Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Puse aptaujāto neatbalsta “Bolt” darbību Bauskā, bet otra puse atbalsta; aptaujā var piedalīties līdz 4. aprīlim

Līdz ceturtdienai, 4. aprīlim, Bauskas novada iedzīvotāji var piedalīties aptaujā par nomas elektrisko skrejriteņu pakalpojuma nepieciešamību Bauskas pilsētā. Līdz otrdienai, 2. aprīlim, Bauskas novada pašvaldības mobilajā lietotnē aptauju bija aizpildījuši 132 iedzīvotāji. Balsojums šobrīd ir diezgan līdzīgs – vairāk kā 50 % neatbalsta elektroskrejriteņu nomu Bauskā, bet 49 % aptaujas dalībnieku iebildumu nav un piekrīt šāda pakalpojuma pieejamībai pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņojām, ka marta vidū Bauskas novada iedzīvotāji tika aicināti uz tikšanos Bauskas kultūras centrā ar mikromobilitātes pakalpojumu sniedzēja “Bolt” pārstāvi, lai diskutētu par iespējamo “Bolt” ienākšanu Bauskā. Klātienes diskusijai gan bija neliela atsaucība, piedalījās vien daži pilsētnieki, tālab pašvaldība lēma iedzīvotāju viedokli noskaidrot aptaujas veidā.

Aptauja aizpildāma pašvaldības mobilajā lietotnē “Bauskas novads” sadaļā “Aptaujas”. Bauskas novada iedzīvotāja kartes īpašnieki var balsot arī Bauskas novada valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centros.

Lietotni bez maksas var lejupielādēt aplikācijā Google Play (Android ierīcēm) un App Store (iOS ierīcēm). Lai piedalītos aptaujās, kuru mērķauditorija ir Bauskas novada deklarētie iedzīvotāji, reģistrējoties iedzīvotājiem jāizmanto stingrā autentifikācija, izmantojot ieeju Latvija.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā “Bolt” skrejriteņi 2024.gada sezonā ir pieejami 19 Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā, Valmierā, Daugavpilī, Ogrē, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē, Siguldā, Ikšķilē, Tukumā, Jēkabpilī, Cēsīs. No 2024.gada pavasara šim sarakstam ir pievienojušās tādas pilsētas kā Saulkrasti, Salaspils, Ķekava, Lielvārde un Ādaži.

“Vienmēr esam bijuši uz sadarbību vērsti – gan uzturot atvērtu dialogu ar pašvaldībām, kurās jau ir pieejami “Bolt” sniegtie pakalpojumi, gan arī palīdzot ieviest mūsu pakalpojumus jaunās pilsētās. Esam gandarīti, ka arvien vairāk pašvaldību novērtē skrejriteņus kā ērtu un mūsdienīgu pārvietošanās veidu, un vēlas piedāvāt to sniegtās priekšrocības saviem iedzīvotājiem un pilsētu viesiem. Arī jaunajā sezonā turpināsim izglītot skrejriteņu lietotājus par drošu pārvietošanos pilsētvidē un pareizu skrejriteņu novietošanas kultūru, lai nodrošinātu visu satiksmes dalībnieku drošību,” teic Ronalds Ābols, “Bolt” skrejriteņu operāciju vadītājs Latvijā.

Viņš atzīmēja, ka “Bolt” jau pērn pavasarī vairākās pilsētās ieviesa skrejriteņu ātruma ierobežojumus naktīs nedēļas nogalēs, maksimālo ātrumu no ierastajiem 25 km/h samazinot uz 20 km/h. Lēmums par ātruma samazināšanu pērn tika pieņemts, lai pievērstu gan pašu skrejriteņu vadītāju uzmanību uz drošu pārvietošanos, gan nodrošināt arī pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Vienlaikus, atsevišķās pilsētu zonās paliek spēkā iepriekš noteiktais limits 10-15 km/h.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai veicinātu pārgalvīgo skrejriteņu lietotāju paradumu maiņu un drošu pārvietošanos, “Bolt” arī šogad turpinās īstenot un analizēt pārgalvīgas braukšanas rādītāju. Rādītājs tiks mērīts visiem tiem “Bolt” skrejriteņu lietotājiem, kas ir veikuši vismaz piecus braucienus. Pateicoties skrejriteņu plašajam sensoru klāstam, varēs noteikt, piemēram, vai uz skrejriteņa notiek brauciens divatā, notiek strauja bremzēšana, izslīdēšana, sadursme, kā arī skrejriteņa novietošana aizlieguma zonā. Ja rādītājs būs negatīvs, lietotājs vispirms saņems paziņojumu lietotnē kopā ar izglītojošu informāciju par to, kā uzlabot savu braukšanas kultūru. Gadījumā, ja pēc iepazīšanās ar materiāliem lietotāja sniegums turpmāko piecu braucienu laikā neuzlabosies, maksimālais skrejriteņa ātrums šim lietotājam tiks samazināts līdz 15 km/h. Savukārt tiem, kuri arī pēc tam turpinās braukt bezatbildīgi, piekļuve “Bolt” skrejriteņiem tiks liegta uz vienu nedēļu.

