Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles apvienības svētki rit jau kopš maija vidus

Rundāles apvienības pārvaldes svētku ieplūšanu nu jau finiša taisnē iezīmēja koncerts, kas notika svētdienas vakarā Rundāles multifunkcionālajā centrā. Plānots, ka svētki «Būt Rundāles laikā» noslēgsies ar vēl diviem pasākumiem – vienu pieaugušajiem un vienu bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrā svētku vietā un laikā Rundāles apvienības iedzīvotājiem piedāvāja kaut ko citādāku. Bērstelē bija bazārs, Svitenē dažādas aktivitātes ilga veselu dienu, un Pilsrundālē tie ir pasākumi piecu dienu garumā. Svētku sastāvdaļa ir arī dažādas ilgāka laika izstādes, tai skaitā arī Saulainē.

Sākās Bērstelē

Svētki sākās Bērsteles kultūras namā. Kā atzīmē kultūras nama vadītāja Svetlana Poča, bija jau plānots, ka svētki sāksies parkā, bet lietus izbojāja visu programmu un koncerts notika kultūras namā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pie mums 14. maijā notika pasākums «Lielais bazārs». Tāds notiek jau 14 reizi, bet pirmoreizkā apvienības pārvaldes svētku pasākums. Lietus pabojāja visu. Amatnieku un mājražotāju tirdziņam nācās pulcēties ap kultūras namu. Bērniem bija piepūšamās atrakcijas, velokarti. Lietus dēļ diemžēl daļa pozitīvo emociju pietrūka, bet bija lietus pārtraukumi, kad varēja pakalpojumus izmantot. Tomēr, kā vienmēr, bija tradicionāli uz uguns vārīta zupa. Vakarā uzstājās «Milleru – Balandīnu ģimene un draugi» ar koncertprogrammu «Skan un skanēs vēl». Viņi savulaik piedalījās šovā «Dziedošās ģimenes». Uzstājās Bauskas un Jelgavas novada deju kolektīvi,» stāsta S. Poča.

Pēc nedēļas svētki turpinājās Svitenē, kur 21. maija rīts sākās ar gleznošanas meistarklasi Īras Rozentāles vadībā, un tam sekoja gleznu izstāde. «Vakara pasākums sākās ar vietējo amatierkolektīvu koncertu, ļoti emocionālu noslēgumu koncertam sagādāja grupa «Galaktika», kopīgi dziedājām dziesmu «Pie dieviņa gari galdi», pasākums beidzās ar balli,» stāsta Sandra Kerēvica, Svitenes tautas nama vadītāja.

Vēl divi pasākumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tālāk pasākumu sērija pārcēlās uz Pilsrundāli un pirmais notika 27. maijā – skatītājiem piedāvāja kinofilmas skatīšanos. Tas bija jaunais latviešu vesterns «Kur vedīs ceļš», kuru papildināja Bauskas līnijdejotāju priekšnesumi. Tā informē kultūras darba speciāliste Rundāles pagastā Lilita Lauskiniece. 3. jūnijā notika Rundāles pagasta iedzīvotāju atmiņu grāmatas «Atmiņu upe plūst» atvēršanas svētki, kurus kuplināja Jelgavas vokālais ansamblis «Vīzija»

«Desmit gadus mums svētki bija jūnija pirmajā sestdienā. Tagad lielāka uzmanība bija Bauskas novada svētkiem un tāpēc Rundāles apvienības svētki sadalīti daudzos pasākumos,» stāsta L. Lauskiniece.

Turpinājumā 10. jūnijā paredzēts «Baltais vakars», kur plānots anekdošu šovs pieaugušajiem. Savukārt  svētku pasākumu sēriju noslēgs 17. jūnijā vakarā, kad bērniem piedāvās filmas skatīšanos un tikšanos ar ugunsdzēsējiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīru vokālā grupa «Midnight Five»

Svētdienu, 5. jūniju, iesāka ar dambretes turnīru, kur izspēlēja arī biedrības «Bauskas Prātnieks» Rundāles apvienības kausus – uzvarēja Viktorija Beitiņa, otrā Sanita Liepiņa-Kalderauska, trešā Juta Kalderauska.

