Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Rundāles Avotu» nodošana ekspluatācijā pagarināta līdz 31. oktobrim

Pašlaik Rundāles pagasta Pilsrundālē topošā tūrisma pakalpojumu centra «Rundāles Avoti» pirmās ēkas ārējais un nu arī iekšējais veidols ļauj noprast, kāda tā izskatīsies, kad būvniecības darbi būs pabeigti. Līdz nodošanai ekspluatācijā gan daži mēneši vēl jāpagaida – termiņš pagarināts līdz 31. oktobrim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes būvniecības nodaļas vadītājs Ralfs Simanovičs skaidroja, ka galvenais termiņa pagarināšanas iemesls meklējams sākotnējā būvprojekta nepilnībās. Sākot būvniecību, tika konstatēts, ka ēka ir ļoti sliktā stāvoklī. Kā atzīst domes pārstāvis, sienas un mūrus varēja brucināt pat ar rokām. «Ēka stāvēja kā kāršu namiņš. No tās palikuši tikai pamati, pārējais ir no jauna uzbūvēts,» atzina R. Simanovičs. Arī ēkas interjers projektēšanas laikā neesot bijis ļoti pārdomāts, taču pašlaik jau var redzēt aptuveno galarezultātu, kas neparedz perfekti gludas biroja stila sienas, bet gan autentiskāku un ēkas stilam atbilstošāku izskatu. Tāpat tikai pēc tam, kad uzņēmums «Gaso» izbūvēs sadales gāzesvadu un tiks nodrošināta gāzes pievade no tuvumā esošās Rundāles pils, ēku varēs pilnvērtīgi nodot ekspluatācijā.

Tomēr R. Simanovičs novērtē, ka pārmaiņas starp to, kā bija un kā ir pašlaik, jau tagad ir neticamas. Vēl ilgāku termiņa pagarinājumu un arī papildu finansējuma nepieciešamību R. Simanovičs neparedz, jo nu jau viss «apslēptais» esot apzināts.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš stāsta, ka ēkas pirmajā stāvā tiks izveidota tirdzniecības zāle, kur varēs iegādāties vietējo ražotāju produkciju. Vēl šajā stāvā plānota Bauskas tūrisma informācijas centra filiāle, lai viesus varētu informēt arī par citiem tuvējā apkārtnē esošajiem apskates objektiem: Mežotnes pilskalnu, Mežotnes baznīcu, Mazmežotnes muižu, kā arī iespēju pa pontona tiltiņu šķērsot Lielupi un apskatīt Mežotnes pili. Otrajā stāvā plānota izstāžu zāle un seno tērpu darbnīca. Ēkā tiks ierīkotas arī publiskās labierīcības. Tiekot domāts arī par ēkas pieejamību, ierīkojot liftu, lai visi apmeklētāji var nokļūt otrajā stāvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ārpusē pie ceļa plānots izbūvēt gājēju ietvi, savukārt ēkas iekšpagalmā amfiteātri, riteņu stāvlaukumu ar nelielu velosipēdu remonta stendu.

Kā uzsver A. Sietiņš, šīs ēkas mērķis ir nodrošināt pakalpojumus novada viesiem un arī darba vietas vietējiem iedzīvotājiem. Uzņēmēju piesaiste plānota projekta otrajā kārtā, kad blakus esošajā ēkā tiks ierīkota viesnīca un restorāns, bet namiņā, kas tuvāk upei, – bērnu pieskatīšanas centrs. Tad plānots nodrošināt arī ērtu piekļuvi upei, lai attīstītu ūdens tūrismu.

