Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākot ar Vimbu svētkiem, turpinot ar novada svētkiem, festivālu “Bauska TASTE” un “Cieri”; izziņots šī gada pasākumu ceļvedis

Bauskas Kultūras centrs šonedēļ izziņojis šī gada galveno kultūras pasākumu plānu Bauskā. Visa gada garumā plānoti sarīkojumi dažādām gaumēm, sākot ar tradicionālo svētku svinēšanu, turpinot ar sabiedrībā jau iemīļotiem sarīkojumiem, kā “Vimbu svētki”, mūzikas festivāls “Bauska TASTE” un septembra vakara pastaiga Bauskas vecpilsētā “Ciere”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavasara pasākumu cēliens Bauskā tiks ievadīts ar kopīgu Lieldienu atzīmēšanu svētdien, 31. martā. Bauskas kultūras centrā informēja, ka šajā dienā iestādes pagalmā (Kalna ielā 18) pilsētnieki un viesi tiks aicināti svinēt svētkus kopā ar Lieldienu zaķiem un radošu pavasara meistarklasi. Pēcpusdienā ģimenes varēs piedalīties Zīmējumu teātra izrādē, kurā kopā ar auditoriju improvizēs trīs dažādu profesiju mākslinieki – gleznotāja Ingrīda Ivane, mūziķis Aleksejs Bahirs un improvizators Varis Klausītājs. Izrādes noslēgumā skatītājiem būs iespēja pašiem iemēģināt roku zīmēšanā, papildinot kopīgi radīto attēlu.

Citkārt Bauskā kopā ar Lieldienām tiek atzīmēti arī “Vimbu svētki”, taču reizēs, kad Lieldienas iekrīt agrā pavasarī, “Vimbu svētkus” pārceļ uz vēlāku laiku, kad laukā jau ir silts un patīkams.  

Šogad sestie “Vimbu svētki” notiks sestdien, 20. aprīlī. Arī šoreiz svētku vieta pie upes ūdeņiem paliks nemainīga – pavasara svinētāji tiks sagaidīti Mūsas upes labajā krastā (Krasta ielā pie Bauskas stadiona). Bauskas Kultūras centrā pavēstīja, ka šajos “Vimbu svētkos” ar izglītojošām aktivitātēm pievērsīsies ūdens piesārņojuma un tā samazināšanas tēmai. Uz svētku skatuves kāps grupa “Gapoljeri” un grupa “Kautkaili”, bet jaunākos apmeklētājus ar koncertprogrammu “Drošības festivāls” iedrošinās mūziķis Arturs Gruzdiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īpaša svētku programma sagatavota valsts svētkos, 4. maijā. Šajā dienā Bauskas Rātslaukumā notiks latviešu mūzikas leģendas “Turaidas Roze” brīvdabas koncerts ar iemīļotām dziesmām no grupas zelta repertuāra. Koncerta skatītājus priecēs arī tautas deju ansamblis “Madaras”, ar kuru kopā dejos arī dziedātāja Olga Rajecka.

28. maijā, atzīmējos Viļa dienu, Saules dārzā pie Viļa Plūdoņa pieminekļa izskanēs Latvijas Nacionālā teātra aktiera Raimonda Celma un daudzsološā pianista Matīsa Žilinska koncertprogramma “Tālie krasti”, kas veltīta dzejnieka 150. dzimšanas dienai. “Vilis Plūdonis man līdz šim bija nezināms. Man bija tikai aptuvens priekšstats par viņa daiļradi, šī ir mūsu pirmā sadarbība. Jaunā komponista Matīsa Žilinska aicinājums izpildīt viņa kompozīcijas ir ļoti pagodinošs un iedvesmojošs. Dziesmās ar vienkāršiem izteiksmes līdzekļiem mēģinām atklāt dzejnieka poētikas noslēpumus. Un šķiet, ka pats autors kā gudrs pedagogs nāk palīgā ar pārlaicīgiem padomiem mums – ‘topošajiem dzejniekiem’. Liekas, ka laika posms starp mums un Plūdoni nemaz nav tik liels un “Tālie krasti” viens otru sadzird un redz,” atklāj aktieris Raimonds Celms.

Bauskas novada svētki “Zem zelta ozola zariem” šogad norisināsies 1. jūnijā Bauskā un būs veltīti pilsētas 415 gadu jubilejai. Detalizētu svētku programmu pašvaldība sola izziņot vēlāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sagaidot vasaras saulgriežus, arī šogad ikvienam 21. jūnijā būs iespēja piedzīvot gada spēcinošākā saullēkta modināšanu saulgriežu saullēkta sagaidīšanas ceremonijā “Spīgo”. Līgo svētku noskaņa tiks papildināta ar Zāļu dienas tirgu, ko Bauskas Rātslaukumā plānots aizvadīt 22. jūnijā.

