Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pils muzejam ierobežotas iespējas ekonomēt apkuri; gāzes sadārdzinājumu lūdz segt Kultūras ministrijai

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šonedēļ atbalstīja apropriācijas palielināšanu Tieslietu ministrijai (TM) un Kultūras ministrijai (KM) kopumā 1 099 551 eiro apmērā. No KM piešķirtajiem līdzekļiem 193 717 eiro paredzēti Rundāles pils muzejam, tostarp 94 274 eiro, lai apmaksātu dabasgāzes piegādes rēķinus ar paredzamo izmaksu sadārdzinājumu sakarā ar energoresursu cenu kāpumu, un 99 443 eiro apmērā, lai Rundāles pils muzejs izveidotu drošu vidi apmeklētājiem un apmaksātu pils jumta trešās kārtas būvniecības papildus darbus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste Andra Jakoviča paskaidroja, ka Rundāles pils muzejā ir ierīkota gāzes apkures sistēma. Kopš ierīkošanas tā ir vairākkārtīgi modernizēta, pēdējos uzlabojumus veicot 2020. gadā. Paralēli tiek izvērtēti arī alternatīvi apkures modeļi, tomēr jaunas apkures sistēmas ieviešanai nepieciešams gan laiks, gan finanšu līdzekļi, kuru muzeja rīcībā šobrīd nav.

“Meklējot alternatīvas, jāņem vērā arī Rundāles pils kultūras pieminekļa statuss un apkārt esošā ainava. Iespējas ekonomēt uz apkuri muzejam ir ļoti ierobežotas, jo muzeja krājuma priekšmetu saglabāšanai ir nepieciešams stabils mikroklimats gan ekspozīcijās, gan krātuvēs. Ideāli apstākļi muzeja krājuma priekšmetu glabāšanai un eksponēšanai ir +20 grādi un 55% gaisa mitrums,” stāsta A. Jakoviča.

Viņa atklāja, ka pagājušajā ziemas/pavasara sezonā maksa par gāzi tika veikta pēc fiksētā tarifa, kas tika noteikts iepirkuma procedūras rezultātā. Līdz ar to neprognozētu sadārdzinājumu esošā līguma ietvaros muzejs neizjūt. Šobrīd tiek gatavota jauna gāzes iepirkuma procedūra 2022./2023. gada ziemas sezonai, tādēļ prognozēt apkures izmaksas nākamajai sezonai vēl neesot iespējams. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apkures izmaksas 2021./2022. gada apkures sezonā bija 125 169, 51 eiro, bet gadu iepriekš, 2020./2021. gada apkures sezonā – 52 533,41 eiro.

Ņemot vērā ārkārtējo energoresursu sadārdzinājumu, Rundāles pils muzejs vērsās Kultūras ministrijā ar lūgumu piešķirt papildu finansējumu pieaugošo izmaksu segšanai. Tāpat muzejs ir lūdzis Ekonomikas ministrijai iekļaut Rundāles pils muzeju ar gāzi prioritāri apgādājamo objektu sarakstā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.