A. Sietiņš atklāj, ka lielākā daļa no tā, kas tagad projektā top, ir vietējo iedzīvotāju, uzņēmēju un pašvaldības iniciatīva un ierosinājumi, kas apzināti pirms projekta izstrādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts tiek īstenots par pašvaldības līdzekļiem

Kā jau iepriekš «Bauskas Dzīve» vēstījusi, kopā projektā par tūrisma pakalpojumu centra «Rundāles Avoti» attīstību plānots ieguldīt aptuveni 3,5 miljonus eiro, rekonstruējot trīs ēkas Rundāles pils tuvumā, pielāgojot uzņēmējdarbības veikšanai, sakārtojot degradētu vidi un veicinot tūrisma pakalpojumu attīstību Rundālē. 2020. gadā toreizējā Rundāles novadā notika kompleksa rekonstrukcijas un pieguļošās teritorijas labiekārtošanas koncepcijas izstrāde.

Investīciju projekta «Rundāles Avoti» pirmajā objektā darbus sāka 2022. gadā. Konkursā par darbu veikšanu uzvarēja SIA «Ēkas siltināšana» ar 748 291,09 eiro (ar PVN) piedāvājumu. Pagājušā gada vasarā dažādu iemeslu dēļ nācās paredzēt papildu 77 024 eiro piešķiršanu, kas pārsvarā bija saistīts ar projekta nepilnību novēršanu, bet šogad janvārī projektam piešķīra vēl papildu 33 424,65 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Foto – IVARS BOGDANOVS

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (29)

 1. Bled! Projektētājus DRĀZT!! .No tiem piķi kāst, nevis no pašvaldības kases bāzt

  9
  1
 2. Kad salabos Salātu ielas asfaltu? Ak jā, viss finansējums uz Rundāli…
  Nedaudz, patiesībā riktīgi, padārgs kiosks ar bukletiem. Un Ex Rundāles novadam ar ieņēmumiem ap 6miljeur šī projekta izmaksas bija nepaceļamas (lai gan jau tad bija skaidrs ka apvienošanas kārtībā par šo brīnumu maksās arī Bauskas, Iecavas, Vecumnieku iedzīvotāji. Vai pašvaldībai jānodarbojas ar uzņēmējdarbību(telpu izīrēšana) ? Skaidrs ka NĒ, pašvaldībai jārada apstākļi (jāmazina birokrātija, ātri jāapstrādā dokumenti)un jānodrošina infrastruktūra. Šos darboņus nevajadzētu vēlēt jaunā sasaukumā.

  32
  1
 3. Ja ielās protestēt neiesim un nebļausim nekas nemainīsies ar šito varzu neko izmainīt nevarēs!

  19
  0
 4. vajadzētu ņemt sūnainu koku un kādam nodot pa šmauli…
  Pa miljoniem uzbūvēts kaut kāds kroplis, kur sasēdināt kārtējos pašvaldības nespējniekus.
  Kam tā TIC filiāle? Garīgi atpalikušajiem, kas neprot lieto viedtālruni? Kam tā izstāžu zāle, uz kuru jābūvē lifts? Tā vien liekas, ka te darīts viss, lai bezjēgā izsaimniekotu mūsu visu naudu… Vai, tiešām, nav iespējams, šos i…otus apturēt?

  28
  1
 5. Ne jau projektētājus jādrāž, bet pasūtītājus, kas paši nesaprot, ko un kāpēc pasūta, un dāsni apmaksās šādus sūda projektus. Vai neviens par to pašvaldībā neatbild? Krievu laikā sēdētu cietumā kā likts.

  25
  1
 6. Skolas likvidēt, medicīnu padarīt par absurdu ar mēnešiem garām rindām un tajā pašā laikā nelabot ceļus, izsķērdēt miljonus nevajadzīgos projektos, kurus turklāt vada neprofesionāļi vai arī viltnieki un apzināti vai neprofesionalitātes dēļ kārtīgi sadārdzina. Ja runā par vecās pienotavas brūkošajām sienām, tad demontēto sienu sarkanie ķieģeļi tika notīrīti, kārtīgi sakrauti un droši vien sāka jaunu dzīvi. Varbūt tāpēc. vajadzēja vecās sienas nojaukt? Eiropas līmeņa pārvaldība….Jau sākot no miskastes cienīgajiem projektiem, kurus nez kāpēc apstiprina pašvaldības būvvalde.

