Saeima šodien otrajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas uz 2022.gadu pagarina tiesības pašvaldībām ļaut iedzīvotājiem nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) šogad samaksāt vēlāk nekā likumā noteiktajos termiņos, ziņo aģentūra LETA.
Iepriekš šāds regulējums jau bija noteikts attiecībā uz 2020. un 2021.gadu.
Parlamenta Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas virzītais un šodien Saeimā dažu minūšu laikā pieņemtais likums nosaka, ka pašvaldībām arī 2022.gadā ir tiesības noteikt citus NĪN samaksas termiņus, kas atšķiras no likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajiem termiņiem, tos pārceļot uz vēlāku laiku šogad.
Par šogad aprēķināto NĪN nokavējuma nauda netiks aprēķināta, ja maksājums būs veikts līdz 31.decembrim. Ja līdz šā gada beigām nodokļa maksājums netiks veikts, sākot ar 2023.gada gada 1.janvāri tiks aprēķināta nokavējuma nauda likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktajā apmērā.
Pieņemto likuma grozījumu anotācijā ir skaidrots, ka pašvaldībai piešķirtas tiesības šogad uz vēlāku laiku noteikt likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli” noteiktos maksājuma laikus, kas tajā noteikti ne vēlāk kā 31.martā, 15.maijā, 15.augustā un 15.novembrī.
Budžeta komisijā norāda, ka 2022.gads ir sācies ar vairākiem ekonomiskiem un finansiāliem satricinājumiem. Enerģētiskā krīze kopā ar Covid-19 pandēmijas izraisīto ekonomisko krīzi ir radījusi būtisku apdraudējumu iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspējai, līdz ar to ir svarīgi meklēt efektīvus atbalsta instrumentus nodokļu maksātājiem. Šādos apstākļos pašvaldības saņem daudz lūgumu pārcelt uz vēlāku laiku pirmo NĪN nomaksas termiņu 31.martu, skaidrots pieņemto grozījumu anotācijā.
Bauskas novada pašvaldībā paskaidroja, ka šobrīd vēl nodokļi tiek aprēķināti. Pirmais samaksas termiņš ir noteikts 31.marts. “Uz doto brīdi nekādas izmaiņas ierastajā kārtībā nav plānotas,” apliecināja pašvaldībā.
Jau ziņojām, ka pērn Bauskas novada pašvaldībā samaksāti 4,4 miljoni eiro nekustamā īpašuma nodoklis (NĪN), kas ir vairāk, nekā bija plānots. «Faktiskā izpilde pārsniedza prognozes. Tā ir normāla parādība, ka ir nobīdes no plāna, bet šoreiz pozitīvā gultnē,» paskaidroja Bauskas novada domē.
Pašvaldība līdz 15. februārim par aprēķinātā nekustamā īpašuma nodokļa apmēru pakāpeniski nosūtīs maksāšanas paziņojumu. Iedzīvotājiem, kuri līdz 15. februārim nav saņēmuši maksāšanas paziņojumu, mēneša laikā rakstveidā jāinformē pašvaldība. Vietvarai jāziņo arī tad, ja mainījusies maksāšanas paziņojuma piegādes adrese vai e-pasta adrese.
NĪN maksājams reizi ceturksnī – ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas. Nodokli var samaksāt arī reizi gadā avansa veidā.
Droši un ērti to var izdarīt portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv. Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN samaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Portālā www.epakalpojumi.lv var arī pieteikt e-pasta adresi turpmākai NĪN paziņojuma saņemšanai.
Nu kā tad Okmaņprāt nevajag nākt iedzīvotājiem pretī, bet pēc pilnas programmas vajag vēl iekasēt soda naudu. Ko tad te ļaus reņģēdājiem atslābt!
Lūgums komentārus: ” NIN(nodoklis) 4,4 miljoni eiro samaksāti vairāk nekā plānots”. Kā iespējams samaksāt vairāk kā plānots?
