Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundālē darba vizītē viesojas ministrs Plešs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (A/P!) šī gada reģionālo vizīšu cikla ietvaros šonedēļ apmeklēja Bauskas novada Rundāles pagastu, kur tikās ar Rundāles apvienības pārvaldes vadītāju, iepazinās ar Valsts un pašvaldību vienotā klientu apkalpošanas centra (VPVKAC) darbu, kā arī informēja iedzīvotājus par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (no kreisās) sarunā ar Rundāles apvienības pārvaldes vadītāju Aigaru Sietiņu izzināja pašvaldības aktualitātes. Foto: Ivars Bogdanovs

Otrdien, 12. jūlijā, pie ieejas Rundāles apvienības pārvaldes ēkā ministru samulsināja uzraksts virs durvīm – Rundāles novada dome. A.T.Plešs vēlāk sarunā ar apvienības pārvaldes vadītāju Aigaru Sietiņu minēja, ka var nākt talkā, lai “šilti” nomainītu. A. Sietiņš ministram izrādīja, ka no novada domes laikiem sēžu zālē atstāts mākslinieciski izšūtais vietvaras karogs, kā arī lielizmēra figūra lauva.

Vaicājot par šī brīža izaicinājumiem, A. Sietiņš amatpersonai atzina, ka tie ir it visā – gan pieaugošajos elektroenerģijas rēķinos ēkām un ielu apgaismojumam, bituma cenas kāpumā ceļa remontiem, kurināmā sadārdzinājumā un gaidāmajā apkures sezonā kopumā. A. Sietiņš atklāja, ka Rundāles apvienībā būtu jāmaina vairāki apkures katli. Savu laiku nokalpojušas ir apkures iekārtas pašvaldības ēkās Viesturos un Bērstelē. Šobrīd tiek izvērtēti dažādi apkures veidi un veikti aprēķini par nepieciešamo finansējumu. A. Sietiņš norādīja, ka pēc šī brīža cenām granulu apkure izmaksā tikpat, cik dabasgāze.

A.T.Plešs aicināja būt piesardzīgiem un plānot ieguldījumus ilgtermiņā, jo cenu kāpumu nevar vērtēt pēc vienas sezonas. “Gāzes cena kāpj, un arī nākotnē šis resurss lētāks nebūs. Tagad jau skaidri zināms, ka gāze 2023.gadā būs vēl dārgāka, nekā šobrīd,” apgalvoja VARAM ministrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

VPVKAC klientu apkalpošanas speciāliste Inese Skujiņa atklāja, ka iedzīvotāji labprāt izmanto piedāvātos pakalpojumus. Viņa pašvaldībā strādā kopš 2007. gada, darba gaitas te uzsākusi kā lietvede, bet no 2015. gada ir arī klientu apkalpošanas speciāliste.

“Arī pirms vienotā klientu apkalpošanas centra izveides, cilvēki pie mums griezās un lūdza pēc padoma. Vai bija nepieciešama palīdzība internetbankā, vai bija vajadzība izdrukāt kādu dokumentu, vai kāda cita nepieciešamība.  Priekšsēdētājs tolaik vienmēr teica – mēs esam atvērti cilvēkiem. Jā, tādi bijām un joprojām esam,” saka I. Skujiņa.

Viņa pastāstīja, ka šobrīd apmeklējums ir nevienāds. Esot dienas, kad ierodas tikai viens cilvēks, bet ir arī, kad sanāk desmit iedzīvotāji. Populārākais pakalpojums, lai arī, cik skumji tas nebūtu, esot apbedīšanas pabalsti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš bijuši klienti, kuri braukuši no Bauskas, Iecavas un arī Vecumniekiem, taču tagad pārsvarā esot vietējie ļaudis. I. Skujiņas novērojumi liecina, ka apmeklētāji iedalāmi divās grupas.  Vieni ir ar izkoptām prasmēm un paši ar visu tiek galā bez konsultanta palīdzības, bet otri, kas ir nedroši un lūdz palīdzību, norādot, ka neko nesaprot un baidās kaut ko nepareizi izdarīt.

“Varbūt pilsētā šādu personu nav daudz, bet laukos tādu ir vairums. Jāsaprot, ka tie nav tikai vecie ļaudis, bet ir piecdesmitgadnieki, arī trīsdesmitgadnieki, kas pie datora nesēžas, dažiem nav arī rakstītprasmes. Mums jānāk talkā,” teic I. Skujiņa.