  24
  1
 7. Tātad kādam vai kādai par budžeta līdzekļiem tiek būvēta infrastruktūra par kādiem četriem vai pieciem citroniem. Būs konkurss uz viesnīcas un restorāna īri.Kas uzvarēs? Pašvaldībai pilnīgi nepazīstami cilvēki? Ja nepazīstami, tad kādai būs jābūt pateicībai? Ja pazīstami vinnēs, tad tas būs interešu konflikts un tā tālāk. Līdz “avotiem”nav pagasta kanalizācijas trases. Kur tā publiskā tualete tecēs? Uz ūdenstūrisma maršrutiem? Īslīces upes pīlēm, lakstīgalām, gārnim, gulbjiem un citiem putniem, bebriem, un dažām zivīm nav vajadzīga ne publiskā tualete, ne ūdenstūristi.

  16
 8. Bauskas ielu remontam naudas nav, Bauskas ielu mehanizētais tīrīšanai naudas nav (Pēc BDz raksta,lasāms, ka tikai 2x mēnesī), bet kaut kādiem “Rundāles avotiem” nauda ir! Vaii Bauskas novada centrs pārcelts uz Rundāli? Cik no Bauskas novada iedzīvotājiem apmeklēs tādus “Rundāles avotus”? Tik nolaista Bauska NEKAD nav bijusi, kas tik pierāda, ka pilsētai nav saimnieka!

  33
  1
 9. tas ir pi****, es atvainojos. Mērķis attaisno līdzekļus?

  15
  1
 10. Tagad Jūs redzat cik nacionālā apvienība ir nacionāla, efektīva un ekonomiska. Tautai IR JĀCEĻAS un jāiet atcelt šos Okmani, Mačeku, Ābelnieku, Jātnieku, Rijkuri un vēl dažu labu Vecumieku nespējnieku.

  23
  6
 11. Nav jēgas. Ceļu nav. Medicīnas nav. Skolotāju nav. Tik vieni dzērāji un dīkdieņi uz Bausku brauc strādāt no Rīgas..

  5
  1
 12. Ko te īdat pa ceļiem. Plus/minus kārtībā.

  Uz valli braucot, normāls grants ceļš. Uz strēlniekiem arī normāls. Tà kà dīvāna pirdèji varat iet bekot.
  Salātu ielu un Slimnīcas ielu gan vajag remontēt.

  Atkal viss slikti.lv

  Šlesers ar saviem cirvjiem turpina komentēt.

  2
  6
 13. jau gadiem ievēlētajiem deputātiem un citiem administrācijas pārstāvjiem varētu uzdot intensīvās būvniecības sakarā vienu jautājumu- kuriem novada iedzīvotājiem šī projekta ietvaros izlietotie miljoni padarījuši viņu dzīvi patīkamāku?

  10
  0
 14. daudzi ir tādi novadā, kuri domā- muižiņā viss kārtībā? Tos, par citu nodokļiem uzturētos, lielākoties nespējniekus, šoreiz neskaitīsim….

  3
  0
 15. Vecajā pienotavā bija ūdens, laikam dziļurbums. Jaunajā ” pienotavā” pagaidām nav manīts ne aku urbējs, ne ūdensvada tranšeja. Kanalizācija no sabiedriskās tualetes skata pēc tiks nostādināta vienā akā un ieplūdīs Īslīces upē? . Septiķis ar infiltrāciju neder, upe pārāk tuvu un ja būs dzeramā ūdens urbums, tad arī jābūt likumā noteiktajam attālumam no infiltrācijas lauka. Mālā arī nekas neinfiltrējas un infiltrācijas lauks ātri aizsērē. Atliek lokāla bioloģiskās attīrīšanas iekārta, kuru neviens nepieskatīs vai pieslēgums ciema attīrīšanas iekārtām. Būtu tikai loģiski ūdensvada un kanalizācijas jautājumu risināt visam “tūrisma rajonam”. No tā izriet, ka jauno sabiedrisko ēku ” pienotavu” nevarēs nodot ekspluatācijā, kamēr tajā nav ūdensvada un kanalizācijas, kura atbilst Latvijas, likumiem, standartiem un būvnormatīviem.

