Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sāk iekārtot festivāla “Bauska TASTE” teritoriju

Bauskas pilskalna parkā uzsākti festivāla „Bauska TASTE” uzbūves darbi, tāpēc līdz 3. augustam parka teritorija apmeklētājiem būs slēgta, portālu informēja Bauskas Kultūras centrā (BKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādināsim, ka festivāls “Bauska TASTE” norisināsies jau šajā nedēļās nogalē – 4. un 5. augustā. Sarīkojums Bauskā notiks jau piekto reizi.

“Festivāls noteikti nav nogurdinājis, jūtam ļoti lielu apmeklētāju atsaucību un vēlmi, lai šis pasākums turpinātu notikt. Lai gan divus gadus bija pauze, tagad jau otro gadu ar vērienu esam atgriezušies. Gaidīsim visus Bauskā!” intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” pavēstīja BKC direktors Jānis Dūmiņš.

Artis Dvarionas, Publicitātes foto

Par šā gada intriģējošāko atgriešanos latvju rokmūzikā gādājis Artis Dvarionas, kurš kāpis uz lielās skatuves pēc padsmit gadu pārtraukuma – šoreiz ar projektu “Lapsene”, kuru varēs piedzīvot arī festivālā “Bauskas TASTE”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Artis Dvarionas savas mūziķa gaitas sāka 90. gadu sākumā kā “underground” grupas “N.D.A.” jeb “Nāc Dilonīt Apsēdies” bundzinieks. Tam sekoja darbība grupā “Rāpuļi ar putniem”, kas vēlāk transformējās uz “R.A.P.”. Grupa pastāvēja desmit gadus un savas pastāvēšanas laikā guva vērā ņemamus panākumus, tostarp trīs Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvas modernā roka nominācijā. “R.A.P.” izdevuši albumus “Vanilla” (1998), “Feel?” (1999), “2” (2003) un “Maize” (2005).

Grupa pajuka 2008. gadā (2011. gadā gan bija atgriešanās mēģinājums festivālā “Summer Sound”), bet Artis kopā ar “Double Faced Eels” bijušo ģitāristu Reini Briģi izveidoja projektu “Tā Tā Tā”. Lai gan šim projektam bija sarakstīts pietiekami daudz dziesmu, albums tā arī netika izdots. Vēl Artis pazīstams arī kā ilggadējs “Radio SWH” ētera cilvēks.

“Lapsene” ir pavisam jauns projekts. “Festivāls “Bauska TASTE” bija ļoti iekārojams, pateicoties organizatoriem būsim šajā festivālā uz skatuves. Bauskā iedalīts ļoti labs uzstāšanās laiks – piektdien pusvienpadsmitos vakarā. Būs jaudīgi, būs dažs labs pārsteigums no muzikālā viedokļa, jo spēlēsim ne tikai “Lapsenes” repertuāru,” sola A. Dvarionas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto

Festivāla pirmajā dienā – 4. augustā- uz “Pils skatuves” kāps “Bel Tempo” , “Sudden Lights”, “Triānas Parks”, reperis OZOLS un Latvijas Radio Bigbends un “Astro’n’out”. Savukārt pie “Parka skatuves” klausītājus priecēs “Pacific K” , AVÉI, “Kautkaili”, Aminata un Lapsene. Par ballīšu nakts atmosfēru gādās DJ Rudd (23:30) un DJ Aspirins (01:30).

Sestdien, 5. augustā, apmeklētājus uz “Pils skatuves” sagaidīs KATŌ, Žoržs Siksna, Linda Leen, SHIPSEA, grupa “The Sound Poets” un dziesmu konkursa “Eirovīzija” sensācija no Lietuvas – grupa “The Roop”. Taču “Parka skatuvē” klausītājus uzmundrinās Gatis Pāvils Breijers, Edgars Kārkliņš, “Audiokvartāls”, Vēstnieks, “Rīgas Modes”, “Mazais Princis” un reperis ROLANDS ČE . Uz festivāla otrās dienas noslēguma svinībām visas nakts garumā aicinās DJ Linda Samsonova .