Tāpat jāņem vērā, ka skrejriteņu izmantošanas iespējas ietekmē arī tādi ārējie faktori kā laikapstākļi. “Bolt” pastāvīgi seko līdzi mainīgajiem pavasara laikapstākļiem visās pilsētās, kur ir pieejami skrejriteņi, un gadījumos, ja laikapstākļi nebūs braucienam droši, skrejriteņu darbība īslaicīgi tiks pārtraukta. Nelabvēlīgus laikapstākļus raksturo, piemēram, gaisa temperatūras pazemināšanās zem nulle grādiem, sniegputenis vai spēcīgas lietusgāzes. Šādos gadījumos skrejriteņi aizvien atradīsies uz ielām, taču tos nebūs iespējams izmantot. Lietotāji par visām izmaiņām tiks informēti mobilajā lietotnē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (20)

 1. Bet ja es nelietoju mobilo lietotni,bet stacionāro?Man atņemtas balstiesības.Diskriminācija!

  19
  2
 2. lai izslīd un nebremzē vispār, bet tas lai notiek uz transporta līdzekļiem paredzētas brauktuves, ne gājējiem paredzēta trotuāra. Pārāk nevienlīdzīga ir svaru kategorija gājējam ar skrejriteņa braucēju, kaut ar tiem 10 km/h

  19
 3. Bauskā tā jau daudzviet ietves ir ļoti šauras pat gājējiem, ceļi arī bīstami (pat gājēju pārejas nav līdz galam drošas). Vai ir vērts ieviest nomas elektroskrejriteņus tai pusei, kas ļoti viņus vēlas, ja apmēram ir tikpat daudz tādu, kuriem tas nav ne vajadzīgs, nedz ērts (varbūt pat traucējošs)? Rīgā, piemēram, sevišķi centrā, tie skrejriteņi mētājās visur, kur pagadās, un ja TUR tas ir neērti, kas liek domāt, ka rastos ideāls risinājums Bauskā?

  Varbūt labāk padomāt Bauskā par pieejamības jautājumiem – cik fiziski pieejami ir pakalpojumi, ēkas, utt. priekš cilvēkiem ar kustību traucējumiem? Domāju, ka būtu labāk tērēti resursi…

  32
 4. Pēc tavām domām,ja Bauskā nebūs skrejriteņu tā izputēs.Štrunts par tantiņām,pati esmu tuvu tam,bet arī maziem bērniem uz trotuāra iet būs bīstami.Nu nekas,notiks kāda nelaime,pārtrauks.

  20
 5. Vēlies pārvietoties ar šādu – gādā savu un atbildi likuma ietvaros par tā lietošanu. Jo tie īstermiņa nomas braucēji izraisa tās sadursmes, kritienus un bīstamību sev un apkārtējiem no neprasmīgas lietošanas. Iznomāt lielā parkā izklaides, izmēģināšanas pēc nu vēl. Tie zaļie braucamie ir ļoti smagi un masīvi, kas paredzēti lietošanai attiecīga infrastruktūrā, bet ne jau mazā saspiestā pilsētā.

  22
 6. Jācer,ka kādam novadā vēl ir saglabājies veselais saprāts,lai kaut ko tādu ieviestu.

  7
  2
 7. Bauska nav tik liela, lai to neizstaigātu kājām. Bija vienu gadu skrejriteņi, daži jaunieši pret kokiem dauzīja. Nevajag tos braucamos, kas mētāsies visās malās.

  24
  1
 8. Kāri, ar nepacietību tveru katru biznesa novitāti kas, arvien no jauna un jo biežāk, ienāk mūsu ikdienā lai arvien rafinētākām metodēm mūs apčakarētu un izvilktu no kabatas pēdējo centu. BOLTI, E-BAYI, influenceri un vēl un vēl citi neatliekamo un super nepieciešamo pakalpojumu sniedzēji aug kā sēnes pēc lietus. Pievienosim vēl visāda veida interneta un telefon laupītājus, kuriem mūsu tauta uzticas vairāk kā Tam Kungam, un dzīve sit augstu vilni. Viens skribentu iecienīts miljonārs, neatsveramu elektronisko pakalpojumu izgudrotājs, to preses klubā nesen nodēvēja par PROGRESU.
  Jautājums paliek viens- cik ilgā laikā, mēs pakļaujoties šādam progresam, zaudēsim pēdējās saprāta paliekas.

  15
 9. Srienam,skrienam,,,tikai cik ilgi?Uz kurieni?!Vienmēr laika pa maz,staigā un lēnām ,paskaties SEV apkārt!Apstājies un aprunājies ar cilvēkiem,paskaties un baudi pavasari!Izmētātie malu malās zaļie dzelzs gabali,izskatās ne pēc kā.Bauska pietiks ar riteņiem!

  10
  1
 10. Aptaujas jārīko Bauskas mājas lapā, nevis lietotmēs…Nekad atsaucības nebūs…

  10
  1
 11. Viltīgi.Mobilā aptauja orientēta uz jaunāko paaudzi kuri par,izslēdzot no mahinācijas vecāko paaudzi kura pret.Uzpirkto,korumpēto pilsētas domi miskastē!

  15
 12. Rīdzinieki, jelgavnieki, tie visi grib mūsu naudu. Vai Rīgā un Jelgavā visi jau apkāsti un nauda beigusies?

 13. Vai pašvaldība nebaidās, ka pašvaldību sūdzēs tiesā par nelaimes gadījumiem, kas varbūt notiks ietvju un ielu seguma defektu dēļ? Vai pašvaldība nebaidās, ka pašvaldību sūdzēs tiesā par nelaimes gadījumiem, kas varbūt notiks Boltam atļaujot skrejriteņu iznomāšanu Bauskā?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.