Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: Iedzīvotāji jūtas apdraudēti pašvaldības ierādītajos dzīvokļos Īslīces pagastā

Bauskas novada Īslīces pagasta Pastališķos esošās daudzdzīvokļu mājas iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies televīzijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TV 3 raidījumam “Bez Tabu” daudzdzīvokļu nama iedzīvotāja Nadežda pastāstīja, ka ir piecu bērnu māte, visas atvases izaugušas Pastališķos. Kundze nesen iesoļojusi jau vecmāmiņas kārtā. Aprūpējamo vidū ir arī vīrs – invalīds. Dažubrīd divistabu dzīvoklī uzturas pat astoņi cilvēki. Nadežda uzskata, ka pašvaldības ierādītais dzīvoklis jau sen par šauru, turklāt arī dzīvošana te apdraud kā veselību, tā arī dzīvību.

Foto: Ekrānšāviņš no video

“Tas ilgst jau, ziniet, cik gadu… es pat nezinu. Mani bērni, kad bija mazi, prasīju, lai samaina dzīvokli. Tagad jau bērni izauguši. Tas ilgst jau 20 gadu. Kur lai liekas? Uz ielas dzīvot?” neizpratnē ir Nadežda.

Baltajā namā, kur praktiski visi mitekļi ir Bauskas novada pašvaldībai piederoši, pašreiz apdzīvoti četri dzīvokļi. Pēc nesenās balkona sabrukšanas trauksmi pagastā ceļ arī Laura, kura netālu esošajās līvānu mājās pavadījusi savu bērnību un pazīst teju visus iedzīvotājus Pastališķos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Es uzskatu, ka tā jau ir ņirgāšanās par cilvēkiem, ka tas nav nopietni, ja var atbraukt pasmieties un vienkārši pateikt, lai turpina dzīvot,” uzsver Laura.

Tikmēr Nadežda apstiprina, ka arī pēc balkona sabrukšanas par ēkas potenciāli kritisko stāvokli noziņots vietvarai. “Gaidām atbildi, nezinu, kaut kā pirmdiena jau aiz muguras, otrā nedēļa jau sākusies, bet atbildes kā nav, tā nav.”

Bauskas apvienības pārvaldes vadītājs Aleksandrs Gurkovskis gan norāda, ka pašvaldībai ir plāns, ko paredz īstenot jau tuvākajos mēnešos.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (26)

 1. Tās ēkas taču ar steigu jānojauc(jāsadrupina šķembās).Kad kādu nospiedīs zem drupām,atkal meklēs vainīgo.

  10
  5
 2. Vēl viena putlerstānas iedzimtā kura pa visiem šeit nohaltūrētajiem gadiem latviski ne mī,ne žē.Piemērota dzīvesvieta(miga).

  25
  6
 3. netēlo svēto, arī tu pie tā esi vainīgs, ka ne mū, ne bē, jo visus okupācijas gadus un vēl tagad labprāt ar t.s. krievvalodīgajiem runā viņu valodā, vai ne tā?

  12
  7
 4. Lai tak sāk normālu darbu strādāt un pacenšas kaut kā savus dzīves apstākļus pacelt nevis tik uz pašvaldības rēķina dzīvot.
  Tad jau katram valsts iedzīvotājam vai ģimenei pa pašvaldības dzīvoklim un atlaides visam, tad dzīvosim visi zaļi…. Kā besī ārā tie cilvēki kuri necenšas paši priekš sevis!
  Par vientuļajiem pensionāriem neiet runa!

  44
  5
 5. Ak sausmas kas par graustu, es ar nobitos, izskatas roka nav pielikta uzkopsana, krasosana :(((

  20
  1
 6. Mīļie ļautiņi ( mājas iedzīvotāji), varbūt ir jāsāk pašiem ar sevi – lai iztīrītu kāpņutelpu nav vajadzīga pašvaldības palīdzība. Jums tur izskatās kā cū……kūtī( tur pat ir tīrāks).
  Piekrītu arī “Īslīce” komentāram!!!

  53
  2
 7. Var labi redzēt ka sieviete lieto grādīgo vairākus gadus, dzemdējusi bērnus lai bērnu naudu saņemtu… Pašai sevi jāsavāc, kādi katli netīri no auguši, kāpņu telpā kā.. cū… M!!!!! Pa velti visu grib.. Žēl tādus nav.

