Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: “Pašvaldībai “do lampočki”!” Vientuļas seniores īpašums Iecavā regulāri applūst; sirmgalve baidās, ka māja sagrūs

80 gadus vecās Dzintras Skaidrītes īpašums Iecavas pusē gadiem ilgi applūst. Īpašniece, vientuļa seniore, būdama izmisumā, vēlējās pastāstīt par ieilgušo nelaimi plašākai sabiedrībai, lai arī pašvaldība sadzird un beidzot iesaistās problēmas risināšanā, ziņo TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kā daudzi, arī Dzintra Skaidrīte sekoja līdzi plūdu krīzei Jēkabpilī, kur daudzi, tai skaitā pašvaldība, glāba nelaimē nonākušos iedzīvotājus. Redzot, cik sparīga palīdzība tiek sniegta jēkabpiliešiem, arī Dzintra Skaidrīte, kura viena dzīvo īpašumā Iecavas pusē, cer, ka arī viņu kāds reiz paglābs no plūdiem.

TV3 raidījums “Bez Tabu” vientuļās seniores īpašumā viesojās janvāra beigās. Teju viss mājas pagalms un dārzs bija applūdis. Kā raidījumam stāstīja Dzintra Skaidrīte, kūstot sniegam, kā arī spēcīgu lietavu laikā īpašums applūst vienmēr. “Māja jau sāk slīkt nost, bet Iecavas pašvaldībai tas viss “do lampočki”!” pauda izmisusī Dzintra Skaidrīte.

Foto: Ekrānšāviņš no raidījuma

“Dārzā jau divus gadus neesmu bijusi, jo tas vienmēr applūst! Viss, kas no kalna plūst, nonāk manā sētā. Visas tās indes [red.-kaimiņu lauku mēslojums] nonāk manā akā, tāpēc ūdeni nevaru dzert. Kan prasīju sociālajiem, šie teica, ka par naudu atvedīs ūdeni, bet mēnesī man būtu jāmaksā vairāk nekā 100 eiro,” situāciju ataino Dz. Skaidrīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa pastāstīja, ka ūdens nereti aizsniedzas līdz mājai un bojā tās pamatus. “Pagājušogad viss pludoja. Mājā nevarēju ieiet. Visi pamati “čupā”! Agrāk man bija lopi, bet kūtiņā nevarēju ieiet normāli, jo tā bija ūdenī. Ziemā tas ūdens piesala, ledu lauzu ar cirvi. Vēlāk lopus likvidēju, jo sapratu, ka es, vecs cilvēks, vairs nemocīšos. Bija divas gotiņas, kaziņa, vistiņas. Tagad nav nekā. Ļoti žēl!” par dzīvi savā “ūdens pasaulītē” stāstīja seniore.

Seniore norādīja, ka jau ilgstoši sagājusi grīstē ir meliorācijas sistēma, kas ir viņas īpašumā, pazemē, bet stiepjas arī caur citiem īpašumiem un zem pašvaldības ceļa. Dzintra Skaidrīte pārtiek no niecīgas pensijas, viņai nav rocības, lai sakārtotu notekūdeņu sistēmu.

Pašvaldība jau sen ir informēta par problēmu īpašumā, jo par to nereti atgādina, bet vietvara gadiem ilgi nav palīdzējusi novērst problēmu, norādīja Dzintra Skaidrīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestādes “Iecavas apvienības pārvalde” vadītājs Normunds Vāvers norādīja, ka par meliorācijas sistēmas uzturēšanu atbildīgi visi, kuru īpašumus šķērso šī sistēma. Vāvers atzina, ka līdzatbildīga ir arī pašvaldība, jo noteksistēma stiepjas arī zem vietvaras ceļa. Iesaistoties “Bez Tabu”, pašvaldība beidzot apņēmās palīdzēt.

“Tā kā šis cilvēks ir vecs, kuram sociālais dienests jau ilgstoši sniedz atbastu, pašvaldība atradīs cēloni, kādēļ ūdens krājas sētā. Iestājoties vasarai, apsekosim šo meliorācijas sistēmu un veiksim preventīvos pasākumus, lai pārbaudītu sistēmas darba spējas. Meliorācijas likumā teikts, ka, ja problēma ir globāla, pašvaldība iesaistās problēmas risināšanā,” raidījumam sacīja N. Vāvers.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

 1. Mūsu Latvijas iedzīvotājiem nepalīdzēs,jo komanda nav dota.Visu ukraiņiem,paši savējie var noslīk.

  10
  9
 2. Nu māju būvēt ieplakā jau nu nav diži gudri. Parasti, ja tādā vietā tomēr būvē, tad pamatus tādus augstākus liek. Pašvaldība var palīdzēt par tik, cik iedzīvotāji nodokļos samaksā. Ja bērni aizbrauc uz ārzemēm un nodokļus tur maksā, tad laikam jau bērniem jau nu būtu tieši jāpalīdz ar finansējumu. Ja nepalīdz, tad laikam tādi izaudzināti. Kaimiņiem jāsametas kopā un jāsaved meliorācijas sistēma kārtībā. Pašvaldība arī pieteicās palīdzēt. Tagad kādam vajadzētu pasekot līdzi, vai patiešām pašvaldība palīdzēs!

  1
  3
 3. Andrīt, paskaties tepat Bauskā, cik ļoti daudz agrākajos gados būvēto ēku tagad atrodas “ieplakā”. Tās ēkas, kas atrodas nupat un senāk rekonstruēto ielu malās, kurām logu līmenis ir turpat līdzās esoša trotuāra augstumā. Kā ari tām senāk celtajām ēkām, kurām blakus esošo jaunbūvju apbūves platībām veikta kolmatāža- zemes līmeņa paaugstināšana. Vienīgais labums šiem privātīpašniekiem ir par ES fondu naudu ievilktā fekālā kanalizācija, kurp arī tiek novadīts viss liekais ūdens no turpat blakus esošās restaurētās ielas un no kaimiņa uzbērtā gruntsgabala. Vien, par šo “ekstru” Bauskā maksā visi kanalizācijas pakalpojuma pircēji

 4. Visiem gudrajiem,kad būsiet veci, neviens nepalīdzēs.., varbūt bērni, mazbērni āri nav fakts

 5. Viņa necēla to māju. Tur agrāk bija pirts, kas tika pārbūvēta par dzīvokļiem. Kad sāka atgriezt senču īpašumus, tad izmeta 3ģim. Vecā visu pa velti grib. Ja lielsaimniecei nav prāta izrakt dīķi sabojātās meliorācijas dēļ, tad neviens nav vainīgs

  3
  4
 6. Zinu šo īpašumu. Mājas galā bija meliorācijas aka, pati aizbēra un sastādīja ceriņus virsū.

 7. vai tad tu un vēl divas ģimenes, ieradušās no plašās un citi vietējie proletārieši tajos citu, bieži vien un turieni no kurienes ieradāties jūs, izsūtīto un un viņu celtos mājokļos savulaik neievācāties par velti? Pie tam līdz kliņķim nolaižot šādus, par velti iegūtus īpašumus?

  5
  1
 8. Īpašums 4,2ha, cena apm. ~80k. Normāls dzīvoklis 2 istabu tur maksa apm. ~40-60k.
  To īpašumu var sadalīt un pusi pārdot. Bet te situācija savādāka, lai meitai no Londonas paliktu labs mantojums, vajag, lai pašvaldība visu sakārto. Saimnieki…

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.