Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Regulārie nokrišņi samazinājuši meža ugunsbīstamību; kopš maija beigām uguns mūspuses mežos nav plosījusies

Salīdzinot ar 2021. gadu, šogad Latvijā bijis krietni mazāk meža ugunsgrēku un izdedzis par teju 300 ha mazāk nekā pērn. Šogad Valsts meža dienests reģistrējis 263 meža ugunsgrēkus, tajos izdeguši 206 ha meža zemes, informē Vineta Vilcāne, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairums meža ugunsgrēku izceļas cilvēku neuzmanīgas un bezatbildīgas rīcības dēļ, atsevišķos gadījumos tiek konstatēta ļaunprātīga dedzināšana. Retāk meža ugunsgrēkus mēdz izraisīt zibens spērieni un elektrolīniju īssavienojumi.

Kopš 2. maija Latvijā ir izsludināts ugunsnedrošais laikposms, tā laikā ikvienam iedzīvotājam, uzturoties mežā un purvā, ir aizliegts nomest degošus vai gruzdošus sērkociņus, izsmēķus vai citus priekšmetus, kurināt ugunskurus, izņemot īpaši ierīkotās vietās, kas nepieļauj uguns izplatīšanos ārpus šīs vietas. Tāpat ugunskurus nedrīkst atstāt bez uzraudzības un nedrīkst dedzināt atkritumus. Dabas baudītājiem, ogotājiem un sēņotājiem jāatceras, ka ar automašīnām nedrīkst braukt ārpus meža un purva ceļiem – no putekļiem, kas sakrājušies uz transportlīdzekļu sakarsušajiem kolektoriem, var izveidoties gruzdošas oglītes, kas var kļūt par meža ugunsgrēka izcelšanās iemeslu. Kā arī mežā nedrīkst veikt jebkuras citas darbības, kas var izraisīt ugunsgrēku.

Šogad Valsts meža dienests dzēsis 263 meža ugunsgrēkus, tajos izdeguši 206 ha meža zemes, no tiem jaunaudzes degušas 67 ha platībā. Pērn šajā pašā laika periodā dienests dzēsa 422 meža ugunsgrēkus, tajos izdega 502 ha meža zemes, no tiem jaunaudzes dega 111 ha platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» skaidroja, kā ir mūsu novadā. «Kopš maija beigām Bauskas novadā nav bijuši meža ugunsgrēki. Iepriekš Ceraukstes pagastā 18. aprīlī notika divi ugunsgrēki, kuros izdega 0,0296 ha, Vecumnieku pagastā 10. maijā – viens ugunsgrēks, kurā izdega 0,12 ha. Savukārt Iecavas pagastā 26. maijā fiksēts viens ugunsgrēks, kurā izdega 0,19 ha, Vecumnieku pagastā – 26. maijā viens ugunsgrēks, kurā izdega 0,1 ha,» precizē V. Vilcāne.

 «Meža ugunsgrēku ziņā šis gads ir «mierīgāks» nekā iepriekšējais. Tam par iemeslu ir salīdzinoši regulārie nokrišņi, kas samazina meža ugunsbīstamību. Tomēr, neskatoties uz to, aicinu ikvienu, atrodoties mežā un purvā, ievērot ugunsdrošību, jo pat vismazākā dzirkstele var izraisīt lielu ugunsgrēku,» uzsver Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļas vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.

Pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un pēc iespējas precīzāk jānorāda notikuma vieta. Savlaicīgas un precīzas informācijas saņemšana par meža ugunsgrēku būtiski samazina izdegušo platību apmērus.

Valsts meža dienests ir vadošā iestāde meža ilgtspējai. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža ugunsapsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību. Valsts meža dienests ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.