  33
  2
 8. nadezda – dzīve nesastāv no kāju paplešanas un kopošanās , ir Jādoma ko DARI , atcelt VISUS pabalstus

  23
  3
 9. Neticu, ka Bauskas pašvaldība ved savus atkritumus uz Īslīci un savus netīros , apskretušos katlus arī tur noliek. Ir mums tāda iedzīvotāju daļa , kurai gribas, lai pamatiedzīvotāji viņus appuišo, viņu mēslus nokopj u.t.t, jo viņi taču ir pasaules naba, bet laiks tomēr viņiem ierādīt viņu vietu beidzot.

  35
  3
 10. īslīcē jau pašvaki ir ar tām neapdzīvotām platībām,kā saka arī laika zobs savu paveicis,nu turās jūs tur

 11. Skumji, lasot tekstu un skatot izvēlētās bildes. Man laukos ir līdzīgs katls. Ūdens cietības dēļ, ilgstoši sildot ūdeni, trauki tādi kļūst. Kaļķis pievārās klāt un neko diži tur nevar pasākt. Tā kā tas ir pilnīgi normāli, ka kādu katlu ziedo tikai šim mērķim. Turklāt ar gadiem arī vāciņam maliņas sāk drupt un arī pats katls “izdilst”.
  Diez vai dzīvokļos mītošie visus atkritumus paši radījuši kāpņu telpā un tukšajos mājokļos. Pašvaldības un preses uzdevums ir parādīt cilvēku šajā situācijā labi paveikto, paslavēt par spēju, lai vai kā, tomēr noturēties virs ūdens. Tas dzīvokļa iekārtojumā bija redzams. Skumji, ka vietējā prese palīdzības lūdzēja trūkumus izgaismo, lai noniecinātu viņa pretenzijas uz labāku dzīvi.
  Tad vēl, daudzbērnu mammai iekārtoties pastāvīgā darbā nav viegli. Kurš tad darbadevējs gaida slimības lapas, kad bērni rudenī sāk slimot?! Savukārt “haltūru” devēji nodokļus par ravētāju un citu gabaldarbu veicēju nemaksā. Cilvēks cenšas kā labāk, bet sociālās aizsardzības viņam nav.
  Nožēlojami lasīt daļu komentāru. Var redzēt, ka kādam trūkst dzīves pieredzes, ir šaurs skatījums uz lietām. Ļoti ceru, ka pašvaldība drīzumā iedos ģimenei cilvēka cienīgu mitekli.

  11
  12
 12. Nu i kaza!!! latviešu valodu Cerība 20 gadu laikā nav iemācījusies … Nu rītīga kaza

  6
  1
 13. un ne tikai kaļķis, “pievārās” daudzi netikumi, netikumi, kas lielākajai daļai iedzīvotāju nepielīp, jo viņiem kauns kaut ko lūgt, kaut ne dzīvokli, ne pabalstus ne ko citu pašvaldība viņu mūžā nav devusi, vien centusies paņemt, kur tas iespējams. Kaļķa gadījumā šādi cilvēki izlīdzas ar etiķi vai citronskābi un katliņš kā jauns. Un kā ar vecākajiem bērniem šai “cietējai” , vai arī tie jau stāv lūdzēju rindā?

  5
  2
 14. Varbūt pietiks ar mammas apspriešanu, vēl bērnus ņemsiet klāt?

  2
  3
 15. Kārtejo reizi var redzēt lielāko daļu latviešu attieksmi un smirdīgos komentārus. It sevišķi tie kuri ir jaunāki par 30 gadiem un ne tikai. Kuri nav pieredzējuši toaleti laukā būdiņā un mazgāšanos virtuvē vannā. Gudrinieki tik izglītoti un zin kā noberst melnos katliņus. Kur Jūs bāžat vienmēr to valodu, viņa Jums skrien virsū? Kā arī Jūs nefiltrējat pirms runājiet, mājās vīrs invalīds. Tajā vietā, vajag iet un strādāt utt. Cik Jūs esat liela daļa nožēlojami!
  Kā krievu tautības cilvēks latvijā, tā viņš skaitās putlerveidīgais? Slimie, ejiet un ārstējieties!

  6
  6
 16. Atlaist sociālo dienestu par bezdarbību, tas sociālo maznodrošināto pašvaldības īpašums uz noteiktu laiku īres lietošanā.Ar sajūsmu pacēla sev algas iefīrēja radus draugus amatos, bet par trūcīgagiem, darbanespējīgiem invalīdiem nosplauties uzlika lielu kluci, naudas krājumi izbeigušies tukša kase.

