Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Puķes pagalam! Bauskā apstādījumi pamesti novārtā

Bauskas pilsētas teritorijas kopšanas un uzturēšanas darbus kopš šī gada 1. augusta veic galvaspilsētas uzņēmums SIA “Vizii Urban”. Acīgākie pilsētnieki ir pamanījuši, ka līdz ar uzkopēja maiņu apstādījumi Bauskā ir pamesti novārtā. “Krāšņajos pilsētas puķu podos augiem vecie ziedi nav nolasīti, kur trauks mazāks, puķes vīst kopā, jo tās neviens neaplej. Visbēdīgākā situācija ar puķu kastēm Slimnīcas ielā, kur lielākā daļa pilsētnieku iet garām katru dienu. Vēl pagājušajā nedēļā tās bija glābjamas, ja tām kāds iedotu padzerties, jo lietus gāžu sniegtā veldze nebija pietiekama. Trauki nav lieli un karstajā laikā ātri izžūst, taču šīs konkrētās puķu kastes neviens nelaistīja, un šonedēļ košums pagalam. Kāpēc tik nesaimnieciska rīcība?!” sašutumu pauž baušķeniece Ligita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Ziedu kastes Slimnīcas ielā pagājušajā nedēļā vēl bija glābjamas. Foto: www.bauskasdzive.lv

Bauskas novada domē apliecināja, ka augu laistīšana ir SIA “Vizii Urban” pārziņā, bet darbu izpildi kontrolē Bauskas apvienības pārvalde. Vienlaikus pašvaldībā atzina, ka konkrētie puķu podi ir panīkuši. “Esam informējuši darba veicējus. Augiem apgriezīs nokaltušos ziedus, cerot, ka tie atjaunosies, bet ir jau gandrīz rudens, un vasaras puķes arī nezied visu gadu,” paskaidroja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Savukārt SIA “Vizii Urban” pārstāve Zane Plone informēja, ka uzņēmums uzdevumu laistīt puķes saņēmis vien 17. augustā.

Ziedi kastēs šonedēļ bija nokaltuši. Foto: www.bauskasdzive.lv

“Piektdien, 18. augustā, SIA “Vizii Urban” kopā ar pašvaldības pārstāvjiem, apsekojot ziedu stāvokli, secināja, ka tie ir pārziedējuši un arī iestādīti pārāk mazos puķu podos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka mums ir ilgstoša pieredze dažādu augu, tai skaitā ziedu, audzēšanā, plānojam rūpīgāk izvērtēt kopējo situāciju mūsu uzņēmuma apsaimniekotajā teritorijā, lai pēc tam sniegtu pašvaldībai priekšlikumus par piemērotākajiem puķu podu risinājumiem,” norādīja SIA “Vizii Urban” valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis.

SIA “Vizii Urban” valdes loceklis V. Purvinskis atzīmēja, ka no puķu podiem ir arī izvākti arī atkritumi, ko garāmgājēji tur ir izmetuši, vienlaikus aicinot tomēr izmantot atkritumu urnas, kas ir netālu no adreses, kurā uzstādīti puķu podi.

Tāpat viņš apstiprināja, ka šobrīd augi Bauskā ir aplieti, kā arī ir sastādīts jauns ziedu laistīšanas maršruts. Uzņēmums sola, ka turpmāk šie darbi tiks veikti regulāri. Ziedēšanas sezonai beidzoties, “Vizii Urban” ir saņēmis arī uzdevumu atbrīvot puķu podus no augiem.

Sestdien, 19. augustā, agrā rītā augi Bauskā tika laistīti. Foto: www.bauskasdzive.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (33)

 1. Ha, darba uzdevums iedots vien 17.augustā, ja nebūtu lietus, domāju,ka visas puķes pilsētā apsprāgtu. Priekš kam tāda pilsētas pārvalde ir vajadzīga? Vispār tad jau labāk vēsturnieku par mēru, viņš vismaz ar kājām Bausku izstaigāja un aptuveni redzēja, kas kur notiek. Šitie klerki laikam no saviem kabinetiem neiziet. Vai viņi visu uzrauga novērošanas kamerās?