Foto: Nauris Veiss

Augusta otrajā nedēļās nogalē – 9. un 10. augustā- Bauskas Pilskalna parka plašo teritoriju ieņems vasaras gaidītākais notikums pilsētā – sestais mūzikas festivāls “Bauska TASTE”, kas apmeklētājus priecēs ar Latvijā un Eiropā iecienītu mūziķu uzstāšanos, aizraujošām nodarbēm un bezrūpīgu atpūtu divu dienu garumā.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atklāja, ka izskatīts variants arī Bauskas pilsētas jubileju atzīmēt kopā ar festivālu “Bauska TASTE”, taču no šādas idejas pašvaldība ātri atteicās. A. Okmanis atzina, ka festivālam Bauskā ir jānotiek, bet jautājums ir par tā mērogu. Pagājušā gada nogalē izvērtusies diskusija, kas ir festivāla galvenā mērķauditorija. “Kam šis festivāls domāts, vai Bauskas novada iedzīvotājiem, viņu draugiem vai bijušajiem iedzīvotājiem, kuriem nav ļoti būtiski, kādi top mākslinieki te uzstājas, vai otrai auditorijas daļai, kurai nav nekādas emocionālas saiknes ar Bausku, bet šeit atbrauc kādu konkrētu mūziķu dēļ. Piemēram, izpildītāju “Daddy Was A Milkman” klausīties Bauskas pilskalnā ieradās publika no Lietuvas. Nenoliedzami top mākslinieki maksā vairāk un tas nozīmē, ka arī biļešu cena būs augsta, iespējams, vietējais Bauskas novada iedzīvotājs, izvērtējot šo apstākli, pasākumā var arī nepiedalīties,” teic A. Okmanis un papildina, ka tiek izstrādāts, kādā veidā būtu piešķiramas atlaides Bauskas novada iedzīvotāja kartes turētājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat šogad būs nepieciešams pielāgot pilskalna teritorijas labiekārtošanas darbus pasākumu norisei. Jāatgādina, ka Bauskas novada pašvaldība pagājušajā gadā atklātā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projektu atlasē publiskās ārtelpas attīstīšanai pilsētā iesniegusi projektu par Bauskas pilskalna teritorijas labiekārtošanu. Centrālās finanšu un līgumu aģentūras pārstāve Ieva Luste precizēja, ka projektu vērtēšana ilgs līdz šī gada 4. martam. Zemgales plānošanas reģiona pašvaldības iesniegušas septiņus projektus, divi – par aktīvā atpūtas parka izveidi un Bauskas pilskalna labiekārtošanu – nākuši no Bauskas novada. I. Luste uzsvēra, ka Zemgales plānošanas reģionam pieejamais finansējums 4 928 930 eiro apmērā ir pietiekams, lai apstiprinātu visus septiņus projektus, ja tie atbildīs noteiktajiem kritērijiem.

Bauskas pilskalna teritorijas labiekārtošanā paredzēts piesaistīt ainavu arhitektu, dendrologu un arboristu. Plānots izstrādāt teritorijas apzaļumošanas projektu, veicot esošo koku inventarizāciju un novērtējumu, paredzot vērtīgo koku kopšanu, slimo, ainaviski nevērtīgo koku izzāģēšanu, kā arī jaunu koku stādīšanu un dekoratīvo apstādījumu ierīkošanu.

Plānots projektēt jaunu strāvas pievadu ar jaudas palielināšanas iespējām un esošā pievada demontāžu. Uzlabojumi iecerēti arī gājēju celiņiem, izveidojot bruģētus (vai cita cietā seguma) celiņus un piebraucamo ceļu (neregulāras formas plēsta granīta bruģakmens dzeltenīgos, bēšos un gaiši pelēkos krāsas toņos). Plānots izveidot labiekārtotu atpūtas zonu ar skatu laukumiem, energoefektīvu teritorijas apgaismojumu, strāvas pieslēguma vietas tirdzniecības vajadzībām, kā arī nodrošināt videonovērošanu. Vairākās vietās paredzētas labiekārtotas atpūtas vietas ar dažādiem labiekārtojuma elementiem, piemēram, soliņiem un atkritumu urnām, velosipēdu novietnēm. Iecerēts arī uzstādīt funkcionāli izmantojamus dzeramā ūdens brīvkrānus un publisko tualešu konteinera tipa ēku ar apsildi vismaz ar trim sanitārajām telpām, paredzot atsevišķi sieviešu, vīriešu labierīcības un higiēnas telpu (cilvēkiem ar kustību traucējumiem un iekļaujot bērnu pārtinamo galdiņu) un aprīkojumu. Plānots izgaismot Bauskas pils aizsarggrāvjus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: no arhīva

Pirmdien, 2. septembrī, Bauskas novada skolēni jaunā mācību gada sākumu tiks aicināti ieskandināt Bauskas Rātslaukumā, kur jau trešo gadu notiks Zinību dienas svētki.

