Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākas staltbriežu govju un teļu medību sezona

Piektdien, 15. jūlijā, sākas staltbriežu govju un teļu medību sezona. Staltbriežu govis atļauts medīt līdz nākamā gada 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam, informē Vineta Vilcāne, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar šogad veiktajiem grozījumiem Medību noteikumos staltbriežu govju un teļu medību termiņš pārcelts uz 15. jūliju, lai mazinātu dzīvnieku nodarītos postījumus lauksaimniecības un mežsaimniecības kultūrām. Iepriekš staltbriežu govju un teļu medību sezona sākās 15. augustā, pašlaik šo dzīvnieku medības atļauts sākt mēnesi ātrāk, nekā ierasts. Valsts meža dienests skaidro, ka staltbriežu teļu atļauts nomedīt, izmantojot ne tikai teļa medību atļauju, bet arī pieauguša buļļa vai govs medību atļauju. Staltbriežu govis atļauts medīt līdz 31. janvārim, bet teļus – līdz 31. martam.

Pēc Valsts meža dienesta vērtējuma, Latvijā mitinās ap 71 000 staltbriežu, un pēdējos gados vērojamais staltbriežu populācijas pieaugums valstī pašlaik ir apstājies. Pagājušajā medību sezonā nomedīti 24 047 staltbrieži, kas ir 84% no pieļaujamā nomedīšanas daudzuma. 2022./2023. gada medību sezonā atļauts nomedīt 31 504 staltbriežus.

Bauskas novadā, pēc Valsts meža dienesta vērtējuma uz šī gada 1. aprīli, bija 1800 dzīvnieki, precizē V. Vilcāne. Skaits ir nemainīgs, pagājušajā medību sezonā novērtētais skaits bija 1790 dzīvnieki. 2021./2022. gada medību sezonā Bauskas novadā nomedīja 698 staltbriežus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts meža dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža ugunsapsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību. Valsts meža dienests ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde.

Foto: Latvijas Mednieku savienība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.