Organizatori vērš uzmanību, ka līdz festivāla dienai divu dienu biļetes cena ir 40 eiro, bet vienas dienas biļete maksā 25 eiro. Apmeklētājiem no 12 līdz 17 gadu vecumam un cilvēkiem ar II grupas invaliditāti divu dienu biļete maksā 35 eiro, bet vienas dienas – 21 eiro. Senioru divu dienu biļetes cena šobrīd ir 37 eiro, bet vienas dienas – 23 eiro. Saglabājot ģimenēm draudzīga festivāla statusu, Latvijas Goda ģimenes apliecības “3+ ģimenes karte” īpašniekiem biļešu iegādei iepriekšpārdošanā tiks piemērota 10% atlaide no jebkuras kategorijas biļetes cenas. Atlaides saņēmējiem pie festivāla ieejas līdz ar biļeti būs jāuzrāda arī Latvijas Goda ģimenes apliecība “3+ ģimenes karte” un personu apliecinošs dokuments. Bērniem līdz 11 gadu vecumam (ieskaitot) un cilvēkiem ar I grupas invaliditāti ieeja festivālā ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāņem vērā, ka festivāla dienā biļešu cena pieaugs. Festivāla dienās (4. un 5.augusts) divu dienu biļetes cena būs 45 eiro, bet vienas dienas biļete maksās 30 eiro. Apmeklētājiem no 12 līdz 17 gadu vecumam un cilvēkiem ar II grupas invaliditāti divu dienu biļete maksās 40 eiro, bet vienas dienas biļete – 25 eiro.

Festivāla dienās biļešu kase un aproču maiņas punkts šogad tiks ierīkoti gravā netālu no festivāla ieejas – virzoties pa eju ar skatu uz ieejas pusi, grava atrodas apmeklētājam kreisajā pusē.

Lai apmeklētājiem nevajadzētu stāvēt rindā pie festivāla ieejas, no 31.jūlija līdz 4.augustam festivāla aproces iespējams saņemt aproču maiņas punktā Bauskas Kultūras centra klientu apkalpošanas centrā no pulksten 9 līdz 18. Katram festivāla apmeklētājam aproču maiņas punktā jāierodas personīgi, jo aproce uzreiz tiks aplikta ap roku. Aproču apmaiņas punktā aproci iespējams apmainīt tikai divu dienu un piektdienas biļešu īpašniekiem. Apmeklētājiem, kas iegādājušies sestdienas biļeti, aproci būs iespējams samainīt pie aproču apmaiņas punktā netālu no festivāla ieejas. Festivāla aproces pie ieejas būs iespējams saņemt arī apmeklētājiem ar divu dienu un piektdienas biļetēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spilgtākiem festivāla iespaidiem guļvietu iespējams iekārtot telšu pilsētiņā, kas ierīkot Ķirbaksalā. Palikšana telšu pilsētiņā ir iekļauta biļetes cenā – tā ir bez maksas.

Festivāla “Bauska TASTE” teritorijā transporta līdzekļus novietot nav iespējams. Vietējie iedzīvotāji uz festivālu aicināti doties ar kājām, taču pilsētas ciemiņi savus spēkratus var atstāt kādā no bezmaksas stāvlaukumiem Bauskas pilsētas teritorijā. Informācija par bezmaksas stāvlaukumiem apkopota: https://bauskataste.lv/autostavvietas/

Lai festivāls aizritētu vienīgi drošā un patīkamā gaisotnē, teritorijā aizliegts ienest pārtikas produktus, dzērienus un alkoholiskos dzērienus. Noteikums neattiecas uz speciālo pārtiku bērniem. Tāpat aizliegts ienest lietussargus, narkotiskās vielas un pasākumu apmeklētāju drošību apdraudošas vielas un priekšmetus. Bez saskaņošanas ar organizatoru aizliegts izmantot profesionālo foto/video tehniku un dronu. Ar festivāla noteikumiem iespējams iepazīties: https://bauskataste.lv/noteikumi/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā festivāls ir notikums visai ģimenei, arī šogad teritorijā ar prieku tiks gaidīti suņi.

4.augustā festivāls savus vārtus vērs pulksten 16, taču 5.augustā pirmie apmeklētāji tiks gaidīti jau no plkst.14. Gan piektdienā, gan sestdienā aizrautīgākie vasaras svinētāji festivālā tiks aicināti uzturēties līdz pat pulksten 5.

4. un 5.augustā Bauskas Kultūras centra biļešu kase pircējiem būs slēgta. Šajās dienās festivāla biļešu iegādei aicina izmantot “Biļešu Paradīze” tīmekļvietni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Jā, izskatās, ka TASTEI jau ir noriets. Taču, cik var? Mākslinieki arī atkārtojas, citus stārus laikam nevar pavilkt un tagad arī Liepājā Summer Sound nu un arī tie paši rokstāri uzstājas, tā nu ir mākslinieki tik slauc piķi, bet kur kvalitāte 🙂

  16
  4
 2. Dūmiņš arī stostās televīzijā un mēģina apgalvot, ka Bauska TASTE ir jāliek uzsvars uz Tas Te, bet īstenība jau tas anglicisma teist vien ir un šie ar pa ēteru tā palaiž Bauskas garša, bet kur tad tur Bauskas garša?

