Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Puiši, uz kuriem var paļauties; Iecavas pamatskolas 9.a klasē draudzība uzvar vienmēr

Iecavas pamatskolas 9.a klasē draudzība uzvar vienmēr

Iecavas pamatskolu šogad absolvēs divas devītās klases. Absolventu klašu aprakstu sēriju turpinām ar 9.a klasi, kurā izglītojas pieci braši un savā starpā draudzīgi puiši.

Iecavas devītie paši sevi atzīst par labāko klasi visā skolā. Klases audzinātāja ir Iecavas pamatskolas vēstures un sociālo zinību skolotāja Sandra Sūna.

Iespaido ekskursija Stūra mājā
Lūdzot puišiem sevi raksturot, izskan tikai labākie vārdi – «atbildīgi», «saliedēti», «draudzīgi» un «atraktīvi», viņiem nekad netrūkstot ideju dažādu pasākumu vai projektu īstenošanai. Klasē ir tikai puiši vien, un viņi cits pret citu ir atbalstoši – kā paši saka, darbojas roku rokā un aizstāv klasesbiedrus, ja tas nepieciešams. Klase neslēpj, ka gadoties arī konfliktsituācijas, taču draudzība uzvarot. Uz citu klašu fona viņi izceļoties ar to, ka ir aktīvi, bet tajā pašā laikā nopietni. Uz jautājumu par to, vai klasē neizjūt pelēkumu tādēļ, ka kolektīvā nav nevienas daiļā dzimuma pārstāves, puišu domas dalās – kāds uzskata, ka ir labi tā, kā ir, bet kāds spriež, ka jauktā klasē ikdiena būtu vēl interesantāka.

No skolas pasākumiem puišiem mīļākie ir tie, kas saistīti ar sportu, jo visiem iet pie sirds fiziskas aktivitātes. Kolektīvs ir piedalījies arī popielā un šogad startēja ar dziesmu «Trīnīte». Kopā ar paralēlklasi viņi dodas arī ekskursijās – visspilgtāk atmiņā palicis tā sauktās Stūra mājas apmeklējums, jo tas atstājis dziļu iespaidu par to, kā bija, kad ēkā vēl norisinājās mūsu tautai labi zināmās darbības. Viens no klasesbiedriem atceras, ka gids vairākiem jauniešiem lika nostāties ļoti šaurā telpā, kur nācās saspiesties, lai jaunieši izprastu ēkā valdošos apstākļus represiju situācijās. Atmiņā jauniešiem ir palicis arī atkritumu pārstrādes centra apmeklējums «Getliņos», kur bija iespēja iziet līdzi visam atkritumu apstrādes procesam. Iebildumu doties izbraucienos ar paralēlklasi puišiem nav, jo viņi uzskata, ka jauniešu savstarpējās attiecības ir labas.

Sports pirmajā vietā
Ārpus skolas zēni sporto – spēlē futbolu, volejbolu, basketbolu, cilā svarus, dodas pastaigās, un daži apmeklē arī Jaunsardzes nodarbības. Jaunsargi pastāsta, ka programmā viņi ir devušies dažādos pārgājienos, pildījuši uzdevumus dienas un nakts laikā, kā arī šāvuši ar šautenēm un orientējušies. Jaunsardzē jaunieši iegūst jaunas iemaņas, attīsta sevi un savu disciplīnu. Klasesbiedriem patīk arī peldēšana un citas aktivitātes, kurās uzsvars ir uz fizisko slodzi. Mājās laiks tiek pavadīts, spēlējot videospēles, palīdzot ģimenei, piestrādājot vai vienkārši atpūšoties.

Par eksāmeniem puiši neiespringst un atzīst, ka viņi tiem mācās, taču lieki par to tuvošanos nedomā. Izlaidumu klase plāno svinēt savā lokā, un varbūt kompānijā uzaicinās arī kādus draugus no paralēlklases. No pamatskolas posma devītajiem atmiņā paliks iestādes otrais stāvs, jo tur visbiežāk pavadīts laiks. Arī ikdienas dzīve viņiem ir jautra, tāpēc ar labām atmiņām atcerēšoties arī to.
Savu klases audzinātāju S. Sūnu kolektīvs raksturo kā stingru, taču tajā pašā laikā arī humoristisku, aktīvu un jautru skolotāju. Audzinātāja par puišiem rūpējoties un vienmēr esot gatava palīdzēt, ja tas ir nepieciešams, – attiecības ar viņu pārsvarā esot labas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.