  83
  0
 2. Kā tie urbāni varēja uzvarēt ar lētāko piedāvājumu,ja pat nezina veicamo darbu apjomu!? 100% pēc tam piestādīs papildrēķinu.

  54
 3. Un kas kops estrādi? Pēc “čurbanu” paziņojumiem, tur nebūs neviena sētnieka un pavēles kopt neesot. Kas Dūmiņam tur slota būs jāvicina? Tūlīt sāksies lapu krišana, katru gadu tur 2 mēnešus vāca kritušās lapas, bet šogad kas tur paredzēts?

  34
 4. Jā, interesanti, tagad par puķu laistīšanu Urbāni piestādīs savu rēķinu? Estrāde ar nav Urbānu līgumā un tur jau droši vien tad būs jauns līgums un jau citas cenas vai arī Šķiliņa ar Vasiļausku varēs pašas grābt estrādi. Vides serviss acīmredzot iepirkumā ielika godīga cenas un darba apjomi ar tam bija zināmi.

  40
 5. Kā kaut kas tāds vispār var notikt?!!! Karstā laikā nelaistīt puķes! Vai nu pilnīgi atsaldēti, vai kārtējie afēristi! Un pilsētas pārvaldniece vasiļauska? Vai nav pienācis laiks viņu patriekt ar s—–u koku?!

  54
 6. Izsaukt uz paklāju, lai atskaitās katru nedēļu par paveikto/nepaveikto! Tērēs nod.maksātāju naudu kā gribēs, ne, ne! Atbildīgajam novadā šo ņemt vērā!

  23
 7. Nu tas jau no šitiem mēsliem (citādi viņus nevar nosaukt ) bija gaidāms.
  Saņēmuši 17.augustā ,bet līgumā tas jau bija minēts pie slēgšanas.
  Vispār jau lai tīra ,aplaista tie domes darboņi ,kas ļāva uzvarēt tiem nekauņām ,lai tās papildu izmaksas ,kas noteikti būs ,sedz no savas kabatas.
  Vispār jau mums ir tā ,ka neviens ne par ko neatbild ,tikai pakrata ar pirkstu ,bet ja ierindas pilsonis kaut ko līdzīgi būtu izdarījis ,septiņas ādas noplēstu.

  44
 8. diez, vai tu esi iedzīvotāja “parastā”, kurai zināmi līgumā minētie noteikumi, kas parasti ir komercnoslēpums? Kā arī, diez vai tu darbā uzņemtos tādus pienākumus uz “savu galvu”, kā visas pilsētas puķu aplaistīšana, ja līgumā tas ,visticamāk, nav minēts, jo savādāk firmas pārstāve neapgalvotu, ka “darba uzdevums” puķu laistīšanai saņemts vien 17. augustā. Zinot domes “speciālistu” veiktspēju, tas nav kāds ārkārtas gadījums, vien ierastā prakse.

  13
  3
 9. Reāli fascinē pašvaldības atbilde: Augiem apgriezīs nokaltušos ziedus, cerot, ka tie atjaunosies, bet ir jau gandrīz rudens, un vasaras puķes arī nezied visu gadu.
  Varbūt cerēs, kad pūcei aste uzziedēs? Jā, ir rudens un nafig- visus ziedus var iekaltēt un novākt, vienkārši kolosāla pieeja! To jau laikam gatavu var dabūt tikai Bauskā!

