolu pieciniekam 2021./2022.mācību gadā pievienojas Salaspils 1.vidusskola. Rīgas 10.vidusskola šogad atdod iepriekšējo 1.vietu spēcīgākām skolām un 2021./2022.mācību gadā ierindojas 5.vietā. Šajā grupā Bauskas novada skolas nav pārstāvētas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līderpozīciju “mazo skolu” grupā ieņem Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskola . Šajā mācību gadā 2.vietu par teicamu darbu ar talantīgajiem skolēniem ieguvusi Andreja Pumpura Rīgas 11 pamatskola, kas ir jaunpienācēja šajā topā. 3.vietā ierindojusies Rēzeknes 5. vidusskola – kāpums par divām vietām salīdzinājumā ar iepriekšējo mācību gadu.

Jaunpienācēji “mazo skolu” grupā ir Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskola, kas 2021./2022.mācību gadā ieņem 4.vietu, kā arī Riebiņu vidusskola 5.vietā. Arī mazo skolu reitingā neviena Bauskas novada izglītības iestāde nav iekļuvusi.

“Pasaulē arvien lielāku nozīmi turpina noteikt tehnoloģijas un mākslīgais intelekts. Ata Kronvalda fonds vienmēr ir uzsvēris un stingri iestājies par talantīgo skolēnu attīstības atbalstu, kas stiprina Latvijas zinātni. Diemžēl pēdējos divus mācību gadus Izglītības un zinātnes ministrijas prioritātes mainījušās par labu vispārējam eksāmenu reitingam un patiesi nozīmīgu reitingu valsts attīstībai veidošanas bremzēšanai. Tomēr sabiedrība katru gadu arvien lielāku uzmanību pievērš Pūces reitingam, lai varētu pamatotāk izvēlēties skolu, savu jauno talantu attīstības ceļu,” teic H. Danusēvičs.

Ata Kronvalda fonds ir nodibinājums, kura uzdevums ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Fonda darbība aizsākās jau 1988.gadā, un tā dibinātāji bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes uzņēmums “Kontakts,” kā arī virkne jauno zinātnieku un pedagogu – talantīgo skolēnu vasaras nometnes “Alfa” rīkotāju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

 1. Riebiņu vidusskola, Kuldīgas vidusskola, Auces vidusskola ir mazo skola topa augšgalā, bet mūsējās nav sarakstā iekļuvušas. Kā tad ar mūsu talantīgajiem skolēniem strādā? BVĢ arī jau pašā pakaļgalā, visticamāk ar kāda viena skolēna panākumiem tika iekšā. Jā, tas tikai apliecina mūsu lielnovada izglītības sistēmas “varenību”

  15
  2
 2. Te nu mēs esam ar lauku skolu reorganizāciju! Savulaik, nemaz ne tik sen, likvidēja Īslīces un Uzvaras vidusskolas, jo visus vajadzēja sabāzt BVĢ. Kur tad ir tie augstie rezultāti un izglītības kvalitāte?!

  20
  3
 3. Kaut ko tu te jauc. Uzvaras, Īslīces, Valles un Misas vidusskolas izbeidzās tamdēļ, ka arvien mazāk skolēnu izvēlējās tajās mācīties. Tas attiecas tieši uz vidusskolas klasēm.

  2
  11
 4. Nav gan tā!Likvidēja tīšām lauku vidusskolas,lai pilsētā kombinātu veidotu viss visiem.Tā lūk!

  10
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.