Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: Baušķeniece nemierā ar satiksmes organizāciju Bauzes tirgū

Baušķeniece Vitu neapmierina satiksmes organizācija Bauzes tirgū Bauskā. Viņa regulāri iepērkas tirgū un jūtas apdraudēta automašīnu plūsmas dēļ, ziņo TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Satiksme tirgus teritorijā tiek organizēta pa vārtiem – vieni tikai iebraukšanai, otri – izbraukšanai. Tomēr Vita satraucas tieši par iebraukšanas zonu, jo turpat aiz sliekšņa abās pusēs ir izvietotas tirdzniecības vietas.

Situācija pasliktinoties tieši nedēļas nogalēs, kad tirgus ir plaši apmeklēts. Cauri vārtiem spraucas kā mašīnas, tā arī gājēji un velosipēdisti. Turklāt tirdzniecības vietas izvietotas visai tuvu vārtiem, kā rezultātā, Vitasprāt, visi apmeklētāji tiekot apdraudēti.

“Ir tā, ka tu ej tirgū iekšā, un aiz tevis brauc mašīnu rinda, bet man nav, kur palikt. Vai nu jāiekāpj tomātos, vai rozēs,” sašutumu raidījumam pauž Vita.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Oļegs Visockis/ Bez Tabu

Baušķeniece arī atminas nelaimes gadījumu, kurā iekļuvusi kaimiņiene gados. Tirgus placī autovadītājs ar automašīnu aizķēris kundzi, kura krītot salauzusi gūžu.

Vita piemetina, ka tirgus piesātinātākajās dienās pie tirgus ielas malās tiekot atstāts lērums automašīnu stāvēšanai, tādējādi apgrūtinot gājējiem ceļa pārredzamību un drošu nokļūšanu tirgū. Tiesa gan, baušķeniece, lai arī par iespējamajām problēmām zinājusi jau krietnu laiku, līdz šim nav vērsusies vietējā pašvaldībā. To izdarīja raidījums “Bez Tabu”.

Bauskas pilsētas nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis skaidro, ka Salātu ielai gar tirgus teritoriju ir pasūtīta satiksmes organizācijas shēma, lai ierobežotu automašīnu stāvēšanu. Lai palēninātu satiksmi ir plānots pārbūvēt paaugstinātu gājēju pāreju no Salātu ielas 7A uz Salātu ielu 10.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai regulētu satiksmi tirgus teritorijā, pašvaldībai rokas gan esot par īsu, samierinoties ar pirksta pakratīšanu un brīvprātīgi izvērtējamiem ierosinājumiem. “Attiecībā par iebraukšanu teritorijā jautājums esot jārisina teritorijas īpašniekam,” piebilst Feldmanis.

Tirgus līdzīpašniece Ināra Zīverte telefonsarunā “Bez Tabu” atsakās oficiāli komentēt tirgū notiekošo, vien norādot, ka šāda kārtība pastāvot jau vairāk nekā 24 gadus. Tiesa gan, Zīverte solās rūpīgāk izvērtēt, vai esošais tirgošanās vietu izvietojums neapdraud pircējus un satiksmes dalībniekus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. ne jau vien ar iebraukšanu tirgū būtu jāuztraucas, arī par tirdzniecības organizāciju, kas ir kā Šanhajā vai vēl nesen mūsu pašu slavenajā Latgalītes tirgū Rīgā, kad nesaproti kur ko meklēt, jo tur kur vajadzīgās lietas pārdevējs bija vakar, šodien tirgo jau pavisam citu preci cits pārdevējs. Priekš kam turēt uz sagrūšanas robežas esošo tirgus inventāru vēl no 90. gadiem, ja labprāt neviens pircējs nevēlas līst šajā “Šanhajā”. Vai tiešām nevar tirgū atrast vietu “utenim”, puķu tirgotājiem un dārzeņu, augļu tirgotājiem, lai šīs preces netirgotu no pārtaisītiem novusa galdiem vai izliktu uz vecām kastēm? Pie tam tirgotājiem vietas meklējumos jāklīst kā čigāniem pa tirgu, Arī tirgotāju mašīnām tur nebūtu vieta, kur nu vēl pircēju, jo šis nav nakts tirgus, kad stiepj maisiem. Arī tirgošanās no speciāli aprīkotām mašīnām būtu jāorganizē vienviet, piemēram uz BŪ pusi aiz Bauskas alus kioska, tur nebūtu īstā vieta tirgotāju un administrācijas privātajam transportam dienās kad tirgotājiem nav vietas.

