Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Rundāles pils muzejs jaunnedēļ rīko īpašu dienu senioriem

Nākamajā trešdienā, 1.martā, Rundāles pils muzejā notiks pasākums senioriem “Kurzemes hercogistes laika liecības”, kurā varēs iepazīt dekoratīvās mākslas ekspozīcijas “No gotikas līdz jūgendstilam” priekšmetus no leģendām apvītajiem Kurzemes hercogistes laikiem, portālu informēja Rundāles pils muzeja sabiedrisko attiecību galvenā speciāliste Andra Jakoviča.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka pasākuma dalībnieki vispirms dosies īsā ekskursijā un pēc tam pie tējas tases izspēlēs tematisku bingo spēli par iepazītajiem priekšmetiem.

Pasākuma galvenie varoņi būs atsevišķi muzeja eksponāti no Kurzemes hercogistes laikiem, kurus muzeja speciālisti padziļināti pētījuši, atklājot tajos ko neparastu.

Ragu lustra ar vāravas figūru no Gramzdas luterāņu baznīcas. Kurzeme, 1596. Koks (liepa), tempera, sudraba lapiņas, krāsainas lakas. 55 x 65 cm, figūras biezums – līdz 21 cm. Rundāles pils muzeja kolekcija. 
Foto: Rundāles pils muzejs

A, Jakoviča minēja, ka viens no šādiem priekšmetiem ir 16.gadsimta beigu ragu svečturis (lustra) ar noslēpumainu vāravas tēlu, kas Rundāles pils muzejā nonācis no Gramzdas luterāņu baznīcas Priekules novadā. Tas ir vienīgais šāda veida gaismeklis Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par ragu svečturu jeb lustru ziedu laikiem Eiropā uzskatāms posms no 15.gadsimta beigām līdz 17.gadsimta sākumam. Īpaši populāri tie bija vāciski runājošās zemēs, tomēr bija pazīstami arī Nīderlandē un Francijā. Svečturos izmantoti gan svēto, gan konkrētu personību un dzīvnieku atveidojumi.

Nav zināms, kas veidojis un apgleznojis Gramzdas luterāņu baznīcā atrasto svečturi un kā tas tur nonācis. Veicot svečtura izpēti ar rentgenu, atklājās interesanta detaļa – pirms krāsojuma sievietes seja bijusi nopietna, pat izbijusies, bet krāsojot tai piešķirts nedaudz augstprātīgs smīns.

Rundāles pils muzejs pagājušā gada 7. decembrī aicināja seniorus uz ekskursiju un sarunu par muzeja jaunāko izstādi “Durvis uz vēsturi”. Foto: Rundāles pils muzejs

A. Jakoviča paskaidroja, ka senioru trešdienā būs iespējams uzzināt arī citu priekšmetu stāstus, piemēram, par hercoga Vilhelma portretu, kuru uzskata par vienīgo Latvijā saglabāto Ketleru dzimtas hercogu valdīšanas laika oriģinālportretu, arī par durvīm no Svētes pils, kur hercogs Pēteris bildināja savu trešo sievu Doroteju fon Mēdemu un saņēma “jā” vārdu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai būtu iespējams veiksmīgāk plānot pasākuma norisi, Rundāles pils muzejs aicina pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu pr@rundale.net vai zvanot uz tālruņa numuru 25445765.

Dalība pasākumā – bezmaksas. Lai pirms vai pēc pasākuma iepazītos ar muzeja pamatekspozīciju, ir jāiegādājas ieejas biļete. Senioriem tā katra mēneša pirmajā trešdienā ir par puscenu, tas ir, par četriem eiro (ziemas sezonā).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. varbūt lētākus piena produktus tur kaut kur ārpusē varētu noorganizēt, viesa pensija apkurei un elektrībai “aizgājusi”?

  2. Brauc droši! Būs tev piens, rūgušpiens un pat šņabis par velti! Ja kas, muzeji tieši ar to nodarbojas, ja kas.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.