Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākas iepriekšējā balsošana 14.Saeimas vēlēšanās

Šodien 66 vēlēšanu iecirkņos sāksies iepriekšējā balsošana 14.Saeimas vēlēšanās un būs iespējams nodot balsi glabāšanā vēl pirms oficiālās balsošanas dienas. Bauskas novadā tikai vienā iecirknī, kas iekārtots Bauskas Kultūras centrā, varēs nodot balsi glabāšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien nobalsot varēs laikā no plkst.17 līdz 20. Otrdien un trešdien iepriekšējā balsošana nenotiks. Ceturtdien, 29.septembrī, iepriekšējā balsošana būs pieejama no plkst.9 līdz 12, piektdien, 30.septembrī, 0 no plkst.10 līdz 16, savukārt sestdien notiks pašas Saeimas vēlēšanas.

Bauskas novada vēlēšanu komisija informē, ka vēlētāji 26., 29. un 30. septembrī var nodot balsi glabāšanā Bauskas novada vēlēšanu iecirknī Nr. 342, kurš atrodas Bauskas kultūras centrā Kalna ielā 18 Bauskā. Bauskas novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Gailis īpaši uzsver, ka balsi var nodot tikai vienā iecirknī. «Novada vēlēšanu komisija lēma, ka šis viens iecirknis būs Bauskas kultūras centrā, kur ir pietiekami pieredzējusi komisija,» stāsta J. Gailis.

Foto: Ivars Bogdanovs

Bauskas novadā ir 23 vēlēšanu iecirkņi. 14. Saeimas vēlēšanās vēlētāji var balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs 1. oktobrī no pulksten 7 līdz 20. Balsošanas dokuments 14. Saeimas vēlēšanās ir derīga pase vai personas apliecība – eID. Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, principa «viens vēlētājs – viena balss» nodrošināšanai tiks lietots elektroniskais tiešsaistes vēlētāju reģistrs. Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali, un katra vēlēšanu apgabala iecirkņos būs atšķirīgas tikai attiecīgā vēlēšanu apgabala vēlēšanu zīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14.Saeimas vēlēšanām reģistrēti 19 kandidātu saraksti, kuros uz 100 deputātu vietām parlamentā kopumā pretendē 1829 deputātu kandidāti.

No kandidātiem 1164 jeb 63,6% ir vīrieši un 665 jeb 36,4% sievietes. No pretendentiem 1365 jeb 74,6% augstākā izglītība, 431 jeb 23,6% vidējā izglītība un 33 jeb 1,8% pamatizglītība.

Atbilstoši izlozē iegūtajām vietām vēlētājiem izsniedzamo biļetenu komplektā uz 14.Saeimu ar pirmo numuru startē “Jaunā vienotība”, ar otro numuru “Latvijas krievu savienība”, ar trešo – Zaļo un zemnieku savienība, ar ceturto numuru – “Tautas kalpi Latvijai”, ar piekto numuru – “Suverēnā vara”, ar sesto – “Kristīgi progresīvā partija”, bet ar septīto numuru – “Saskaņa”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Stabilitātei!” vēlēšanās ir astotais numurs, “Tautas varas spēkam” – devītais, bet “Vienoti Latvijai” – desmitais numurs. Ar 11.numuru kandidēs Nacionālā apvienība, 12.kārtas numurs tika partijai “Latvija pirmajā vietā”, bet 13.numurs – “Konservatīvajiem”.

Ar 14.numuru vēlēšanās startē partija “Katram un katrai”, ar 15.numuru – “Progresīvie”, bet ar 16.numuru – “Attīstībai/Par!”. 17.numurs vēlēšanās būs “Apvienībai Latvijai”, 18.numurs – “Apvienotajam sarakstam – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija”, bet pēdējais, 19.numurs, ir partijai “Republika”.

Vēlētāji, kuri svarīgu iemeslu dēļ nevarēs nobalsot vēlēšanu dienā, šonedēļ atsevišķās dienās varēs izmantot iespēju iepriekš nodot balsi glabāšanā visai ierobežotā skaitā – 66 – vēlēšanu iecirkņos Latvijā. Katrā pašvaldībā ir vismaz viens šāds iecirknis. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties vēlēšanu iecirknī, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, var pieteikties balsot savā atrašanās vietā.

Balsstiesības Saeimas vēlēšanās ir Latvijas pilsoņiem no 18 gadu vecuma. Balsošanas dokuments ir derīga Latvijas pilsoņa pase vai Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID karte), tajā skaitā, kam derīguma termiņš beidzies kopš 2020.gada 1.marta. 14.Saeimas vēlēšanās vēlētāju uzskaitei vēlēšanu iecirkņos tiks lietots elektronisks tiešsaistes vēlētāju reģistrs, līdz ar to spiedogs pasē vai vēlētāja apliecībā vairs netiks likts.

Vēlēšanu iecirknī vēlēšanu komisijas darbinieks tiešsaistes reģistrā pārliecināsies par vēlētāja tiesībām balsot un atzīmēs, ka vēlētājs nobalsojis. Par vēlēšanu materiālu saņemšanu būs jāparakstās papīra balsotāju sarakstā. Gadījumā, ja kādā vēlēšanu iecirknī tiešsaistes reģistrs tehnisku iemeslu dēļ nedarbosies, vēlētāji varēs nobalsot, izmantojot reģistrācijas aploksnes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

  1. Es laikam no balsošu jau trešdien savā pagastā, lai nav sestdien jākavējas un jā drūzmējas! Un pie tam, mana balss būs gandrīz pirmā, ko komisijas locekļi sāks skaitīt!)) Lai ievēlam to kas vajadzīgs!!!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.