Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Mana kultūrvieta” fināla balsojumam izvirzīti Bauskas kultūras centrs un Mazā Mežotnes pils

17. janvārī sācies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2021” fināla balsojums. Atbalstīt baušķenieku devumu aizvadītā gada kultūras spilgtākajās norisēs var kategorijā “Mana kultūrvieta”, kur iespējams balsot par Bauskas Kultūras centru un Mazo Mežotnes pili.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumā vēstīts -Bauskas kultūras centra organizētie pasākumi īsti pat nav kultūrvieta, drīzāk notikumi: Vimbu svētki; vasaras notikumu pagalms “Pulsēta”; neparasta saulgriežu saullēkta sagaidīšanas ceremonija 21. jūnija agrā rītā- “Spīgo”; “CIERE” kā nesteidzīga orientēšanās pastaiga pa Bauskas vecpilsētu vakarā, ar 8 kontrolpunktiem jeb dažādos veidos izgaismotiem namiem, kuros reiz pārstāvēta kāda industrija, ar J.Reiņa ierunātiem interesantiem notikumiem.

“Esam ļoti priecīgi, ka kāds mūs ir pamanījis un veltījis savu laiku, lai Bauskas Kultūras centru nominētu apbalvojumam. Lai arī jau kādu laiku darbs kultūras nozarē ir neparedzams, esam gandarīti, ka divas no nominanta aprakstā minētajām norisēm ir jauni koncepti, kurus radījām pēdējā gada laikā un ko veidojām, pielāgojoties epidemioloģiskajai situācijai. Arī notikumu pagalms “Pulsēta” tika radīts pandēmijas ietekmē, taču šovasar jau otro reizi tas sevi apliecināja kā pieprasītu kultūrvietu gan vietējo iedzīvotāju, gan arī pilsētas ciemiņu vidū,” teic Bauskas kultūras centra pārstāve Paula Kristiāna Lībiete.

Vietnē https://ej.uz/KGkulturas2021 līdz 26. janvāra plkst. 23.59 iespējams balsot par izvirzītajiem nominantiem. Savu izvēli var veikt vienu reizi dienā, autorizējoties ar sociālo mediju profilu.  Balvas ieguvējus noskaidros svinīgajā balvas “Kilograms kultūras” pasniegšanas ceremonijā 19. februārī, ko tiešraidē varēs vērot LTV1 un REplay.lv, klausīties – LR1 un LR3 “Klasika”, ziņo sabiedrisko mediju portāls lsm.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šis pandēmijas gads bijis pilns ar negaidītiem pavērsieniem. Bija brīži, kad kultūra klātienē nebija pieejama, bet tad pēkšņi – izrāžu, koncertu, izstāžu un pasākumu pārprodukcija… Nevienmērīgs piedāvājums un reizē apbrīnojami plašs notikumu spektrs – līdzās klasiskiem kultūras pasākumu formātiem, sarakstā ir iekļuvis arī žurnāls, seriāls, sienas gleznojums jeb murālis, tiešsaistes koncerts un klausāmizrāde. Formātu un formu daudzveidība. Ļoti neraksturīgi, ka notikuma kategorijā ir iebalsoti trīs dažādi mūzikas notikumi,” norāda žūrijas pārstāve, LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Fināla balsojumā piedalās:

Kategorijā MŪZIKA:
• 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres 30. gadadienai veltītais koncertstāsts “Mana uguns, kuries” 20. janvārī. Rīgas Doms, Rīgas kamerkoris “Ave Sol”, Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”, Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava.
• Elīnas Garančas un Raimonda Paula koncerts “Ja tevis nebūtu…” 24. jūlijā. Latvijas Nacionālais teātris, “Sinfonietta Rīga”, diriģents Normunds Šnē un instrumentālā grupa Raimonda Macata vadībā.
• Koncerts “Amao Omi” 3. septembrī Rīgas Lutera baznīcā. Rīgas Doma kora skolas jauktais koris, aktieris Kaspars Znotiņš, diriģents Jurģis Cābulis.

Kategorijā VIZUĀLĀ MĀKSLA:
• Kirila Panteļejeva personālizstāde “5 istabas”. Mākslas galerija “Noass”. 
• Aivara Vilipsona cilnis “Te dzīvo Čaks”. Aleksandra Čaka muzejs.

