Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pils dārzā piektdien aicina uz pasākumu ģimenēm ar bērniem «Iepazīsti retās sugas!»

Piektdien, 19. augustā, plkst. 16 Rundāles pils muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz radošo darbnīcu dārzā, lai kopīgi iepazītu Rundāles pils teritorijā sastopamās retās augu un dzīvnieku sugas, informē Andra Jakoviča, Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Rundāles pils dārza labirintā.  Publicitātes foto/ Sindija Švāne.

Būs gan izglītojoši uzdevumi, gan iespēja no dabas materiāliem izveidot savu reto dzīvnieku, kā arī kļūt par dabas pētnieku, Rundāles pils dārzā meklējot reto dzīvnieku un augu «mājvietas».

A.Jakoviča skaidro, ka Rundāles pils teritorijā ir ļoti daudzu sugu augi, putni, kukaiņi un abinieki, un vairākas no sugām ir retas un aizsargājamas. Tā kā dabā viss ir saistīts, sugu izzušana apdraud arī cilvēku izdzīvošanu. Daļa no retajiem augiem un dzīvniekiem ir labi pazīstami, bet ir arī tādi, kuru nosaukumi dzirdēti retāk, piemēram, sārmeņu resngalvītis (taurenis) vai lapkoku praulgrauzis (vabole), pūkainā asinszāle vai Baltijas dzegužpirkstīte.

Radošajās aktivitātēs bērni ne tikai izzinās daudzveidīgo augu un dzīvnieku pasauli, bet arī iepazīs Rundāles pils franču dārzu, kurā daba jau atklājās citādā, cilvēka pārveidotā formā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes piemērotas bērniem no četru gadu vecuma. Lai piedalītos pasākumā, lūgums reģistrēties līdz 19. augusta plkst. 9 šeit: https://rebrand.ly/IepazistiRetasSugas.

Rundāles pils dārzs vasarā no piektdienas līdz svētdienai ir atvērts līdz plkst. 21, ļaujot ģimenēm pēc pasākuma apskatīt arī ziedošās rozes un hortenzijas, kā arī iegriezties kafejnīcā blakus Dārznieka mājai. Kopš šā gada maija Rundāles pilī var nokļūt ar tiešo reisu no Rīgas – autobusi kursē divas reizes dienā, paskaidro muzeja speciāliste A. Jakoviča.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.