Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas slimnīcai piešķir 5 482 eiro par skābekļa pievades sistēmu uzlabojumiem

Valdība nākamnedēļ plāno lemt par 909 694 eiro piešķiršanu reģionālajām slimnīcām, lai segtu izdevumus par skābekļa pievades sistēmu uzlabošanu. Aptuveni 85% no šīs summas izmaksās Liepājas slimnīcai, savukārt Bauskas slimnīcai paredzēti 5 482 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai Bauskas slimnīca atbilstoši tās līmenim varētu nodrošināt Covid-19 pacientu ārstēšanu, tai skaitā skābekļa terapijas sniegšanu, valdības lēmumprojekts paredz tai piešķirt 5 482 eiro. Foto – Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Kā skaidro Veselības ministrija, lai slimnīcas atbilstoši to līmenim varētu nodrošināt Covid-19 pacientu ārstēšanu, tai skaitā skābekļa terapijas sniegšanu, tika veikti skābekļa pievades sistēmu uzlabošanas darbi. Atbilstoši slimnīcu sniegtajai informācijai, šim mērķim no 2021.gada janvāra līdz 2022.gada martam ir izlietots 0,91 miljons eiro.

Valdības lēmumprojekts paredz, ka Liepājas reģionālajai slimnīcai par paveiktajiem darbiem piešķirs 778 470 eiro, Rīgas 1.slimnīcai – 52 395 eiro, Tukuma slimnīcai –  22 501 eiro, Jūrmalas slimnīcai – 11 482 eiro un Dobeles un apkārtnes slimnīcai – 11 411 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizkraukles medicīnas centram plāno piešķirt 9 240 eiro, Saldus medicīnas centram –7 370 eiro, Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīcai – 5 638 eiro, Bauskas slimnīcai – 5 482 eiro, Ludzas medicīnas centram – 2 444 eiro, Jelgavas pilsētas slimnīcai – 1 477 eiro un Preiļu slimnīcai – 1 784 eiro.

Rīkojuma anotācijā skaidrots, ka medicīniskais skābeklis ir pamata medikaments Covid-19 pacientu terapijai un dzīvības vitālo parametru stabilizētājs, un bez skābekļa terapijas Covid-19 pacientu ārstēšana nav iespējama.

Lai nodrošinātu Covid-19 pacientu ārstēšanu atbilstoši pacienta stāvoklim un slimības gaitai, jāparedz, ka smagākie pacienti sākotnējo ārstēšanu saņem augstāka līmeņa slimnīcās, kur nepieciešama augstākās plūsmas skābekļa pieejamība līdz ar to arī lielāks medicīniskā skābekļa apjoms, bet stabilizēti pacienti ārstēšanu pabeidz zemāka līmeņa slimnīcās. Tas nozīmē, ka atbilstoši slimnīcu līmenim un sniegtajiem pakalpojumiem, ir jānodrošina atbilstoša medicīniskā skābekļa pieejamība.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Vai tad Bauskā ir slimnīca? To iestādi ap 1985. gadu sauca par slimnīcu. Tagad ir kaut kas paliatīvs.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.