Vakarā Rundāles multifunkcionālajā centrā notika koncerts, kura galvenā nagla bija piecu vīru vokālā grupa «Midnight Five». «Koncerta laikā ir iespēja atpūsties no ikdienas skrējiena un baudīt «a cappella» skaistumu piecu puišu balsīs. Programmā vokālā grupa ved cauri priekiem, bēdām, dvēseliskiem pārdzīvojumiem, gan arī mīlestībā pret apkārt esošo,» koncertu raksturo L. Lauskiniece. Viņa pastāstīja, ka pirmo reizi grupas dziedājumu izdzirdējusi Baznīcu nakšu pasākumā Covid – 19 epidēmijas laikā un tas palicis īpašā atmiņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

Sanākušos ar aizraujošām dejām izklaidēja deju studija «Lēra», kā arī Lietuvas pilsētas Linkuvas kultūras centra vīru vokālais ansamblis «Šiaurys», kas savā izpildījumā arī galvenokārt izmantoja tīru dziedājumu.

Ideāli apstākļi

Koncerta baudītāji atzina, ka vakaru īpašu padarīja ne tikai mākslinieku dziedājums, bet arī vieta un laika apstākļi. Multifunkcionālā centra amfiteātri visi novērtēja kā īpašu vietu, un vēl palīgā nāca siltais un jaukais vakars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Atbraucām klausīties tieši «Midnight Five». Un tā bija laba izvēle, jo atradām šādu vietu. Lai arī uz Rundāles pili esam bijuši, amfiteātrī esam pirmo reizi. Mākslinieciski labi uzbūvēts, patīkami šeit atrasties. Lai arī koncerts vēl nav sācies, mums jau te patīk,» stāsta Agija un Edvīns no Salaspils.

«Skaists vakars. Tādā skaistā laikā jānāk baudīt koncerts. Vieta iederīga, pasakaini foršs noskaņojums. Parasti cenšos apmeklēt pasākumus, ja tos rīko tepat Pilsrundālē,» novērtē Anita Jumburga.

Kopā ar bērniem bija atnākušas Ieva Rainska un Kristīne Vanaga. Viņas atzina, ka laiks ir labs, lietus nelīst, un šāds brīdis jāizmanto, kad var baudīt pasākumu, kas notiek tepat blakus dzīvesvietai. «Citādi iznāk kaut kur tālu braukt, lai baudītu labu koncertu. Bērniem grūti, mašīnās karsti. Toties tagad tepat pie mājām,» tā māmiņas.

Iespēju atpūsties izmantojusi arī Ieva Roziņa. «Darba daudz, bet brīvdienās vismaz var atnākt. Vienmēr nāku, kad šeit notiek kādi pasākumi. Akustika amfiteātrī fantastiska. Šoreiz tāda pasākumu piepildīta nedēļas nogale. Bērni vakar bija Bauskas novada svētkos – tik labos laikapstākļos pat pie mums varēja mūziku no Bauskas Pilskalna estrādes dzirdēt,» smaida pilsrundāliete.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Svētki ir jauka lieta, bet pirms tam varēja Svitenes teritorijā appļaut ceļmalas, kapu tuvākā apkārtne dzuņgļos ieaugusi, no apbedījumiem brīvajās vietās zāle pāri ceļiem, ceļazīmes vispār nav kā škira. Autobusa pieturas vienkārši briesmīgas. Ļoti depresīva noskaņa, Daudzas mājas ieaugušas nezālēs gandrīz līdz jumtam. SKUMJI, kādi tur svētki.
    Jābūt taču cilvēkam, kas par to atbild?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.