  43
 10. Nu jā ,mīlīši ,esam piedzivojuši TĀDU laiku,ka redziet jāizdod rikojums lai puķu podus laistitu un sakartotu.TĀDUS skatus es neatceros pa visiem šiem gadiem,cik tālu esam nodzivojušies.Bauska esmu diezgan bieži un prieceja citus gadus veidotas puķu kompozicijas.Bija skaisti-un ziedeja viss lidz rudenim .Nebija atrunas ,lūk rudens ir klāt.Lidz pat salnām var turet godam puķu dobes,ir tikai jāgrib,bez laistisanas nav un nebūs.Tad ekonomejiet un pavasari neko nestadiet,ja rokas pa īsām.Un tas nav tikai Bauska,ari citur gaida rikojumus,pa šo tēmu ir daudz kas sakams,bet vai tas ko mainis?Naudas tak NAV,un ari prieksnieku goda prāta NAV.Noorganizēt katru nedeļu pa 2reizem laistisanu ,jo tik karsta laika tas ir nepieciesams ,diemžel!

  29
  0
 11. Urbāņu ērces piesūkušās kārtējam tirzlajam un dumjajam upurim. Varbūt vienkārši korumpētai iestādei.

  17
 12. Nu ko Baušķinieki varam aizmirst par sakoptu Bausku, nebūs vairs ne puķu trauku ar skaistajiem ziediem, ne apstādījumu, ne arī tīra vide apkārt. Urbanam jo mazāk darba, jo labāk. Tā ir Domes atsevišķu personu alkatība, kā teikt nekā personīga tikai bizness.

  33
 13. bet, velkot paralēles, vai tad arī tev bija “jāizdod rīkojums”, lai, redzot iekaltušās puķes, tu vienkārši ņemtu un aplaistītu tās. Tomēr nelaistīji, jo arī tev netika dots “rīkojums” un arī samaksa par darbu. Šeit, redzams, ir pavisam cita problēma, tā, kuru jau pirms dažiem gadiem minēja Valsts kontrole, attiecīgie novada speciālisti nav spējīgi sastādīt un veikt iepirkumus un arī domes deputāti ir “neredzīgi”. Tu taču arī neuzticēsi trīsgadīgam bērnam simt eiro, lai viņš tev nopirktu pāris bloku “kreiso cigarešu”, jo līgumi ar firmām ir tik pat “slideni” un nav uzticami “speciālistiem” ar bērna prātu.

  11
  6
 14. Noteikti no laukiem skriešu ar lejkannu laistìt!!Tas vecàs bekas kas sèź tur pat un tirgo puķites pie slimnicas,tas gan varèja apliet!!

  2
  3
 15. Laikam jau neesi vietējais Bauskas cilvēks, ja reiz neesi ievērojis, ka tur pie slimīcas puķu galdiem jau sen neviens vairs nesēž … Tirgus un konkurence visu “sakārtoja”.

 16. kas par speciālistiem vērtēja, ka puķes ir pārziedējušas un ka podi ir par mazu? šajos podos puķes ir bijušas daudzus gadus un vienīgais kas viņas piebeidza bija sals…šogad neizdarība….Podos var redzēt ka tur bija vasaras puķes, kuras zied līdz pat salnām, piemēram, pelargonija u.c. Nav taču Ņujorka… Bauska ir maza pilsēta var taču apsekot (ja ir vēlēšanās) visus Bauskas pilsētas objektus un dot nepieciešamos rīkojumus par darbu veikšanu….Kāpēc ir jāstāda puķes, ja nevar nodrošināt laistīšanu?Tad nākamgad nestādiet vispār, lai nebūtu šādu situāciju…..

  31
 17. Vizii Urban darbu sāka 1. augustā, bet pēc 17 dienām saņem uzdevumu puķes palaistīt. Pilskalnu tīrīt – šādu uzdevumu vēl nav saņēmuši. Tur laikam vajadzēs vēl 17 dienas vai 117 dienas un pilskalnu varēs iedzīvotāji tīrīt un kopt lielajā talkā.

