Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākas akcija “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”

Šodien, 1. maijā, sākas tradicionālā Bauskas novada un četru pierobežas rajonu Lietuvā rīkota ceļošanas akcija «Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!», portālu informē šī projekta organizatore un Bauskas tūrisma informācijas centra vadītāja Inese Turkupole-Zilpure.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja «Bauskas Dzīves» lasītājiem atklāj šajā sezonā – no 1. maija līdz 30. augustam – apmeklējamos akcijas objektus, paskaidrojot, ka ceļošanas bukleti saņemami gan Bauskas un Vecumnieku TIC, gan arī Pasvales, Pakrojas, Biržu un Jonišķu TIC Lietuvā. Pēc objektu apmeklējuma, uzrādot uzdevuma atbildi un fotogrāfijas (telefonā vai fotoaparātā), kurās jābūt redzamam ceļojuma dalībniekam un akcijas objektam, šajos TIC būs iegūstami arī spiedogi.

I. Turkupole-Zilpure paskaidro, ka akcijā var piedalīties ikviens Latvijas un Lietuvas iedzīvotājs, kurš sasniedzis septiņu gadu vecumu. Visi akcijas objekti pieejami brīvā dabā jebkurā diennakts laikā, tiem nav ieejas maksas. Kad ceļojumos spiedogi sakrāti, iespējams piedalīties balvu izlozē. Varēs pretendēt uz kādu no dāvanām – astoņiem velosipēdiem. Apceļošanas akcijas noslēgums ar balvu pasniegšanu to ieguvējiem tiks organizēts 9. septembrī Skaistkalnē.

Objekti Bauskas novadā

1. «Trušu pilsētiņa». Adrese: «Pilsmuižkungi» Codes pag. Brīvdabas objekts gan maziem, gan lieliem – miniatūra pilsētiņa ar dzīvojamajām mājām, baznīcu, rātsnamu un citām ēkām, kur iespējams sastapt liellopus, kaziņas, mājputnus un vairāk nekā 35 šķirņu trušus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2. Bauskas pils muzejs. Adrese: pilskalns Bauskā. Vienīgā renesanses un manierisma stila pils Latvijā, apskatāmas vēstures un interjera ekspozīcijas, interaktīvas programmas, tiek rīkoti koncerti.

3. «Mežavotu» disku golfa parks. Adrese: «Priežavotiņi» Iecavas pag. Disku golfa trase izveidota 2022. gadā, un tajā ir pieejami 18 grozi. Tā ir lielākā disku golfa trase Bauskas novadā ar ainavisku apkārtni, atpūtas vietām un dīķiem aktīvās atpūtas cienītājiem.

4. Atrakciju parks «Labirinti». Adrese: «Bērziņi» Zorģos Iecavas pag. Atrakciju parkā izveidotas vairāk nekā 20 atrakcijas 3,5 hektāru platībā. Saimnieka veidotas atrakcijas brīvā dabā gan lieliem, gan maziem, galda spēles, kempings.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

5. Skaistkalnes magazīnas klēts. Adrese: Dzirnavu iela 2a Skaistkalnē Bauskas nov. Skaistkalnes magazīnas klēts vēsturiski iekļāvusies Skaistkalnes kopējā muižas ēku ansamblī. Drīz tajā būs apskatāma interaktīva ekspozīcija par Skaistkalnes karsta kritenēm un šiem ģeoloģiskajiem procesiem (seko informācijai www.visit.bauska.lv).

6. «Evertu» meditācijas labirints. Adrese: «Everti» Bārbeles pag. Piecu labirintu ansamblis, kas sevī ietver četru stihiju garu ceļus un centrālo, visu savienojošo – dievišķās mīlestības labirintu.

7. Līvenu dzimtas kapi. Adrese: Mežotnes baznīca Rundāles pag. Pie kultūrtelpas «Mežotnes baznīca» atrodas Mežotnes muižas īpašnieka firsta Anatola fon Līvena kapa piemineklis, uz kura iegravēts Bībeles citāts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

8. Bērsteles muižas parks. Adrese: Bērstele Viesturu pag. Bērsteles ciems veidojies ap vēsturisko Lielbērsteles muižu, kas sākotnēji bijusi viena no Grothusu ģimenes īpašumiem. Muižas apbūve līdz mūsdienām diemžēl vairs nav saglabājusies.

Objekti Jonišķu rajonā Lietuvā

9. Jonišķu tirgus laukuma makets. Adrese: Jonišķu pilsētas laukums.

Pašā Jonišķu pilsētas centrā aplūkojams rekonstruētais Jonišķu tirgus laukuma miniatūrs modelis, kas ikvienam pilsētas viesim ļauj ieskatīties gadsimtu senā pagātnē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

10. Vides objekts Žagares pilsētas laukumā. Adrese: Žagares pilsētas laukums. Pastaigājoties pa vēsturisko Žagares pilsētiņu, kurai šogad aprit 825 gadi, apmeklējiet pilsētas laukumu un atrodiet metāla krēslu ar nošu atslēgas simbolu!

Objekti Pakrojas rajonā Lietuvā

11. Dolomīta skulptūras Pakrojas pilsētas laukumā. Adrese: Vītauta Lielā iela 69 Pakrojā. Projekts «Akmeņu dialogi»: skulptori no dolomīta akmens izveidojuši dažādas figūras un tēlus. Projektā piedalījušies un skulptūras radījuši skulptori no visas Lietuvas.

12. Pakrojas pilsētas skatupunkts. Adrese: Kranta iela 8 Pakrojā. Jaunizveidotā pilsētas skatuvieta, kas atrodas līdzās Pakrojas sinagogai, ikvienam pilsētas viesim ļauj izbaudīt skatu uz parku un Krojas upi. Ja paveicas, ir iespējams vērot upes tuvumā esošos gulbjus un pīles, taču vakara stundās šī vieta tiek īpaši izgaismota.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Objekti Pasvales rajonā Lietuvā

13. Lietuvas partizānu bunkurs. Adrese: Žadeiķu meža teritorija (meklējiet GPS: 55.9946, 24.4494). Atjaunots pēc vēsturiski autentiskiem paraugiem. Šādās pazemes būvēs un telpās pēc smagām kaujām par Lietuvas brīvību (1944–1953) dzīvoja un uzturējās partizāni – savas valsts patrioti un cīnītāji.

14. Rauboņu ūdensdzirnavas un vilnas kārstuve, vērptuves. Adrese: Taikos iela 5 Rauboņi. Unikāla industriālā mantojuma ēka, kas celta 19. gadsimtā. Ēkā iespējams iepazīties ar autentisku vilnas apstrādes procesu un antīkām iekārtām. Piesakot izglītojošu nodarbību, iespējams izjust vilnas apstrādes prieku savām rokām!

Objekti Biržu rajonā Lietuvā

15. Piemineklis Jonam Mekam. Adrese: Vītauta iela 10 Biržos. J. Meks bija lietuviešu izcelsmes amerikāņu kinorežisors, dzejnieks un mākslinieks, kurš tiek dēvēts par «amerikāņu avangarda kino krusttēvu». Kinorežisors dzimis Semeniškos Biržu rajonā, un viņa darbi ir aplūkojami muzejos un festivālos visā pasaulē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

16. Velnala (Velnapils ala). Adrese: Velīkoņu ciemats Biržu rajonā.

Velnapils ala ir dolomīta iežu atsegums, kas aplūkojams trīs metru augstumā virs Mēmeles upes un sešu metru attālumā no upes gultnes. Kopš 1964. gada Velnalai ir piešķirts Lietuvas ģeoloģiskā dabas pieminekļa statuss.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.