Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles apvienības teritorijā ar sniega tīrīšanu pagaidām problēmu nav

Bauskā izveidojusies 20 centimetrus bieza sniega sega, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. Šoziem šīs nedēļas snigšana bijusi pirmā vērā ņemamā, līdz ar to arī pirmais nopietnākais tīrīšanas darbs Rundāles apvienības teritorijas pašvaldības ceļu uzturētājiem.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ceturtdienas rītā novēroja «Bauskas Dzīve», ceļš uz Viesturu ciemu bija izšķūrēts, un braukšanas apstākļi bija apmierinoši. Ciema iedzīvotājs Arvīds, jautāts par ceļu tīrību, atzīst, ka šoziem vēl grūti to vērtēt, jo tikai tagad izveidojusies pirmā sniega sega. Pērn tīrīšanas darbi esot veikti ļoti labi. Šī arī būšot pirmā ziema jaunajā administratīvi teritoriālajā dalījumā – tāpēc esot interesanti, kurus ceļus tīrīs pirmos, kurus pēdējos.

Pilsrundāles iedzīvotāja Roze, raksturojot ceļus pēc pirmās snigšanas dienas, tos novērtēja atzinīgi – esot bijuši tīri jau pulksten 7 no rīta un tad atkārtoti izšķūrēti arī pēcpusdienā, taču viņa arī norāda, ka ikdienas gaitām neizmanto mazos vietējos ceļus.

Par ielu un ceļu uzturēšanu Rundāles apvienības teritorijā pašlaik atbildīgs uzņēmums SIA «Viona», informē Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš. Ar konkrēto uzņēmumu līgums ir noslēgts līdz brīdim, kad Bauskas novada pašvaldība noslēgs jaunu līgumu ar uzņēmēju, kurš būs apstiprināts par darbu veicēju iepirkuma rezultātā. Lēmums vēl nav pieņemts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svitenes pagasta nodaļas vadītājs Jānis Liepa un Viesturu pagasta nodaļas vadītājs Vitālijs Bļinkovs «Bauskas Dzīvei» stāsta, ka parasti tiek reaģēts uz iedzīvotāju sniegto informāciju – ja mazie vietējie ceļi ir neizbraucami, tad par to tiek ziņots ceļu uzturētājiem. Kā atzīst V. Bļinkovs, dažkārt gan cilvēki ziņojot arī par ceļiem, kas nemaz nav pašvaldībai piederoši, bet gan ir pašu vai servitūta ceļi.

Uzņēmuma «Viona» valdes loceklis Araiks Barojans stāsta, ka pēc šīs snigšanas Rundāles apvienības pašvaldības ceļus tīrīja viena tehnikas vienība, taču nākamreiz pie līdzīgiem laika apstākļiem tiks nosūtīti divi traktori-greideri. Sākot darbu jau no pulksten 6, visi svarīgākie vietējie ceļi esot iztīrīti. Sniegoti palikuši tie, kuri ved uz atsevišķām lauku sētām. To tīrīšana esot ļoti apgrūtināta, jo dažkārt grūti pat noteikt ceļa robežas.

Asfaltētie ceļi un ielas, pa kuriem pārvietojas satiksmes un skolēnu pārvadājumu autobusi, tiek apstrādāti arī ar pretslīdes materiāliem, taču šos darbus uzņēmums «Viona» neveic.

Rundāles apvienības teritorijā tīrāmo pašvaldības autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 140 kilometri. No tiem lielākā daļa ir grants seguma ceļi un ielas – vairāk nekā 110 kilometri, bet asfaltētie – gandrīz 30 kilometri.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Bet Bauska ir Bauska, un no Rundāles šeit, Bauskas domē “sabraukušajiem” vēl nav skaidrs, ka te nav Rundāles plašumi, ka vajadzētu sākt sniegu no pilsētas izvest. Lai nākamnedēļ, kā solīja “mākoņu” Bricis, lielās snigšanas dēl Bauska netiktu “paralizēta”. Bet, varbūt, arī šā sasaukuma deputāti un viņu ieceltie speciālisti “krustu pārmet tikai tad, kad pērkons jau iespēris”?

  7
  2
 2. Viona droši vien nezina un negrib zināt mazos vietējos ceļus. Naudas maksātājs Vionai laikam negrib likt lieki tērēt degvielu pa mazajiem ceļiem, bet pa tiem brauc pastniece, ved pensijas, brauc atkritumu izvešanas auto, cilvēki iet un brauc uz darbu, veikalu, pie ārsta.

  8
  1
 3. Aizbrauciet uz Rīgu, apskatiet un izjūtiet, kāds tur murgs ielās un laukumos, tad Bauska jums šķitīs ideāli tīra un kārtīga

 4. neesi dzirdējusi, ka Rīgā “pie šprices” liberāļi no “Par”. nevis, kā Bauskā, visu lasītāju mīlētie nacionāļi

 5. vien, varbūt, novadu, kā arī visu valsti nevērtēt pēc “rindā pēdējiem” snieguma? Varbūt tieši tādēļ mēs nekur tālāk neesam tikuši, ka sevi vērtējam pēc Bulgārijas, Albānijas sasniegumiem Eiropā. Varbūt, mēģinām sevi pielīdzināt tiem novadiem, kuros nav “tā kā Rīgā”, kurus vada īsti saimnieki un domes krēslos sēd speciālisti šī vārda cienīgi?

  3
  1
 6. Nākošās nedēļas putenis parādīs papīra kilometru tīrītājus un pierakstītāju apmaksātājus, kā arī konkrētu laiku māju ignorētājus.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.