Tikšanās laikā ar ministru viņa norādīja uz tehniskajām problēmām ar kurām nākas bieži saskarties. “Šobrīd nevar iesniegt darba nespēja lapas. Ārsts ir izrakstījis, ievadījis datu bāzē visu nepieciešamo, bet VSAA šie dati neparādās. Jau nedēļu tā tas turpinās, un cilvēki ir ļoti nepamierināti. Tāpat nebija iespējams iesniegt augstskolai dokumentus,” pieredzētās ķibeles uzskaita I. Skujiņa. Sarunā ar “Bauskas Dzīvi” viņa šīs tehniskās likstas noraksta uz pilnmēnesi. “To šeit ļoti labi var manīt un, iespējams, arī citās vietās šis mēness stāvoklis ietekmē. Tad ir sastrēgums, cilvēki uzriez ir nervozāki,” novērojusi I. Skujiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A.T. Plešs  akcentēja, ka šīs esot sistēmas tehniskās vainas. “Šobrīd ir tā, ka visas valsts datu bāzes ir izmētātas, kā tādi āboli no koka. Mēs vēlamies izveidot vienu vācelīti, kurā salikt visas sistēmas kopā, lai nav nekādu pārpratumu. Tieši pie tā darbs notiek,” paziņoja A.T.Plešs.

Viņš atklāja, ka nozīmīgas investīcijas plānotas vienoto klientu apkalpošanas centru attīstībai  arī nākamajos gados. “Redzam, ka iedzīvotājiem tie ir svarīgi no pakalpojumu pieejamības viedokļa. Tuvākajā laikā 6 miljoni eiro ir plānoti, lai stiprinātu Valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centra tīklu,” precizēja A.T. Plešs.

Rundāles pagasta bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane ministram izrādīja bibliotēku. Foto: Ivars Bogdanovs

Viņš piebilda, lai atvieglotu VPVKAC strādājošo ikdienu, lai, piemēram, nebūtu katram detalizēti jāstāsta un jāmāca, kā aizpildīt un iesniegt deklarāciju Valsts ieņēmumu dienestā vai iesniegumu kādai valsts iestādei, iecerēts ieviest programmu visā Latvijā iedzīvotāju digitālo prasmju uzlabošanai.

Pēc VPVKAC apmeklējuma A.T. Plešs sanākušos iedzīvotājus iepazīstināja ar ministrijas atbalsta programmu atjaunojamo energoresursu izmantošanai mājsaimniecībās. Viņš atzina, ka šī programma ne tikai palīdzēs iedzīvotājiem sagatavoties jaunajai apkures sezonai, bet arī sekmēs valsts enerģētisko neatkarību. Sākotnēji šajā paketē bija paredzēts atbalsts pārejai uz apkuri ar granulu katliem, bet būs arī malkas iegādei, kam tuvākajā laikā veiks grozījumus, lai varētu saņemt uzlabojumus. Paredzēti arī citi atbalsta veidi, tostarp mājokļa pabalsts lielākam cilvēku lokam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (4)

  1. Rundāles pagasta saistošajos noteikumos modernās un tehniskās novada/pagasta tantes ir sarakstījušas aizliegumus saules paneļu ierīkošanai ciema teritorijā , kas atrodas pils speciālajā neekonomiskajā zonā.Tad jau visiem iedzīvotājiem būtu jāstaigā tautastērpos, ar koka grābekļiem pār plecu, jābrauc ar zirgu, sviestu jākuļ ķērnēs, drēbes jāauž mājās. Kopumā Rundāles pagastā ir aizliegts gandrīz viss, izņemot pazemīgu nāves gaidīšanu.

    6
    3
  2. kaut gan cilvēce spērusi milzīgu soli savā attīstībā, arī tehnoloģiju attīstībā, kur daudz ko paveic mākslīgais intelekts, vien tos pašus darbiņus, ko kādreiz veica pagastvecis un skrīveris (rakstvedis), tagad vaiga sviedros cenšas paveikt speciālistu komandas, bet arī tām nākas savu nevarēšanu novelt uz citu kļūdām un tehnikas likstām, tiešām citi laiki un daudzi “varošie’ dzīvo paralēlajā pasaulē, Plešu ieskaitot.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.