Kategorijā LITERATŪRA:
• Andra Kalnozola romāns “Kalendārs mani sauc”. Izdevniecība “Orbīta”.
• Kristīnes Želves romāns “Grosvaldi”. Izdevniecība “Neputns”.
• Ingas Žoludes romāns “Vendenes lotospuķe”. Izdevniecība “Dienas Grāmata”.

Kategorijā KINO:
• “Mūžīgais dzinējs. Raimonds Pauls”. Dokumentālā filma, režisors Andrejs Verhoustinskis. Latvijas Televīzija.
• “Tizlenes”. Spēlfilma, režisore Marta Elīna Martinsone. Studija “Ego Media”.
• “Emīlija. Latvijas preses karaliene”. Daudzsēriju mākslas filma, režisori Andis Mizišs, Kristīne Želve, Dāvis Sīmanis, Gints Grūbe. Studija “Mistrus Media”.

Kategorijā TEĀTRIS:
• Klausāmizrāde “Noklausies”. “Dirty Deal Teatro”, režisors Valters Sīlis.
• Izrāde “Smiļģis”. Dailes teātris, režisors Viesturs Kairišs.
• Izrāde “Ferdinands un Luīze”. Latvijas Nacionālais teātris, režisore Dita Lūriņa.

Kategorijā MANTOJUMS:
• Lilijas Dzenes rakstu izlase “Izmeklēti raksti”. Apgāds “Mansards”.
• Atjaunots Ķemeru vēsturiskais parks. Jūrmalas pilsētas dome, SIA “Livland Group”, pilnsabiedrība “RERE BMV”, “SIA “Isliena V” un SIA “Jurēvičs un partneri”.
• Izdevums “Mērijas Grīnbergas atmiņas un dienasgrāmatas. Mana pasaku zeme”. Izdevniecība “Latvijas Mediji”, sakārtojusi Agita Ančupāne.

Kategorijā PĀRSTEIGUMS:
• Filozofijas žurnāls “Tvērums” (autoru kolektīvs). Biedrība “Tvērums”.
• Kristiana Brektes sienas gleznojums “Veltījums Džemmai Skulmei”. Fonds “Mākslai vajag telpu”.
• Izdevums “Slēptā dzīve. Homoseksuāļa dienasgrāmata 1927–1949”. Izdevniecība “Ascendum” un biedrība “Mozaīka”, koordinators Andrejs Vīksna.

Kategorijā NOTIKUMS:
• Latvijas Radio 3 “Klasika” 25. jubilejas koncerts. Lielā ģilde, Elīna Garanča (mecosoprāns), Elīna Bukša (vijole), Daumants Liepiņš (klavieres), Iveta Apkalna (ērģeles), Raimonds Pauls (klavieres), Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris, Latvijas Radio bigbenda solisti, diriģents Andris Poga.
• Imanta un Gido Kokaru simtgadei veltīts svētku dziesmu vakars “BrāliBrāli” 14. augustā. Mežaparka Lielā estrāde, režisors Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags.
• Andra Nelsona un Baireitas festivāla orķestra koncerti festivālā “Rīga Jūrmala” 3. un 4. septembrī Latvijas Nacionālajā operā.

Kategorijā MANA KULTŪRVIETA pieteiktas un skatītāju balsojumam nodotas 36 kultūras norišu vietas – lielākas un mazākas, gan pavisam nesen atklātas, gan ar gadu desmitiem nostiprinātām tradīcijām. Zīmīgi šim laikam, ka sarakstā ienākušas arī tādas kultūrvietas, kas fiziski nav apmeklējamas, bet piedāvā laiku pavadīt un kultūru piedzīvot digitālajā pasaulē. Kā trāpīgi pamatojis viens no cilvēkiem, kas balsojumam izvirzīja savu kultūrvietu – “arī vietne ir vieta”. Līdzās virknei fizisku kultūrvietu visā Latvijā balsojumam nodotas arī vietnes Periodika.lv, Redzidzirdilatviju.lv un raidījums “Teātris.Zip”.

“Kilograms kultūras 2021” žūrijā darbojās LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, LR3 “Klasika” direktore Gunda Vaivode, žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva un LR1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

“Kilograms kultūras 2021” laureātiem naudas balvu nodrošina Nākotnes Atbalsta fonds.

Par balvu “Kilograms kultūras”
„Kilograms kultūras” ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.