Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sākusies parakstīšanās pret “Grozījumiem Notariāta likumā”; Bauskā pirmajās dienās maza aktivitāte

Pēc Centrālās vēlēšanu komisijas lēmuma rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likuma «Grozījumi Notariāta likumā» atcelšanu iedzīvotāji savu nostāju var apliecināt, sākot ar 7. decembri, un līdz pat 2024. gada 5. janvārim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» piektdienas, 8. decembra, pusdienlaikā ieradās Bauskas novada klientu apkalpošanas centrā (KAC). Dina Bērziņa, KAC vadītāja, sacīja, ka pirmajā dienā, 7. decembrī, parakstīties ieradušās trīs personas, savukārt piektdien, 8. decembrī, līdz pusdienlaikam savu nostāju bija pauduši četri cilvēki.

«Esam pārsteigti, jo domājām, ka nāks vairāk cilvēku,» sākotnējo pasivitāti komentē D. Bērziņa.

Uz galda KAC ir Centrālās vēlēšanu komisijas informācija par personas datu apstrādi un «Grozījumu Notariāta likumā» D2 sadaļas teksts ar papildinājumiem par partnerību. Atnākušajiem gan viss esot bijis skaidrs pašiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iedzīvotāji parakstās uz vienas lapas, iepriekšējo personu dati tiek apsegti ar baltu papīra lapu, tā ka neviens neredz, kas iepriekš paudis savu nostāju.

Foto: Ivars Bogdanovs

Lēmums vākt parakstus saistīts ar 34 Saeimas deputātu parakstītu vēršanos pie Valsts prezidenta, pieprasot apturēt Saeimā pieņemto Notariāta likuma grozījumu publicēšanu uz diviem mēnešiem un nodot tos tautas nobalsošanai.

Parakstu vākšana par likuma «Grozījumi Notariāta likumā» atcelšanu notiek īpašās parakstu vākšanas vietās, kuras noteikusi katra pašvaldības dome savā teritorijā. Bauskas novadā ir piecas parakstīšanās vietas: Bauskā, valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā (VPVKAC) Uzvaras ielā 1; Iecavas VPVKAC Skolas ielā 4 – 40; Pilsrundālē 1 – Rundāles pagasta VPVKAC; Skaistkalnes pagasta VPVKAC Skolas ielā 1 un Vecumnieku VPVKAC Rīgas ielā 29. Parakstu vākšanas vietas strādā četras stundas katru dienu, tajā skaitā sestdienās, svētdienās un svētku dienās, arī Vecgada dienā un 1. janvārī. Būs pieejamas gan rīta, gan vakara stundas. Informācija ir arī CVK un Bauskas novada pašvaldības mājaslapā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

Parakstīšanās iespējama tikai klātienē, interneta vidē tā nebūs organizēta. Dodoties uz parakstu vākšanas vietu, līdzi jāņem derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai ID karte (jāpārliecinās par dokumenta derīguma termiņu), un parakstīties tiesīgi Latvijas pilsoņi no 18 gadu vecuma. Lai ierosinātu referendumu, būs jāsavāc vienas desmitās daļas jeb aptuveni 155 000 vēlētāju parakstu, ziņo CVK.

Tātad parakstu vākšanas vietās pilsoņi parakstās pret veiktajiem grozījumiem Notariāta likumā, pret plānotā jaunā tiesību institūta – partnerība – ieviešanu. Partnerība paredzēta kā jauns veids, kā juridiski nostiprināt divu pilngadīgu cilvēku, arī viendzimuma, attiecības. Tādējādi iecerēts nodrošināt šo personu juridisko un sociālo aizsardzību, iepriekš skaidrojusi Tieslietu ministrija.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (14)

 1. Tak runa bij par saeimas atlaišanu kads sakars ar notāru! Tā nikauko nesaprotu, ja cilveki noraksta mantu viens otram tad vajag referendumu?! Saeimu atlaist tad vajag ta ari uzrakstit, ar 2apakspunktiem, tagadējiem deputi em liegt turpmak līst uz saeimu, noņemt visus pabalstus! Un ne vairāk ka 75 to kalpu

  5
  3
 2. Šito gan es nesaprotu! Kas kuram par daļu, kurš ar kuru dzīvo kopā! Kā tādas klaču tantes uz benķīša. Riebīgi.

  20
  9
 3. valsts iedzīvotājiem jau tik tālu “sačakarēts” prāts, ka liela daļa no tiem vairs neaprot, kur te rīts un kur te vakars. Vai vienkārši nevarēja pateikt, ka referendums ir pret “partnerības likumu”, kura ietvaros arī “attiecības reģistrējušiem” diviem homoseksuāļiem būs atļauts adoptēt heteroseksuālu attiecību rezultātā dzimušu, bet lieku bērnu. Kā arī saprast LTV runāto un titros lieliem burtiem rakstīto, ka referendumā balsos PAR partnerattiecību likumu, kaut referendums ir PRET jaunā partnerattiecību likuma pieņemšanu. Valdīkļi jau teikto un rakstīto mēdijos var “pagriezt” sev vēlamā virzienā- no kuras puses uz problēmu skatās.

  24
  2
 4. tas, kurš ar kuru kopā dzīvo, tas tiešām ir vien jābūt šo cilvēku ziņā, bet, kad par ģimeni valstiskā līmenī pasludina divus homoseksuāļus vai divas lesbietes, nodrošinot tās pašas tiesības, kādas ar likumu pienākas heteroseksuāliem pāriem- vīrietim un sievietei, tad tas gan vairs nav normāli, ne valsts turpmākās pastāvēšanas vārdā, ne arī parastas morāles vārdā, kroplību parasti nemēdz afišēt.

  28
  10
 5. tikai tās “attīstītās” valstis strauji izmirst, un nākas cilvēkus ievest no valstīm, kur šādas partnerattiecības skaitās grēks un valsts līmenī tiek vismaz nosodītas

  18
  2
 6. Un cik tie notarizējamie augstprātīgi! Jūs esat dabas strupceļš, aiz jūsu ” ģimenes” ir tikai nāve. Un neceriet uz citu bērniem! Ir jāparakstās! Tikai ļoti rūpīgi jāiepazīstas ar papīru ko parakstat, šī valdība ir ļoti “progresīvā”.

  1
  1
 7. tavuprāt, Bauska jau kļuvusi par homoseksa un transpersonu galvaspilsētu, un visi tie, kuri šādu patreizējās valdības “politiku” neatbalsta, ir muļķi?

 8. Jenotībai , “progresīvajiem”, “zemniekiem” katrs vēlētājs svarīgs, bet īpaši tas, kas nepārtraukti internetā liek un piedāvā savu ņemamo pakaļu.

  1
  1
 9. Zibis, susurs, raugs, pele, tie laikam ir fiksētie vai nākošie AIDS izplatītāji Bauskas novadā?

  1
  1
 10. Padomju laikā bija pants tiem nabadziņiem.Ulmaņlaikos, kas bija kapitālisms, nabadziņus aprunāja un kaunējās no nabadziņiem rados. Tagad nabadziņi ir īstenie tautu genofondu balsti un nākotne….

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.