Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sabiedriskā transporta padome apstiprina izmaiņas reģionālo autobusu maršrutos; izmaiņas arī padomes sastāvā – par priekšsēdētāja vietnieku iecelts Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis

Sabiedriskā transporta padomes sēdē apstiprinātas izmaiņas vairākos reģionālo autobusu maršrutos Saldus, Kuldīgas, Alūksnes, Madonas, Salaspils novados un Pierīgā, aģentūru LETA informēja Autotransporta direkcijas pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu tika diskutēts par nerentablo reģionālo autobusu reisu optimizāciju, tika konceptuāli atbalstīta pārsēšanās punkta izveide metrobusa galapunktā pie tirdzniecības centra IKEA Rīgā un tika apstiprināts papildvilcienu reiss pēc šova “The 5th element” Ogrē.

Turpmāk reģionālās nozīmes maršrutā Saldus-Nīgrande-Kalni reisā plkst.12.30 no Saldus kustību grafikos turpmāk tiks iekļautas pieturas Kareļi un Zaņas skola, lai nodrošinātu iedzīvotāju iespējas nokļūt novada centrā un atgriezties mājup.

Reģionālās nozīmes maršrutā Saldus-Pampāļi uz eksperimenta laiku – četriem mēnešiem – no 1.septembra tiks atklāts reiss plkst.15 no Saldus autoostas līdz pieturai Pampāļi. Tas nodrošinātu iespēju skolēniem pēc mācībām Saldus izglītības iestādēs doties mājup uz Pampāļiem un iedzīvotājiem apmeklēt novada centru tiem nepieciešamajā laikā. Reiss tiks izpildīts mācību laikā no pirmdienas līdz piektdienai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģionālās nozīmes maršrutā Kuldīga-Skrunda uz eksperimenta laiku (četriem mēnešiem) reiss plkst.15.35 tiks uzsākts 15.40 no Skrundas autoostas un pagarināts līdz pieturai Ieras, līdz ar to atpakaļreiss no pieturas Ieras būs plkst.16.08.

No 1.septembra tiks ieviestas izmaiņas vairākos reģionālās nozīmes maršrutos Alūksnes novadā – maršrutā Alūksne-Jaseņici-Putrovka, maršrutā Alūksne-Liepna-Bērziņi-Alūksne, maršrutā Alūksne-Visikums-Beja-Alūksne, maršrutā Alūksne-Beja-Mālupe-Alūksne, maršrutā Alūksne-Beja-Alūksne, maršrutā Alūksne-Jaunzemi-Alūksne, maršrutā Alūksne-Alsviķi-Alūksne, maršrutā Alūksne-Alsviķi-Strautiņi-Alūksne, maršrutā Alūksne-Alsviķi-Ape, maršrutā Alūksne-Ponkuļi-Alūksne, maršrutā Alūksne-Mārkalne-Zabolova, maršrutā Alūksne-Kalncempji, maršrutā Alūksne-Vengerski-Māriņkalns un maršrutā Alūksne-Zabolova-Liepna-Alūksne, novirzot reisus gar izglītības iestādēm Alūksnes pilsētā. 

Precīzāka informācija par izmaiņām reisos un kustību grafikos iekļauto pieturu sarakstos būs pieejama atsevišķi pēc saskaņošanas ar Vidzemes plānošanas reģionu un pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģionālas nozīmes maršruta Madona-Varakļāni-Stirniene reiss plkst.15.50 no Madonas tiks izpildīts pēc iepriekš saskaņotā autobusu kustības saraksta, neiebraucot līdz pieturai Stirnienes muiža ar pienākšanas laiku gala pieturā Murmastiene plkst.17.35. 

Iepriekšējās izmaiņas uz eksperimenta laiku līdz 30.jūnijam, maršrutā iekļaujot pieturu Stirnienes muiža, tika ieviestas, jo Varakļānu novada pansionāta telpās tobrīd mitinājās Ukrainas civiliedzīvotāji, tostarp skolas vecuma bērni, kuriem bija nepieciešams regulāri nokļūt novada centrā.

Reģionālās nozīmes maršrutā Salaspils-Daugavas muzejs-TEC-2-Saulkalne turpmāk darba dienās mācību laikā (izņemot svētku dienas) uz eksperimenta laiku (četriem mēnešiem) tiks izveidoti reiss plkst.14 no Salaspils skolas, savukārt no Granīta ielas – reiss plkst.14.45. Tādējādi tie novada skolēni, kuri iepriekšējo reisu nevarēja izmantot, pēc mācībām ērtāk varēs nokļūt mājās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būs papildu pasažieru vilciena reiss pēc Ogres estrādē šī gada 12.augustā notiekošā muzikālo ūdens strūklaku, gaismu, uguns un lāzeru uzveduma “The 5th element”. Vilciens no Ogres 13.augusta naktī uz Rīgu izbrauks ap plkst.1.

