Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Raidījums: “Smirdoņa drūmākā!” Baušķenieku uztrauc piesārņojums pie Mūsas; aizdomās tur “Bauskas alus” ražotni

Neattīrītus notekūdeņus novada apkārtējā vidē, un, iespējams, tie ietek arī Mūsas upē, tā raidījumam, iesūtot video liecības, stāsta satraukts Bauskas iedzīvotājs. Dabas piesārņošanā viņš tur aizdomās “Bauskas alus” ražotni, ziņo TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baušķenieka iesūtītajos video iedzīvotājs iemūžinājis, kā netīrs šķidrums plūst straumē no “Bauskas alus” ražotnes virziena. Iemūžināts, ka tas krājas lielos baseinos un mazākās peļķēs Mūsas upes krastā. Baušķenieks bažījas, ka daļa piesārņojuma nonāk arī upē.

“Ļoti labi var redzēt, ka tas notiek jau ilgstoši, jo tur ir jau nosēdumi, gļotas izveidojušās. Tad, kad tek, arī smird. No attīrīšanas [iekārtām] nāk tīrāks, brūns ūdens, bet pa turieni nāk melns, smirdoņa drūmākā!” sašutumu raidījumam pauž iedzīvotājs.

“Bez Tabu” komanda apsekoja konkrēto apkaimi Mūsas krastā. Tur atrodas attīrīšanas iekārtas, no kurām attīrītus notekūdeņus novada upē pa oficiālu cauruli. Tomēr nedaudz tālāk žurnālisti ieraudzīja arī skatītāja pieminētos netīrā ūdens baseinus, kas izveidojušies, šķidrumam tekot lejā no uzkalna, kura virsotnē ir “Bauskas alus” teritorija. Sekojot tecējuma pēdām, raidījuma komanda nonāca pie uzņēmuma teritorijas žoga, kur pamanīja divas aizdomīgas caurules. Caur tām gan todien nekas neplūda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz karstām pēdām “Bez Tabu” devās nesaskaņotā vizītē uz “Bauskas alus” uzņēmumu, kur sastapa kādu vadošu amatpersonu. Tā gan tobrīd nevēlējās stāties kameras priekšā. Pēc tam, kad žurnālists uzrādīja foto un video liecības, solīja komentēt iedzīvotāja bažas par vides piesārņošanu pēc dažām dienām. Vēlāk “Bauskas alus” administrācija raidījumam atsūtīja skaidrojumu rakstveidā.

Notekūdeņi tiek attīrīti atbilstoši normatīvo aktu prasībām. [..] Redzamās caurules ir tehniskās rezerves notekas caurules, kas praktiski nekad netiek izmantotas, jo pilda rezerves funkciju. [..] Šādas tehniskās attīrīšanas sistēmas rezerves caurules ir projektā paredzētas un tiek izbūvētas saskaņā ar likumā noteiktām prasībām. Iespējams, palu, lietus, sniega kušanas dēļ pa šīm rezerves caurulēm varēja tecēt lietus vai izkusuša sniega ūdens.

Par piesārņojumu “Bez Tabu” ziņoja Valsts vides dienestam (VVD). Inspektori operatīvi apsekoja apkaimi un pieprasīja uzņēmumam sniegt paskaidrojumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situācija nav smuka, viennozīmīgi, bet labā ziņa ir tā, ka notekūdeņi upē nenonāk, jo lejā ir tāds kā apvaļņojums. Nav bijis gadījums, kad no šiem dīķiem ūdens nonāk upē.

VVD tāpat nav mierā ar, iespējams, netīru notekūdeņu uzkrāšanos vidē, upes krastā. VVD norādīja, ka ir paņemtas analīzes un tiek vētīts, vai un kāds tieši piesārņojums ir notecējušajā ūdenī, vai tas ir tikai lietus ūdens. “Ja apstiprināsies, ka vairākkārt pārsniedz normatīvos pieļaujamās normas, rosināsim administratīvo lietvedību,” informēja VVD Zemgales reģionālā vides pārvaldes vadītājs Hardijs Verbelis.

Foto: TV3/Bez Tabu

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. bet pie lielāka ūdens līmeņa upē, kā arī neseno palu laikā šis valnītis dažām amatpersonām palīdz vien nesaskatīt problēmu, nevis aiztur zampas nonākšanu upē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.