Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: Bauskas puses iedzīvotājus samulsina Jēzu slavinošs uzraksts dzīvokļa logā

Bauskas novada ciematā daudzdzīvokļu nama logā parādījies Jēzu slavinošs uzraksts – apkārtējie noraizējušies, vai ģimenes fanātiskā aizraušanās ar reliģiju neiespaido arī bērnus, ziņo TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raidījums saņēmis anonīmu vēstuli no Bauskas novada iedzīvotājas. “Mani ļoti satrauc kaimiņmājas Jēzu slavinošs uzraksts logā. Jau iepriekš daudz ir dzirdēts, ka sievietei, kura dzīvo tajā mājā, ir iestājusies kaut kādā sektā un uzspiež to arī savai vecākajai meitai. Meitene staigā pārbijusies, un uz jautājumiem atbild tā, it kā viņai būtu liegts brīvi runāt. Vai vispār šāds uzraksts var būt logā? Vai tā nav uzspiešana pārējiem iedzīvotājiem? Vairāk pārdzīvojam par sievietes bērniem, nevis par pašu sievieti,” pausts vēstulē.

Vietējie zinot teikt, ka sieviete uz ciematu pārcēlusies pirms aptuveni trīs gadiem. Tikai pirms nedēļas esot izveidojusi reliģijas slavinošo uzrakstu. Kaimiņi apgalvojot, ka sievietei esot divas mazas meitas.

Dzīvokļa īpašniece Elīna intervijā raidījumam noliedz kaimiņu bažas – esot kārtīga māmiņa, bez kaitīgiem ieradumiem un karsta Jēzus sekotāja. TV3 filmēšanas komandas klātbūtnē sievietes vecākā atvase ir dzīvespriecīga un sajūsmināta par logā izveidoto uzrakstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: TV3

Elīna noraidīja bažas par darbošanos sektā – ģimene dodoties uz Bauskas Kristīgo centru “Jaunā Dzīve”, kas ir oficiāli reģistrēta draudze.

Likums neaizliedzot cilvēkiem šādā veidā izpaust savu reliģisko nostāju. Tieslietu ministrijas pārstāve Olga Zeile skaidro, ka ikvienam cilvēkam ir reliģijas brīvība un arī bērnus varot audzināt pēc saviem reliģiskajiem uzskatiem.

Teoloģe Dace Balode uzskata, ka šāds uzraksts logā neesot reliģijas uzspiešana apkārtējiem.

Bauskas novada pašvaldībā paskaidroja, ka ģimene esot sociālā dienesta redzeslokā, solot, ka darbinieki apsekošot konkrēto adresi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Ticību nav iespējams uzspiest. Kur nu vēl caur kaut kādu uzrakstu, simbolu, vai bildi, vai verbālu teikumu. Ticība ir dziļa iekšēja pārliecība un milzīgs iekšējs darbs ar sevi, sekošana ētiskiem principiem. Kāda tad ir jūsu pārliecība, ja tik ļoti baidāties no viena uzraksta un tā ietekmes? Ne tik stipra, ja jau tik liela ažiotāža un uzreiz aiziet spriedelējumi par uzspiešanu un to, kā tas kādu ietekmēs. Es gan neesmu par ārišķīgu izrādīšanos ar savu pārliecību, lai kāda tā būtu, bet vairāk uz savu dzīvesveidu un darbiem vērstu.. Un tomēr kāpēc būtu jāslēpj sava ticība un kam tas uzraksts ko atņems. Viņas īpašums, viņas logs, nepatīk, neskatieties.

    21
    6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.