  11
  4
 2. Fascinē šī klasiskā atbilde “vien norādot, ka šāda kārtība pastāvot jau vairāk nekā 24 gadus”. Jā, pastāv 24 gadus, bet situācija tomēr mainās visu laiku, būtu jādomā un jāskatās līdzi, nevis jādzīvo “skaistajā” pagātnē.

  15
  3
 3. Cilvēki dzīvo citā pasaulē. Ko var gribēt no tirgus? Ja nepatīk, uz tirgu neejat. Var apmeklēt RIMI.
  Tirgus kā tirgus un neviena mašīna cilvēkiem virsū nebrauc.

  12
  13
 4. Ņaudētājiem kuri ne ar ko nav apmierināti.Pilsētiņās vietas ir cik nu ir ne vairāk.Tad jau lai jums izpatiktu tirgus būtu jāiekārto aiz pilsētas robežām kur lielas brīvas platības.Bet tad tūlīt uzrastos citi ņaudētāji kuri būtu neapmierināti ar attālumu.Vienkārši bagāti dzīvojam ja jau saradies tik daudz automobiļu.

  7
  7
 5. Varētu paplašināt to placi uz Rīgas ielas pusi! Bet ziemā tāda platība nebūs vajadzīga. Ja vienīgi uz Ziemas svētkiem vairāk sabrauc! Bet esošo stāvlaukumu jau nu gan varētu vismaz noklāt ar sadrupinātu veco asfaltu jaunu ieklāt jau tak dārgi būs!!!

 6. Neapmierinātie bija, ir un būs! Tirgus bez tāda haosiņa jau nebūs tirgus tur jau ir tas šarms! Kas atceras tirgu Plūdoņa ielā pat no pajūgiem tirgojās! Bij tak forši! Tagad arī beigsies stādu laiks un atkal būs pustukšs placis! Jā, tak vismaz setdienas varētu palaist kādas latviešu vecās dziesmas!!!

  13
  2
 7. Kur ne ej, visur mašinas min uz papēžiem. Tik spēj skatīties lai neuzbrauc. Tirgū lielas nekārtības. Te aizstāvēt grūti.

  10
  3
 8. vai tik tu ,draudziņ, nepārpūlējies, rakstot šo komentāru, ka viss Bauskā ir ļoti labi un visi citādi domājošie ir ņaudētāji? Nav nevienam jāizpatīk, bet, ja esi amatā, tad būtu jāredz, kas un kā notiek tavā pārvaldītajā teritorijā. Kas darās tā saucamajos “gadatirgos”, kas īstenībā ir “divnedēļtirgi”, ar pāris nedēļu atstarpi starp tiem? Runa neiet, ka tādus nevajag, bet Salātu iela to dēl nav jāpadara neizbraucama. Un te nu būtu beidzot jānāk talkā domei, jo Bauzes tirgus nav ne RIMI, ne MAXIMA ar viņu iespējām. Kā tad ir ar to nemitīgo pašslavināšanos par pakalpojumu sniegšanu iedzīvotājiem? Vai jau sen priekš pilsētas iedzīvotājiem- pircējiem, uzņēmējiem, mājražotājiem un citiem tirgoties gribētājiem nevarētu daļu zaļās pļavas aiz tirgus pārveidot par autostāvietu? Nevajadzētu pat asfaltu, pietiktu ar vidējas frakcijas šķembām, un tiktu atrisināta gadiem sāpējusi lieta. Protams, arī tirgus administrācijai jāsaprot, ka tirgus pēc plkst. 8 rītā nav teritorija pa kuru vizināties automašīnās, bet atmosfēra ir kā citās pilsētās, kur tirgū pērk un pārdod un zin, ko katrā tirgus “stūrī” tirgo

