Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Sadales tīkls” skaidro, kālab Bauskā nebija elektrības

Trešdien, 8. februārī, ap plkst. 19.30 daļa Bauskas pilsētas teritorijas iegrima dziļā tumsā. Uzņēmuma «Sadales tīkls» pārstāve Alīna Kozlovska paskaidroja, ka pilsētā tika reģistrēts bojājums vidējā sprieguma elektrotīklā, radot elektroapgādes traucējumus – elektroenerģijas piegādes pārtraukumu vai sprieguma svārstības – aptuveni 2900 klientiem Bauskā. Sveces, baterijas vai citas alternatīvas nācās meklēt iedzīvotājiem Rīgas, Plūdoņa, Salātu, Slimnīcas, Dārza, Rijas, Kalna, Saules, Zaļā, Draudzības, Mēmeles, Smilgu, Upmalas, Vītolu, Pļavu, Mazās Salātu ielas apkaimē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bez elektrības bija palikusi arī Bauskas slimnīca. SIA “Bauskas slimnīca” valdes locekle Margarita Epermane pastāstīja, ka stacionāra ēkas darbības nodrošināšanai ir ģenerators, kurš ieslēdzas desmit sekunžu laikā elektrības pārrāvuma gadījumā. Tādējādi šādos gadījumos stacionāro pakalpojumu sniegšana netiek ietekmēta.

A. Kozlovska atklāja, ka pēc informācijas saņemšanas «Sadales tīkls» operatīvā darba brigāde nekavējoties sāka bojājuma lokalizāciju un darbus avārijas novēršanai. Aptuveni divu stundu laikā, ap plkst. 21.30, avārija tika novērsta un elektroapgāde atjaunota visiem traucējumā iesaistītajiem klientiem.

A/s «Sadales tīkls» tīkla pārvaldības speciālists Imants Krūmiņš skaidro, ka nereti bojājumus elektrotīklā rada pasliktināti laikapstākļi, piemēram, vētras un pērkona negaisi, pirms kuriem uzņēmums jau laikus aicina klientus sagatavoties iespējamiem elektroapgādes traucējumiem. Taču bojājumus var radīt arī traucējumi elektrotīkla iekārtās, kas var rasties gan nolietojuma, gan arī apkārtējās vides, piemēram, gaisa temperatūras svārstību un mitruma ietekmē, jo īpaši pēc ilgstošākiem nokrišņu periodiem, kas raksturīgi šī gada siltajai ziemai. Arī konkrētajā gadījumā Bauskā bojājums elektrotīklā, visticamāk, radies mitruma ietekmē – notika īssavienojums, kas uz laiku radīja elektroapgādes traucējumus iedzīvotājiem Bauskas pilsētā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

I. Krūmiņš skaidroja, ka «Sadales tīkls» uztur un attīsta elektrotīklu gandrīz 93 000 kilometru kopgarumā, ikgadēji plānojot investīcijas elektroapgādes kvalitātes un drošuma uzlabošanai. Konkrēti Bauskā un Bauskas novadā 2023. gadā ieplānoti 58 investīciju projekti, tostarp 23 projekti saistīti ar gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļlīnijām, kas ir laikapstākļu praktiski neietekmējamas, pārējie projekti saistīti ar elektrolīniju modernizāciju. Minētajos projektos iecerēts ieguldīt ap 900 tūkst. eiro, un šie darbi jūtami pilnveidos elektroapgādes kvalitāti un drošumu Bauskas un novada iedzīvotājiem.

Vienlaikus I. Krūmiņš uzsver, ka elektrotīklu nav iespējams pilnībā pasargāt no bojājumiem, tāpēc klienti aicināti apdomāt un pēc nepieciešamības ieviest nepārtrauktas elektroapgādes risinājumus, piemēram, īpaši jutīgas iekārtas aprīkot ar nepārtrauktās barošanas papildiekārtām jeb UPS. Šādas iekārtas iespējams iegādāties elektronikas un/vai saimniecības preču veikalos. Plašāka informācija par nepārtrauktas elektroapgādes risinājumiem pieejama «Sadales tīkla» mājaslapā www.sadalestikls.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Palika bez elektrības tas ir tikai sākums mēs esam klāt diversatī jāveic darbojas jūs pielstas arī esam domes

  2. Tomēr spēj salabot. Vēl visi nav mārketinga speciālisti un sabiedriskās attiecības.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.