  18
 18. Kas tā vispār par saimniekošanas formu – darīt tikai to, kur dots rīkojums? Saimnieks savā sētā arī kopj un uztur tikai to vietu, kur sieva liek vai arī sieva uzkopj puķu dobes, kad vīrs iedomājas, ka vajadzētu apliet? Kaut kāds neprašu iztēlojums kā uzturēt vidi sakoptu tai pilsētas apsaimniekošanā izveidojies. Ir vides uzkopēji – sētnieki. Katram tiek dota noteikta vieta kura jāuzkopj un attiecīgi, ja redzams, ka netiek darīts, arī iet un konkrēti viņam prasa, kas notiek, kur problēma sakopt. Kā jebkurā darbā- ārsts, kasieris vai mežstrādnieks, katrs taču atbild par savu darbu, bet šajā apsaimniekošanas variantā – viziumā nospļauties, jo neviens nekur neko neatbild, ka tik ienāk nauda no pašvaldības.

  12
  1
 19. Cik saprotams, tad ir vesela pilsētas uzkopšanas un labiekārtošanas darbu grupa, kas urbāņu līgumā nav konkrēti paredzēta.Rodas jautājums, kas ir ietverts urbāņu līgumā un kas bija ietverts VS piedāvājumā? Izskatās, ka, VS iekļāva savus iepriekšējos standarta darbus un zaudēja konkursā. Urbāņu variantā varētu būt, ka abas puses ir vienojušās, tā teikt mutiski, ieviest līgumā veselu darbu grupu, kas reāli samazināja urbāņu līgumsummu un ļāva viņiem vinnēt un jau pēc vinnēšanas ļauj šai darbu grupai piemērot praktiski jebkādu monopolcenu, kurā varētu būt ieinteresētas abas puses. Kas tas ir, muļķība vai tomēr shēma?

  18
 20. Protams urban prasīs papildus naudu jo nezināja darbus, un beigas tomēr VS būtu biji atbilstoša cena

  13
 21. Žēl, ka to ko citi bija izveidojuši jaunienācēji iznīcināja. Šī filozofija caurstrāvi Bauskas novadu no pašas augšas līdz apakšai.
  Jautājums, ka iedzīvotāji to uztvers ????

  17
 22. Dačuk, saimniekam savā sētā būtu jābūt novada domei un tās darbiniekiem, nevis, tavuprāt, firmai, kas pagaidām godprātīgi dara līgumā pielīgtos darbus. Jo, diez vai tu arī, redzēdama savā “kantorī” nekārtību, ķersies pie slotas un darīsi apkopējas vai sētnieces darbu? Ar to saimnieku- novada domi un tās speciālistiem it nu tā kā ir, ja iedzīvotāji nebūtu satraukušies par redzamo puķu dobēs, tad domnieki- “saimnieki” diez vai paši to pamanītu….

 23. kā te minēts- Vizii Urban paspējusi jau iznīcināt visu to, ko iepriekš izveidojis Vides serviss. Bet, izskatās, tā vien konkursā zaudējušas pašvaldības kapitālsabiedrības darbinieku retorika, jo, ne jau Vizzi Urban ir pilsētas saimnieki, kā te viens otrs raksta, bet firma, kas veic vien līgumā atrunātos darbus un tai nav pienākuma par savu naudu darīt to, ko nolaidības vai nezināšanas dēl nav paveikuši “novada saimnieku” nodarbinātie domes “speciālisti”

  9
  2
 24. Tagad kad pieliks attiecīgos darbus, tad līguma summa būs lielāka kā VS. Kāds laikam arī bija nodoms. Un līgumu slēdzot mūsu dāmas to līdz galam neizrādīja..

  11
 25. Ja kāds no uzraugāmā un komandējamā ir saņēmis procentiņus, tad tāds uzrauga formāli un nekomandē, atstrādā procentiņus. Varbūt Bauskā arī šāda šmuce?

 26. tāds pats liktenis sagaida puķes-puķutraukos pie Bauskas autoostas!!!!vēljoprojām nav laistītas!!!

 27. Ja Sicīlijas mafijai kaut kas nepatīk, tad tā neizvedot atkritumus. Atkritumi Itālijā esot mafijas kontrolē.Nu gluži kā pie mums…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.