  9
  4
 9. tie, kuri atceras tirgu tagadējā Katoļu ielā, vismaz no 60. pagājušā gadsimta gadiem atceras, ka no pajūgiem tur netirgojās, tu vienkārši būsi sajaucis fotogrāfijas un gadus, tas varēja būt Rātslaukuma tirgū un nedaudz senāk

  6
  3
 10. Savulaik, kad tirgu atklāja, tad bija paredzēts zonējums – Bauzes tirgus ēkas labajā pusē (kur tagad elektropreču remonts vai kas tml.) bija paredzēta vieta tirdzniecībai ar stādiem, augļiem, ogām u.c. dārza labumiem un dzīvniekiem un nojumēs – ar rūpniecības precēm. Tagad viss sabraucis stāvlaukumā iekšā, bet tas stūris pavisam kluss, tukšs un neizmantots…

  16
  1
 11. komentētājam “iz vēstures” vajadzētu, ja ne citos tirgos apskatīties, tad vismaz iedomāties, ka tirgus laukums nav autostāvvieta, kur tev, kā dažā labā benzīntakā, vajadzīgo lietu pienes un benzīnu ielej apkalpojošais personāls. Tirgus ir tirgus, vieta cilvēkiem, ne mašīnām.

  6
  4
 12. Tur tiešām ir bīstami, visu laiku jāuzmanās, lai neuzbrauc virsū,pat pie abām ieejas durvīm jālec malā, ja negribi nonākt zem riteņiem.

  7
  4
 13. Mašīnām tirgus teritorijā nav vieta .vienīgi varētu atļaut ievest tirgus preci nepārtraukti mašīnas traucē iepirkties un pārvietoties pircējiem tirgus teritorijā.

  7
  1
 14. Bauskas tantei nav jāstāv vārtos, kur brauc iekšā auto, kā vistai perētājai ieplestiem spārniem, bet gan jāiet vien tālāk un jāatbrīvo ceļu. No savas pieredzes – redzēta ne viena vien tāda vai vairākas, kuras nu satikušās vārtos un turpat uz vietas jāizrunā valstiski svarīgi jautājumi. Auto rinda var pagaidīt aiz vārtiem, kamēr Bauskas tantes izrunāsies.

  5
  9
 15. izskatās, ne viens vien priecātos, ja varētu arī lielveikalā iebraukt ar auto, jo dažs labs pircējs vai pircēja, lai tikai paša kājām nebūtu jānes lieko svaru, mašīnu pie pārdotuves durvīm novieto neklausot ne saprāta balsij, ne arī satiksmes noteikumos rakstītajam, ka tik pašam labi. Un tagad šo greznību, iebraukt ar auto tirdzniecības vietā- tirgū viņam grib atņemt, tā taču viņaprāt cilvēktiesību ierobežošana, bet cituprāt tas ir vienkārši egoisms un citu tiesību neievērošana, jo Bauzes tirgus ir viena no vēl nedaudzajām vietām valstī, kur pircēji tirgus placī pārvietojas ar automašīnām. Diez, kādēļ to nedara tā saucamajos gadatirgos Bauzē?

 16. Kaut kā arī citās pilsētās neviens nebraukā pa tirgus placi ar mašīnām tāds absurds ir tikai Bauskā, aiz sētas ir laukums kur novietot mašīnas, visiem pielipušas mašīnas pie vienas vietas labprāt piebrauktu pie pašas gultas ka tikai nepaiet pāris soļus.

  5
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.