Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: Jaunieša bojāeja Kurmenē: izskan versija par avārijas iemeslu

Otrdienas, 20. jūnija, pēcpusdienā Bauskas novadā tika smagi ievainoti pieci jaunieši, kuri sēdēja “Ford” automašīnā un brauca cauri Kurmenes pagastam. Par spīti iespaidīgam skaitam mediķu transportam un ugunsdzēsēju ekipāžām, viens no jauniešiem gāja bojā – vieglās automašīnas vadītājs, kurš vēl nebija sasniedzis 25 gadu vecumu, vēstīja TV3 radījums “Degpunktā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurmenes pagasta iedzīvotājai Terēzei un viņas vīram vakardiena izvērtās visai nervoza. Sešos vakarā pensionāram zvanīja kaimiņš, lai noskaidrotu, kāpēc uz vietējās šosejas ir tik milzīgs sastrēgums.

Terēze, kas dzīvo blakus notikuma vietai, stāsta, ka viņas vīrs atbrauca no Jēkabpils, viņam zvanījis telefons un kaimiņš vaicājis, vai viņa pusē uz ceļa nav gadījusies kāda avārija.

Kurmeniete un viņas vīrs dzīvo gandrīz blakus šosejai Vecumnieki-Nereta-Subate. Mājas saimnieks apņēmās noskaidrot, kas īsti notiek aiz skatu sedzošā bērzu pudura.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīrs izgāja skatīties un kādu laiku neatgriezās. Pēc tam stāstīja, ka pie bērziņu pudura bijusi avārija.

Sieva nepacietīgi gaidīja mājās, lai noklausītos notikuma atstāstu. Bija notikusi divu spēkratu sadursme – vieglā automašīna “Ford” kaut kādu iemeslu dēļ ietriecās kravas transportlīdzeklī “Scania”. Terēzes vīrs redzēja nepatīkamo skatu vēl pirms ieradās operatīvie dienesti.

Policija pabrauca garām, bet vieglā automašīna atradusies tālumā kviešu laukā. Mediķi tikmēr jau reanimējuši.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr uz Kurmenes pagastu traucās ugunsdzēsēji, policija un kopā astoņas mediķu ekipāžas, tostarp ārstu speciālistu brigāde. Kravas transportlīdzeklī atradās tikai vadītājs, kurš traumas neguva. Vieglajā automašīnā sēdēja seši jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem. “Ford” vadītāju neizdevās glābt.

Terēze un viņas vīrs vakar tā arī nenoprata, cik smagi negadījums izmaksāja ceļu satiksmes dalībniekiem un viņu tuviniekiem.

Vīrs esot stāstījis, ka redzējis sēžam asiņainu meiteni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kāpēc vieglā automašīna nobrauca no ceļa, uzsāktajā izmeklēšanā cenšas noskaidrot policija. Oficiāli neapstiprināta versija vēsta, ka uz ceļa izskrējuši meža zvēri, liekot kravas automašīnas vadītājam strauji spiest bremzes pedāli. Attiecīgi “Ford” vadītājs nepaspēja izvairīties no priekšā esošā sķēršļa – kravas automašīnas piekabes.

Pēc “Bauskas Dzīves” rīcībā neoficiālas informācijas no gūtajām traumām miruši vēl vairāki “Ford” pasažieri. NMPD komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša atklāja, ka ārstniecības iestādē tika nogādātas piecas personas. “NMPD sniedz palīdzību notikuma vietā un nogādā pacientus līdz slimnīcai, līdz ar to par pacientu stāvokli vai tā izmaiņām slimnīcas etapā nezinām. Jāpiebilst, ka konkrētajā negadījumā cietušie tika nogādāti dažādās neatliekamās palīdzības slimnīcās atkarībā no katra veselības stāvokļa un gūto traumu smaguma, tostarp gan reģiona ietvaros, gan Rīgas slimnīcās.

Ņemot vērā normatīvajos aktos noteikto fizisko personu un pacientu datu aizsardzību, kā arī iespējamību pacientus identificēt, detalizētāku informāciju sniegt nevaram,” paskaidroja I. Bukša un aicināja interesēties policijā.

Valsts policijas pārstāve Rūta Strautniece līdz ceturtdienai, 22. jūnijam, atbildi nesniedza.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Pēc mans pieejamas informācijas un notikumu vietas apskates meža zvēri tur bija manīti , bet tas neiespaidoja šo avāriju, kur vieglais auto vēlējās veikt apdzīšanu ļoti lielā ātrumā , lai izvairītos no frontālas sadursmes ietriecās smagās automašīnas piekabē uzsākot acīmredzamu bremzēšanas līniju no pretējās joslas 80m garumā, pēc tam kūleņos ielidojot ap 30-50m kviešu laukā. Smagās mašīnas piekabes kreisais aizmugurējais ritenis bija veicis bremzēšanas pēdas 1m garumā ,jo riteni nobloķēja ielidojušais vieglas auto. Ja kādam ir radies cits skatījums uzrakstiet iedošu tel nr saziņai, dažādu mediju žurnālistu raksti mani nopietni tracina.

  2. Kur skrieniet jaunieši????????lēnāk brauksiet,tālāk tiksiet….līdzjūtību jaunieša vecākiem…

  3. Līdzjutība vecākiem.. Jauniešu trakums katru gadu turpina vākt dvēseles un kropļot likteņus. Kādreiz sitās ar močiem un pa vienam, diviem, tagad ar auto jau pa pieciem uzreiz.. Šausmīgi..Tā jau nav kas laukos dzīvo, nav dzimstības un vēl tos pašus nedaudzos aizsauc debesīs..

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.