  16
  5
 3. jau senie romieši zināja- lai tauta nedumpotos, tai jādod kāds biškiņš maizes un ik pa laikam jānoorganizē kāda izprieca. Mūslaikos kā nu kuram ar to maizi sanāk, bet par izpriecām vara gan nav aizmirsusi. Bet, vai izpriecu organizēšana ir pašvaldības pienākums, ja valstī pietiekoši cilvēku un aģentūru, kuri profesionāli veic šādu darbu? Ja jau pašvaldībai ir vēlēšanās un “kultūras nodaļā” spējīgi kadri, tad viņu rūpe varētu būt par novada pašdarbniekiem un pašdarbnieku prieksnesumu izrādīšana plašākai publikai, kā arī labdarības pasākumu organizēšana. Pašvaldībai būtu jāatbalsta un jāveicina teātra vai koncertu rīkotāju vēlme ko ‘pasniegt’ pilsētai, ne pašai rīkot kādu, piedodiet, surogātu, pie tam par samērā lielu naudu un “drošibas” pasākumiem kā Pentagonā vai Baltajā namā Vašingtonā, piedodiet, smejos.

  16
  5
 4. Nesaprotu par ko atkal komentāros cepiens.. Tak uzsvars uz pašmāju mūziķiem, tas arī atspoguļojas programmā. Jā, paralēli ir Summer Sound un varbūt tie ir nocēluši kādu mākslinieki, bet tas jau nav pasaules gals. Ja gribās kādu konkrētu mākslinieku redzēt un dzirdēt, tad brauciet uz Liepāju.

  Tiekamies nogalē 😉

  14
  4
 5. bet, izskatās, ka novada “kultūras darbinieki” savas milzu pūles un virsstundas veltījuši šo milzīgo balto burtu izgatavošanai, lai “nejauši” Pilskalna parkā nokļuvušais un naudu samaksājušais tiešām varētu izlasīt, ka ieradies šeit tieši uz “Taste” un neko citu. Diez, cik tad tie burti “pavilka” no novada budžeta, vai ne apaļu tūkstoti par katru, kā Ziemassvētku laikā Rātslaukumā izvietotie?

  12
  12
 6. Iedzīvotāj – cenas augstas? Tu kādā realitātē dzīvo? Pēc manas saprašanas biļešu cena šķiet stipri laba, pat pārāk! Jautājums vai ar šādu biļešu cenu vispār var atsist izmaksas un uz kādu apmeklētāju skaitu organizatori ir cerējuši.

  10
  7
 7. Dūmiņ,kuru Tas..tē turēsi ai rokas,lai nenovāko?
  Šamo jādzen prom no Bauskas,brīnos,.tagad paliks vēl?

  10
  1
 8. Nu paga! Ja uz pasākumu iet visa ģimene, tad parēķini kāda realitāte parādās. Pie visas veikalu dārdzības un komunālo maksājumu pieaugušajām cenām. Tad gribu pajautāt (NU PAGA) komentētājam, kādā realitātē pats dzīvo.

  3
  7
 9. -> komentārs

  Nu es tieši uz to arī referēju, ka viss ir dārgāks. Tad kā tu gribi, lai festivāls paliek lētāks…

 10. Nu paga ir taisnība – kādā realitātē TU dzīvo? Ja šis Tev šķiet dārgi, tad nu jāsaka kā ir – mīļais, Tu to vienkārši nevari atļauties un pie tā neviens nav vainīgs! Tiec tam pāri!

