Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pils muzejs aicina uz gobelēniem veltītu senioru trešdienu

Nākamtrešdien, 2. augustā, plkst. 11.30 Rundāles pils muzejā notiks senioru trešdienas pasākums, kurā būs iespēja izglītības kuratores vadībā iepazīt starptautisko izstādi “Ziedošie gobelēni”, informē Andra Jakoviča, Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pils muzeja pārstāve atklāj, ka būs iespēja iedziļināties gobelēnu tapšanā un attēlotajos sižetos, kā arī uzzināt vairāk par Francijas Nacionālo mēbeļu fondu, kura glabātie gobelēni pašlaik apskatāmi Rundāles pilī. Neiztrūks arī iespējas redzēto apspriest pie kafijas tases.

Starptautiskajā izstādē “Ziedošie gobelēni” no Francijas Nacionālā mēbeļu fonda Gobelēnu, Bovē, Savonrī manufaktūru kolekcijām izstādīti 15 dārza tēmai veltīti gobelēni, kas tapuši Gobelēnu, Bovē un Obisonas manufaktūrās no 16. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta vidum.

Fragments no gobelēna “Toskānas dārzs”. Pjērs Dibreijs (1891-1970). Obisonas austuve. Mobilier national kolekcija. Foto – Ingus Bajārs

Jau izsenis gobelēni bijuši bagātības, izsmalcinātas gaumes un vienlaikus praktiskuma apliecinājums. Kopš viduslaikiem tos izmantoja, lai ar krāsainiem akcentiem atdzīvinātu mūra sienas, radītu siltuma sajūtu telpā un slāpētu trokšņus. Gobelēnu tapšanas process bija ilgs un sarežģīts, to vērtību noteica gan izmantotā materiāla – vilnas, zīda, brokāta diegu – kvalitāte, gan tonālo nianšu daudzums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai apmeklētu senioru trešdienu, Rundāles pils muzeja speciāliste A. Jakoviča aicina pieteikties, rakstot uz e-pastu pr@rundale.net vai zvanot pa tālruni 25421366. Viņa paskaidro, ka biļete uz pasākumu jāiegādājas Rundāles pils kasēs pirms pasākuma. Pasākuma dalībnieki var izvēlēties, vai iegādāties tikai pasākuma biļeti (2 EUR) vai kombinēto pils ieejas biļeti (5 EUR), kas ļaus gan apmeklēt pasākumu, gan apskatīt visu pils pamatekspozīciju.

“Ziedošie gobelēni” ir satelītizstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja organizētajai 7. Rīgas Starptautiskajai tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālei “QUO VADIS?”. Izstāde Rundāles pils Lielajā galerijā un Mazajā galerijā būs apskatāma līdz 17. septembrim.

Titulattēlā – Starptautiskā izstāde Rundāles pilī “Ziedošie gobelēni” no Francijas Nacionālā mēbeļu fonda Gobelēnu, Bovē, Savonrī manufaktūru kolekcijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.