Savukārt siltā laika sezonu plānots noslēgt 7. septembrī ar nesteidzīgu pastaigu Bauskas vecpilsētā – pa dienu lūkojot andelmaņu būdiņas tradicionālajā “Zemgales dižtirgū”, bet vakara pusē apmeklējot krāšņo “Cieri”, kuras ceturtais gads tiks veltīts literatūrai un ar to saistītu personību stāstiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (15)

 1. Mums arī būs šāds saraksts vai piespiedu kārtā par savu naudu būs jābrauc uz Bausku?

  2
  9
 2. Pagaid’ tik uz Bauskas svētkiem vēl brīvprātīgi piespiedu kārtā būs jāiet gājienā

  10
  1
 3. Tad jau nozīmē, ka šogad pilskalnā būs bardaks, tad jau šausmu parks vēl nobāl. 🙂 Bet nu labiekārtošana jau sen bija vajadzīga, tikai šķiet vai pašvaldības maciņš pavilks to labiekārtošanu. Par estrādes atjaunošanu tur nekā nav teikts, bet tā tak brūk kopā. Kāda vēl tur TASTE!

  11
 4. Jā, visi brīvprātīgā piespiedu kārtā gājienā uz Bausku 🙂 1. jūnijs tak brīvlaika sākums un bērnu aizsardzības diena, Bauskas novads tāds nesakarīgs ar tiem saviem novada svētkiem, katru gadu citā datumā. Pagājušajā gadā bija 13. maijā, varbūt nākamgad jau sviniet 1. janvārī? A ko budžetam nauda ietaupīsies 🙂

  7
  1
 5. Paredzētajos uzlabojumos atkal ielaidīs šausmu šovu? Mēs maksāsim par labiekārtošanu, šausmoņi pie…sīs?

 6. “Uzlabojumi iecerēti arī gājēju celiņiem, izveidojot bruģētus (vai cita cietā seguma) celiņus un piebraucamo ceļu (neregulāras formas plēsta granīta bruģakmens dzeltenīgos, bēšos un gaiši pelēkos krāsas toņos). Plānots izveidot labiekārtotu atpūtas zonu ar skatu laukumiem”. Kad un kādai vajadzībai to ainavu arhitektu aicinās, ja jau Oķa kantorī viss izdomāts līdz pat celiņu akmeņiem? Vai arī tos īpaši specifiskos akmeņus kāds Opīša radinieks ražo?

  11
 7. Mjā. Par tiem zariem sākotnēji tika pausts, ka katru gadu citā vietā novada teritorijā. Sanāk, ka bez Bauskas novadā ir tikai Mežotne. Tur vienkārši tie zari bija pērn. Fui Okmanim.
  Starp citu, pērn vēl aizbraucām uz to pasākumu. Vai šogad brauksim… Kaut kā stipri šaubos.

 8. pie tam dzeltenīgos vai bēšos toņos. Tā, kā pie mums pat pelēcīgā marmora ieguves karjeri nav atrodami, tad importēsim to no Skandināvijas valstīm, ja vien arī tur tas “dzeltenīgais” būs pieejams… Tāpat tualetēm noteikti 900 proves zelta podi un arī viss pārējais, kas redzēts dokumentālajās filmās par Putina, narkobaronu un korumpētu ierēdņu pilīm un muižām. Tagad to var, jo naudas valstī un novadā ir “tik daudz, cik agrāk nekad nav bijis”, Valsts kontrole un KNAB aizgājuši “dziļā ziemas miegā”. Jo, kur gan citur liksim tos milzu ietaupījumus no slēgtajām skolām, pasta nodaļām un sabrukušajiem ceļiem? Ak jā, tā “kultūra” mums taču nākamais svarīgākais aiz miljonus vērtajiem deinstitucionalizācijas projektiem.

 9. Pagājušajos novada svētkos 3D uzvedums virs Lielupes bija negaidīts, emocionāls! Kad grib, tad var!

 10. ka ar 3D printeri nevar smadzenes “ieprintēt” nu jau ne tikai vienam vien. Tāpat, kā izprintēt tos sabrukušos ceļus ielas un trotuārus, kam naudas nepietiek, jo jārealizē prodžekti svarīgāku novada personu vajadzību apmierināšanai, savu vēlētāju vizuālo un “garīgo” vajadzību apmierināšanai kaut pāris stundu garumā. Jums prieciņš – mums tūkstoši kabatā vai kontā.

 11. Kas ir ar Kantrī festivālu? Vai tiešām noraka uz visiem laikiem!? Slikti! Bēdīgi! Skumji! Bij kaut kas tradicionāls jau cik gadu!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.