Sabiedriskā transporta padomes sēdē diskutēja par nepieciešamību optimizēt reģionālo autobusu reisus, kuru rentabilitāte ir 10% vai zemāka. Analīze tika veikta par dažādiem parametriem, piemēram, vidējais pasažieru skaits reisā, finansiālā slodze valsts budžetam, vai maršruta reisi ir vienīgie savienojumā ar apdzīvotu vietu, vai iespējams ieviest transportu pēc pieprasījuma. 

Kopumā tika izvērtēti 749 reisi, tuvākajā nākotnē no tiem plānots slēgt 68 reisus, kā arī 41 reisā veikt izmaiņas, tos saīsinot vai samazinot izpildes dienas. Visi plānošanas reģioni, kur maršruti ir piekritīgi atbilstoši teritoriālajam plānojumam, ir saskaņojuši izmaiņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgā notiek neatkarīgas sabiedriskā transporta līnijas (metrobusa līnijas) projektēšana, galapunkts ir plānots Juglas ielā pie veikala IKEA un tirdzniecības centra “Sāga”. Tur paredzētas arī pieturas un stāvēšanas vietas reģionālās nozīmes autobusiem, kas pasažieriem nodrošinātu pārsēšanos reģionālās nozīmes autobusu maršrutiem uz metrobusu un otrādi. 

Sēdē tika konceptuāli atbalstīta iespējamā reģionālās nozīmes autobusu maršrutu reisu, kas kursē pa autoceļu P4 caur Ulbroku un Dreiliņiem, galapunkta izveidošanu metrobusa galapunkta vietā Juglas ielā pie IKEA. Potenciālās izmaiņas varētu skart reģionālo autobusu maršrutus Ropažu, Sauriešu/Upesleju virzienā. Tuvākajā nākotnē būs Sabiedriskā transporta padomes atbalsts arī līdzīgu pārsēšanās punktu izveidei Rīgas pilsētā arī citos virzienos.

Aivars Okmanis. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Tika veiktas arī izmaiņas Sabiedriskā transporta padomes locekļu sastāvā, Vairas Brūderes vietā apstiprinot Kurzemes plānošanas reģiona Sabiedriskā transporta nodaļas plānotāju Induli Ozoliņu, savukārt par padomes priekšsēdētāja vietnieku ieceļot Zemgales plānošanas reģiona pārstāvi un Bauskas novada domes priekšsēdētāju Aivaru Okmani.

Ilustratīvs titulattēls: Autotransporta direkcijas publicitātes foto no direkcijas arhīva.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Nu kur visur lien tas neprofesionālis ?
  Bet kāpēc nelīst ,ja visur ņem pretī ?
  Nebūs laika tiešajiem pienākumiem ,jo tur , acīmredzot ir izdevīgāk ,sev kaut ko ieraut nāsīs ,visa Bauska jau pa lielam apgūta .

  35
  1
 2. ja valstī samazina skolu skaitu un autobusu reisus, tad, redzams, kas jādod pretī, un ir ko likt pretī, neskaitāmas padomes, aģentūras un citas “sēdvietas” ar attiecīgo priekšnieku, vietnieku un vietnieku vietnieku skaitu. Vien jājautā, kad biedrs Okmanis pats pēdējo reizi ir izmantojis sab. transportu? Piemēram es to esmu izmantojis vien pirms 30+ gadiem un tādēļ man ir pilnīgi vienalga kā tie autobusi kursē, bet speciālistam Okmanim šajā pašā jautājumā….

  23
  2
 3. Valdība formējas, reformējas un deformējas. Bauska varētu dāvāt tautai savu nākošo satiksmes ministru, kas jau ir iedziļinājies gan ceļu būvē, gan sabiedriskajā transportā. Tad būs nacionāli autobāņi, pat uz Valli, Vecumniekiem un citiem viedi industrializētiem pagastiem. Pieturas lai plāno studenti kursadarbos, ievērtējot medicīnas nepieejamību un vispārējo skolu likvidācijas ietekmi uz vientuļajām vecmāmiņām pārtikas un elektrības cenu kontekstā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.