Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pils muzejs aicina uz semināru par Baltijas jūras reģiona muižu izpēti

Otrdien, 23. augustā, Rundāles pils muzejs aicina uz semināru «Baltijas jūras reģiona muižu izpēte», kurā būs iespējams uzzināt vairāk par Greifsvaldes universitātes Baltijas jūras reģiona muižu pētniecības centra mērķiem un uzdevumiem, kā arī iepazīties ar centra speciālistu pētniecības tēmām, «Bauskas Dzīvi»  informē Andra Jakoviča,Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēls no rundale.net

Semināra tēmu loks aptver muižu kompleksu ainavisko iekļaušanos Rietumbaltijas reģionā, Francijas interjeru modes ietekmi uz lauku māju iekārtojumu 17. un 18. gadsimtā, kā arī tēlnieka Johana Mihaela Grafa izcelsmes un agrīno dzīves gadu pētījumu, iezīmējot viņa saistību ar citiem Elbas reģiona meistariem, plānotos jautājumus ieskicē A. Jakoviča, piebilstot, ka J. M.  Grafs 18. gadsimta 3. ceturksnī strādāja ne tikai Rundāles pilī un citās Kurzemes hercoga pilīs, bet īstenoja arī privātus pasūtījumus pat Igaunijas teritorijā.

Baltijas jūrai kā vienojošam faktoram ir nozīmīga loma ap to esošo valstu kultūras sakaru, arhitektūras un mākslas pētniecībā, taču līdz šim tā nav pietiekami novērtēta. Deviņu pētnieku grupa no Vācijas ir izvirzījusi uzdevumu padziļināti izpētīt muižu kompleksus katrā Baltijas jūras reģiona valstī, lai labāk izprastu dažādu vietu īpašās iezīmes un vienojošos aspektus. Pētījuma pirmajā fāzē uzmanība tiek pievērsta diviem 18. gadsimta muižu kompleksiem katrā valstī.

Pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste atklāj, ka no bagātīgā Latvijas muižu klāsta pētnieki ir izraudzījušies Kabiles muižu un Zlēku muižu. Laikā no 22. līdz 25. augustam vācu pētnieki uzturēsies Latvijā, lai iepazītu arhīvu materiālus un apskatītu izvēlētos objektus dabā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Zlēku muiža Ventspils novadā. Klēts durvju vērtnes.1968.g. Foto  Mārcis Leopolds Kļaviņš.
Kabiles muiža Kuldīgas novadā. Dzīvojamās ēkas centrālo durvju apkalums.1969. g. Foto  Mārcis Leopolds Kļaviņš, Imants Lancmanis.
Kabiles muiža Kuldīgas novadā. Dzīvojamās ēkas durvju viras.  1969.g. Foto  Mārcis Leopolds Kļaviņš, Imants Lancmanis.

Seminārs “Baltijas jūras reģiona muižu izpēte” notiks Rundāles pils Lielajā galerijā otrdien, 23. augustā no plkst. 11.30 līdz 14. Dalībniekiem jāpiesakās, rakstot uz e-pastu: arhivs@rundale.net. Seminārs ir bez maksas, darba valoda – angļu, informē A. Jakoviča.

Semināra apmeklētājiem būs arī iespēja iepazīt Ukrainas kultūras mantojumu, apskatot neparasti ekspresīvās izcilā vēlā baroka laikmeta tēlnieka Johana Georga Pinzela, kā arī citu Ļvivas reģiona meistaru koka skulptūras, kas šobrīd izstādītas Rundāles pils muzeja izstāžu zālē pils staļļos. Izstāde “Baroka tēlniecības mistika: Johans Georgs Pinzels un citi 18. gadsimta Ļvivas meistari” Rundāles pils muzejā apskatāma vēl līdz 31. augustam. Tajā plānotas vēl divas  ekskursijas Rundāles pils muzeja direktores Dr. art. Lauras Lūses vadībā – 26. augustā plkst. 15 latviešu valodā un 26. augustā plkst. 16 angļu valodā, informē pils muzejā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.