Protams Bauskas novads atrodas citā pavalstī Latvijā. Bauskas novadā ( Bauskas domes ieskatā) 2022.gads nav sācies ar vairākiem ekonomiskiem un finansiāliem satricinājumiem. Enerģētiskā krīze kopā ar Covid-19 pandēmiju Bauskas novadā nav radījusi būtisku apdraudējumu iedzīvotāju un uzņēmēju maksātspējai. Tāpēc pašvaldība mierīgi gaidīs maksājumus ierastajos termiņos, plus, ja nesamaksāsi laikā, uzrēķinās soda naudu.
Nu pagaidiet – “NĪN maksājams reizi ceturksnī – ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī – vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas”. Ko tur vēl pagarināt?
vien, ir arī tādi maksātāji, kuru vietā NĪN mammas nemaksā, kuri nedzīvo vienistabas vai īrētā dzīvoklī un arī tādi, kuriem vienalga tas jāmaksā, kaut ar biznesu, konkrētajā īpašumā realizētu, nodarboties aizliegts. Un paliek vien iespēja, maksāt soda naudu par kavējumu, vai ņemt kredītu, ar nedaudz mazākiem %. Bet ne jau pašvaldību interesē tavas rūpes, nodokļu maksātāj, viņus interesē kādas jaunas amatvietas, cik jaunu komisiju un citu nodibinājumu par taviem nodokļiem izveidot.
akls esi vai, vai tad neredzi, kuri novadā ir tie plānotāji, tagad jau vesels departaments? Un zīlēs jau līdz 30. un vēl tālākiem gadiem paredzēto. Pie tam, svētā pārliecībā būdami, ka viņi tajā krēslā vismaz līdz pensijai….
-> Aleluja
Tā, ka pašvaldība stādot budžetu neprognozē, ka saņems 100% apmērā visu aprēķināto. Līdz ar to var sanākt, ka saņem vairāk nekā plānots.
prognozēt varētu meteorologs Tomiņš, ne vesels departaments rēķinātāju, kam aprēķinos saskan viss līdz pēdējam centam. Ja ne tā, tad varbūt labāk griezties pie Santa Marijas, būs par “prognozi” jāmaksā tikai vienreiz, nevis karu mēnesi daudziem un gadiem par aplamām prognozēm, kas šajā dinamiskajā laikā ir neprognozējami
Ko jūs! Rajona padomes (nacionālās apvienības) politbirojam vēl aptrūks naudas lielnovada uzblīdušās pārvaldes algošanai. Saeimas vēlēšanu gadā kā nekad ir svarīga pašvaldībā nodarbināto darbinieku labsajūta, lai nodrošinātu Bauskas murkšķu ministra izreklamēto pēcreformas pašvaldības pakalpojumu pieejamību!
Toties Bauskas novada dome piešķīrusi 50% atlaidi NĪN.
-> lielvīr
Jaucat grāmatvežus ar finansistiem. Grāmatveži budžetu neplāno. Finansistiem savukārt centi neinteresē un ļoti daudz kas ir “pieņēmumi” un “prognozes”.
skatos, pagājušā gada “bada dzeguze” atkal klāt, vien šogad vairs nav vaimanu par domes “speciālistu” smieklīgajām algām. Nu neesi tu tāds nelga un nebūtu jāizliekas stulbāku nekā pats esi, labi zinādams, kas ir šie “finansisti” domē un kā tiek sastādīts budžets. Pagājušā gada budžetam tiek pieplusoti šī gada prognozētā “izaugsme” un galvenā cīna notiek par šīs prognozētās naudas sadali, kam pielikt un kam atņemt. Lielākie ieguvēji ir domes un citi ar jaunā novada jaunajām algām, no budžeta maksātām, bet lielākais zaudētājs, izskatās, Vides serviss ar tam atvēlēto naudu vides sakopšanai, tai skaitā ielu un trotuāru, kā arī pašvaldības pārziņā esošo ceļu uzturētāji. Bet citas ‘šī gada budžeta “odziņas” parādīsies gada gaitā, obligāti