  5
  3
 11. to saka domes pārstāvji, kaut gan novadam naudas it visur trūkst katastrofāli, miljoni parādos, bet mēs varam atļauties, jo tā taču nav mūsu, personīgā nauda, ja kas “norakstīsim”

  4
  1
 12. Taisnība ir tāda, ka pašvaldības iestāde Bauskas KC, par Bauskas novada pašvaldības līdzekļiem rīko pasākumu, kurš ir dārgs priekš vietējās publikas, un man esot jātiek kaut kam pāri, tad nu vienīgi tam, ka neatbalstu šādu pasākumu, un it īpaši, ja Kultūras centra darboņi, manuprāt, nepelnīti nu jau pāris gadus nopelna sev papildus vasaras aldziņu, par it kā papildus darbiem. Vai visas pašvaldību iestādes, departamenti var izdomāt kādu salīdzinoši dārgu papildus pasākumu kopu, kurā nosaka, ka saņems par to papildus algu, lai līdzīgi kā Bauskas KC darbinieki varētu nopelnīt vasaras aldziņu ???? Vai pašvaldību rīkotajiem pasākumiem nebūtu jābūt priekš visiem iedzīvotājiem, lai nevienam nebūtu jātiek kaut kam pāri, piemēram, ka dzīvo novadā, kurā kultūra ir pieejama tikai turīgajiem, kuri var atļauties KC biļešu paradīžu pasākumus, kurus rīko privātie producenti. Izņemot Vimbu svētkus un rīta blandīšanos gar Lielupi Jāņos, neko citu pieejamu visai publikai neēsmu jutis. Pat svētku noformējums Bauskā netiek gatavots, tā vien liekas, ka TAste ir lielākie novada rīkotie svētki, jo reklāmas, baneri, plakāti, FB reklāmas – kur šādā apjomā bija reklāma un noformējums par Bauskas novada svētkiem, Jāņiem, Ziemassvētkiem???
  Neēsmu nabags, varētu atļauties nopirkt biļeti uz Taste mikroautobusam tiem cilvēkiem, kas to nevar, bet ne uz šo balagāna pasākumu, un sāpe ir, ka Novada svētki ir TASTE, bet atskaitot tos Bauskā ir vnk kultūras vakums, ar vienu vienīgu dekorāciju svētkos RIMI ….

  15
  3
 13. Taisnības komentārā ir stipri maz un nepamatotu apgalvojumu daudz.
  Tas, ka tev tā liekas taisnība, nenozīmē, ka tā ir. Tas, ka tas ir tavs viedoklis, tas ir ok. Tāpēc nejaucam lietas.

  4
  8
 14. Saradies Te lērums nabadziņu! Nu nav jau nemaz tā Bauskas publika tik nabaga. Ja gribas nokakāties komentāros, var jau atrast visdažādākos iemeslus. Patiesību, kā mēs zinām, var dažādi locīt un galvenie locītāji parasti ir tie, kam trūkst informācijas par to, kā tad ir. Bet viedoklis gan varens.
  Ja Bauskā ir tāds kultûras vakuums, kam gan es galīgi nepiekrîtu, var taču droši doties uz tiem “kvalitatīvajiem”, daudzskaitlīgajiem pasākumiem pa visu novadu. Cienu pašdarbniekus par to, ka ir cilvēki, kas ar to nodarbojas, bet pasākumu, kuru piepilda tikai pašdarbnieku priekšnesumi, neapmeklēšu. Tā kā, redz, nu katram savs. Vienam māte, otram meita, trešam kleita, bet tāpēc jau nevajag nozākāt citu darbu un viņus pašus. Tas gan viennozīmīgi nav glīti.

  3
  2
 15. Tas ir ļoti apjomīgs festivāla organizēšanas darbs, kuru paveic BKC komanda. Ja algotu vēl papildus cilvēkus-iznāktu daudz dārgāk. Un var jau teikt, ka tas ietilpst viņu darba pienākumos, bet tomēr speciālistu darbs ir jānovērtē ar kādu papildus naudiņu. Ko jūs domājat, ka kultūras cilvēki pelna tūkstošus? Muļķības.

  6
  4
 16. “Kultūras cilvēki” cilvēki pelna ne tikai tūkstošus, bet simtiem tūkstošu un pat simtiem miljonu, bet tas tad, ja ar kultūru nenodarbojas amatieri, kam “vieta” būtu jāmeklē pavisam citur. Bet, ja novada kasē joprojām “atrodama” nauda, tad vietējie lēmēji lemj, kāpēc ar to “nepadalīties” ar saviem partijas biedriem, attiecīgās domes institūcijas darbiniekiem. Ja jau komercpasākums, tad komercpasākums….

 17. bet tā ir ļoti slikta “gaume”- par budžeta naudu rīkot dārgu pasākumu, kas ir vien balagāna vērtībā. Protams, par lielu naudu var nopirkt arī štruntu, bet tas jau ir pircēja gaumes jautājums, vien nespējniekiem nevajadzētu nodarboties ar komecdarbību, ja zināšanas ir vien amatieru līmenī, bet vietējai RIMI un MAXIMA publikai pieņemami

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.