 16. Izstādē ” Rundāles avotā” otrajā stāvā laikam būs neizmērojamas vērtības, kas būs lifta , tuvu pie simts tūkstošiem, vērtas. Lēto baltkrievu liftu vairs nav. Toties Rundāles pilī nav lifta.Stulbais Rastrelli, neieprojektēja…

 17. Šobrīd lifta ( droši vien invalīdu) 2 stāvu augstumā cena varētu būt aptuveni 40 000. Tiešām tur būs par 100k eur?

 18. Rakstā ir teikts, ka lifts paredzēts visiem apmeklētājiem. Pirms kariem un kovidiem Schindler vai Kone pasažieru lifti sākās apmēram no 40 līdz 60 tūkstošiem. Pašlaik varētu tuvoties 100000. Pēdējais pirsmskrīzes lifts laikam tika iebūvēts Bauskas stadiona sporta hallē, trijiem stāviem laikam. Interesenti var painteresēties par cenu. Ja LBN, kas tieši attiecas uz sabiedriskām ēkām, pieprasa liftu, tad tam ir jābūt, ja nepieprasa, tad tā ir izšķērdība divu stāvu ēkas gadījumā.

  5
  1
 19. Amfiteātri laikam ir fetišs. Liektas virsmas vienreiz jau tika pārmaksātas netālajā amfiteātrī.

  5
  1
 20. Naudai. Līdz 100k ir ļoti, ļoti tālu. Populārāko liftu cena 2 stāvu augstumā būtu pats lielākais 60 000 eur ar pvn (un tas ar visu iespējamo kompl.). Ir jau cenas pakritušas. Liftu arī neviens nepērk 2 gadus uz priekšu.

 21. Domāju, ka ieslīgt detaļās, vai lifts maksās 80 vai 120 K ir galīgi garām. Skaidrs, ka šādā ēkā ar tik dumju funkciju, nekādus liftus vispār nevajag, un tā jebkurā gadījumā ir nenormāla izšķērdība. Projekts ir stulbs (ar lielo S) jau savā konceptā, jo agrākā muižas kompleksa teritorijā, netālu no mūsu izcilākā kultūrvēstures objekta tiek uzbūvēta ne-vēsturiska, kropla celtne ar murgainu, nevienam nevajadzīgu funkciju. Konkrētās mājas izmaksas (ap 1 miljons) būs tikai bērna šļupsti pret to, cik turpmāk izmaksās šīs sviestainās idejas uzturēšana – nevienam īsti nevajadzīgu pašvaldības darbinieku algas, apmēbelējums, aprīkojums, datortehnika, programmas, apsilde, mobilie tālruņi u.tt., u.t.t. Līdz šim bez tā visa lieliski varēja dzīvot, tagad tas gulsies kā kārtējais smagais slogs uz novada budžetu līdz pat pasaules galam.
  Ko tad brīnāmies, ka nevienai ikdienā aktuālai lietai naudas vairs nav. Rezumējums – pašreizējā pašvaldība ir nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdētājs, un sabiedrībai pēdējais laiks domāt, kā no šiem neadekvātajiem cilvēkiem atbrīvoties.

  11
  1
 22. Ja kopējās projekta izmaksas ir 3,5 mlj eur, tad Mēs redzēsim tur, noteikti, veselu Akvaparku, kurš patiešām piesaistīs tūristus, pie tam Kases aprises jau iezīmējās.

  Vispār jau izskatās ka Elejas baeina projekta ēna būs realizējusies, tikai citā vietā un ar mazākām izmaksām.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.