  7
  6
 17. Piekrītu komentētājam VĒROTĀJS,tādu iedzīvotāju jau netrūkst aarī Bauskā,kuri uzskata,ka viss ir jādara kādam citam,ne pašiem,nevīžoi ne kāpnes nomazgāt,ne kāpņu telpā logus nomazgāt,ne arī aiz sevis aiztaisīt kāpņu telpā durvis,un tādu netrūkst starp mūsu tautiešiem arī,nevajaga nemaz meklēt cittautiešus.Bauskā tas ir raksturīgi jaunākiem cilvēkiem,un cilvēkiem,kuri īrē dzīvokļus,.

  5
  3
 18. par 620 ērikiem mēnesī pirms nodokļiem ir vakances pansionātā, nav kas strādā, lai nāk pamēģina kaut dažas dienas visus slimos invalīdus apkopt, domes gudrīši. Pēc nedēļas darbs pie zemeņu lasīšanas no dobes liksies kā pasaka

 19. Saskaņā ar tiesību aktiem Sociālā dienesta darbinieks pildot amata pienākumus veic dzīvesvietas apsekošanu, novērtē sadzīves apstākļus un sastāda dzīvesvietas apsekošanas aktu. Par konstatēto ārkārtējo avārijas situāciju, neatbilstošo, īrniekiem eksistenciāli bīstamo ēku dzīvojamās telpas fizisko stāvokli un griestu, sienu pelējuma sēnes bīstamo apdraudējumu problēmsituāciju kopumā iesniedz Sociālā dienesta vadītājam dienesta ziņojumu par nekavējošu, neatliekamu rīcību.

 20. pietiek auklēties ar šādiem cietējiem, kuri pieprasa ko līdzīgu viesnīcai, kur gan kāpņu telpu apkopēja izmazgā, gan palagus nomaina un gultu saklāj apteksne. Diez, kā pārējie iedzīvotāji tiek galā ar pelējumu dzīvokļos, arī izsauc sociālo dienestu apsekošanai? Arī sociālais dienests, izskatās, ir izvirtis, darba darītāju- aprūpētāju trūkst, bet priekšnieku un puspriekšnieku pilni kabineti. Ja jau esam tik tālu nonākuši, kad dzīvojamo telpu un traukus jāmazgā sociālajiem darbiniekiem, tad būtu jālemj, vai cietējai mātei arī bērnu apkopšana nav par grūtu un vai “bērnu nauda” tiek izlietota tam paredzētajiem mērķiem- tieši šeit būtu vajadzīgas sociālā dienesta atzinums. Arī tam komentētājam, bērnu aizstāvim būtu jāzin, ka joprojām vēl daudzi izmanto “sirdsmājiņas” un mazgājas mutes bļodās, un nekas, noskretuši apkārt nesūdzas un no pēc izskata cūkām domātiem traukiem neēd…

  6
  2
 21. Kura Bauskas novada pašvaldības amatpersona ar savu parakstu ir apliecinājusi, ka konkrētās dzīvojamās telpas ir derīgas dzīvošanai, piemērotas sociāli maznodrošināta, trūcīga cilvēka – īrnieka ilglaicīgam patvērumam un personisko sadzīves priekšmetu novietošanai? Par tādu traucējumu radīšanu īrētās dzīvojamās telpas lietošanā, liedz īrniekam lietot īrējamo dzīvojamo telpu, piemēro naudas sodu izīrētājam, tas ir, pašvaldībai kā juridiskai personai līdz četrpadsmit tūkstošus eiro.

  3
  1
 22. Pārvaldes vadītājs strādā strādā no 2011.gada līdz pat šim laikam un 2021.gadā saņēmis no Bauskas novada pašvaldības algu19276 EUR, katru mēnesi 1606 EUR. Savukārt Bauskas novada pašvaldība piedāvā darbu remontstrādniekam strādāt pilnu darba dienu veikt celtniecības, aprīkojuma remontdarbus, pļaut zāli ar pilnu darba dienas slodzi par 522 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

  4
  1
 23. Plānotājs, stroitresta direktors patiešām domā, ka par minimālu algu kāds pieteksies un visus darbus izdarīs arī pilskalna briesmīgo ateju nojauks.

  4
  1
 24. Labklājības ministram saukt pie atbildības amatpersonas par nolaidīgu bezdarbību.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.