Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pils muzejā notiks konference par arhitektūru un mākslu Latvijā

Papildinot Rundāles pils muzeja piecdesmitgadei veltīto izstādi, 21. oktobrī muzejā notiks konference “Aktuālie pētījumi Latvijas senākā posma arhitektūrā un mākslā”. Tā pievērsīs uzmanību jaunākajiem pētījumiem un atklājumiem par arhitektūru un mākslu Latvijā no 18. gadsimta līdz 20. gadsimta sākumam, portālu informēja Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste Andra Jakoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka konferencē paredzēti astoņi referāti, kuriem sekos Rundāles pils muzeja direktores Lauras Lūses saruna ar bijušo muzeja direktoru Imantu Lancmani par Rundāles pils muzeja lomu arhitektūras un mākslas mantojuma izpētē.

Konferences pirmā sesija būs veltīta Kurzemes hercogu piļu izpētei un aktuālajiem Rundāles pils muzeja pārstāvju pētījumiem. Tā sniegs ieskatu Rundāles pils muzeja darbinieku 20. gadsimta 60. – 80. gados veiktajās Latvijas kultūras mantojuma apzināšanas un izpētes ekspedīcijās, kurās savāktie materiāli veido muzeja jubilejas izstādes pamatu, iepazīstinās ar vienas ekspedīcijās iegūtās priekšmetu grupas – stikla lustru – jaunākās izpētes rezultātiem, kā arī atklās ko vairāk par divām no Bīronu dzimtas Kurzemes hercogu pilīm – Lustes pili un Zaļās muižas jeb Zaļenieku pili.

Lustes pils interjera apdare. 1973. gads. Foto: Pēteris Vanags.

Konferences otrās sesijas dalībnieki klātesošos iepazīstinās ar arhitektoniski mākslinieciskajā izpētē gūtajām liecībām par interjeru gleznojumiem vairākos interesantos objektos, kā arī ar Ilūkstes jezuītu klostera ēkas būvvēsturi un poļu gleznotāju darbiem Latgales un Sēlijas baznīcu iekārtās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt trešo sesiju veidos Rundāles pils muzeja direktores Lauras Lūses saruna ar bijušo muzeja direktoru Imantu Lancmani – atceroties muzeja aktīvo darbību Latvijas arhitektūras un mākslas pieminekļu izpētē un iezīmējot iespējamos turpmākās pētniecības virzienus.

Konferences tiešraidei būs iespējams sekot Rundāles pils muzeja “Facebook” lapā.

Jau vēstījām, ka, atzīmējot 50 pastāvīga muzeja statusā aizvadītos gadus, šī gada 30. septembrī Rundāles pils muzejā tika atklāta izstāde “Durvis uz vēsturi: Rundāles pils muzeja darbība arhitektūras un mākslas izpētē”. Tajā akcentēts viens no nozīmīgākajiem muzeja darbības virzieniem – Latvijas senākā mākslas vēstures posma arhitektūras, tēlotājmākslas un mākslas amatniecības izpēte, kas īstenota, gan veicot arhitektūras pieminekļu pētījumus dabā, gan studējot arhīvu materiālus un veidojot plašas izstādes un publikācijas. Izstāde apskatāma līdz 2023. gada 3. septembrim.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.