Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Salabojiet ceļus! Mežotnieki nikni par brauktuvju slikto stāvokli pagastā

Vairāk nekā 200 cilvēki no Mežotnes pagasta Strēlnieku un Garozas ciema parakstījuši vēstuli valsts SIA «Latvijas Valsts ceļi» Zemgales reģionālajai nodaļai ar prasību «rast iespēju salabot vai asfaltēt vienu uz A7 šoseju izbraucamo ceļu».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kamēr pašvaldība Bauskas novadu mēģina pasniegt kā vietu, kur satiekas un runā kā par lielu ceļu krustpunktu, tikmēr laukos var izmantot Brunavas pagasta iedzīvotāju nesen pausto saukli: «Trīs ceļi un neviens nav izbraucams!» Tāpat kā Brunavas pagastā, arī Mežotnes pagastā pirms pieciem gadiem veica ceļa atjaunošanas darbus ceļam uz Strēlnieku ciemu, un tieši tāpat šis ceļš pašlaik ir ļoti sliktā stāvoklī. Problēmas ar ceļiem ir arī Vecumnieku apvienības pusē. Interneta sociālajā vietnē «twitter. com» nesaprasts palika Bārbeles pagasta Gaismas ciema iedzīvotāja Kārļa Ulmaņa ieraksts: «Aizbraucu uz Bausku. 15 kilometri jābrauc pa zemesceļu. Man viens «psihais» panesās garām, «maucot» uz 25 kilometriem stundā.»

«Mūsu pagasta iedzīvotāju vārdā vēlos vērst uzmanību valsts autoceļu sliktajam stāvoklim ceļa posmos Dāliņi–Garoza–Strēlnieki V1037, Code–Lāči–Strēlnieki P94 un Mežotne–Strēlnieki. Ceļa posmi ir briesmīgā stāvoklī. Līdz asfaltam tiekam, braucot ar ātrumu desmit kilometri stundā. Tiek bojāti transporta līdzekļi, kas pēc braucieniem ir jālabo. Situācija nav pieņemama, jo iedzīvotājiem ikdienā jāpārvietojas uz darbu, jāved saražotā produkcija uz tirgu vai jābrauc ikdienišķās darīšanās Bauskā, Iecavā vai Rīgā. Nav iespējas normāli nokļūt līdz novada administrācijai vai citām valsts iestādēm. Arī pārtikas piegādātāji vietējam veikalam atsakās vest preces pa šādiem ceļiem, jo lauž mašīnas un jāpatērē neadekvāti liels laiks ceļā,» raksta iedzīvotāji.

Viņu vēstulē minēts, ka Garozas ciemā atrodas sociālās aprūpes centrs «Derpele», kur dzīvo cilvēki, kas vecuma vai veselības dēļ nevar sevi aprūpēt. Ja kādam iedzīvotājam Strēlnieku vai Garozas ciemā būs nepieciešama medicīniskā palīdzība, tad neatliekamās palīdzības transports nespēs laikus ierasties sliktā ceļa dēļ, un tas apdraud cilvēku dzīvību. Panīkusi arī kultūras dzīve – uz ciemu nebrauc mākslinieki, slikto ceļu dēļ uz mēģinājumiem netiek kolektīvu vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīvei» vairāki Strēlnieku un Garozas ciema iedzīvotāji apstiprināja, ka regulāri ir situācijas vai pasākumi, kad viņi tomēr izvēlas nebraukt uz Bausku vai Iecavu, lai nebojātu mašīnu. Grūtāk ir cilvēkiem, kam ir regulārs darbs, – tur nav izvēles. Atliek agrāk no rīta celties un cerēt, ka mašīna izturēs līdz asfaltētajam ceļam un nesalūzīs.

Iniciatīvas rosinātājs ir Valdis Rumba, kurš norāda, ka 13. martā vēstuli vedīs uz Bauskas novada domi. «Gribam iesniegt dokumentu un tad runāt tālāk. Cilvēki ir šokā, tāpēc runājam. Kad taisīja pansionātu, tad solīja, ka būs asfaltēts ceļš. Tagad trīs riepas nobeidzu pa diviem mēnešiem. Braukt pa šo ceļu ir dārgs prieks. Bijām aprūpes centrā – tur arī priecīgi, ka mēģinām kaut ko darīt. Remonts līdz šim bija bezjēdzīgs – vienu gadu pēc remonta bija labs ceļš. Vajag vismaz vienu asfaltētu ceļu, lai tiekam līdz šosejai. Tas laiks, ko tērējam, lai tiktu līdz asfaltam, ir tas pats, ko pēc tam līdz Rīgai pa A7,» stāsta V. Rumba.

Uztraukumu par Bauskas novada lauku ceļiem pauž sabiedriskā transporta pakalpojuma sniedzēja a/s «Nordeka». «Komunikācijā ar autobusu vadītājiem, kuri apkalpo maršrutus Bauskas novadā, iezīmējas, ka lauku ceļiem ar neasfalta segumu ir tendence būt sliktā stāvoklī. Var minēt arī autoceļus Īslīces pagastā. Diemžēl ar autoceļu stāvokļa izraisītām tehniska rakstura problēmām pārvadātājs sastopas arī gada sausajā laikā, kad grants seguma kvalitāte atpaliek no normas, jo autobusiem pastiprināti tiek bojātas riepas. Ir izmēģināti dažādu ražotāju risinājumi, rezultāts tik un tā ir nemainīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A/s «Nordeka» ir ieinteresēta un motivēta Bauskas novada pasažieriem sniegt kvalitatīvus pārvadājumus saskaņā ar kustības sarakstu, tāpēc tas tiks nodrošināts arī turpmāk. Taču, ja reiz šis jautājums ir aktualizēts, a/s «Nordeka» aicina atbildīgos dienestus un amatpersonas atvieglot pārvadātāja ikdienu neatkarīgi no laikapstākļiem vai gadalaika, jo lielākais ieguvējs ir pasažieris,» pauž uzņēmuma pasažieru pārvadājumu daļas direktors Edvards Valdmanis.

Ceļu tēmu Bauskas novada domes sēdēs aktualizēja arī deputāti, kas ierodas no Vecumniekiem. Arī tur zemesceļi ir grūti izbraucami. Deputāte Ināra Pētersone sacīja, ka pa zemesceļu brauc ar ātrumu 15 kilometri stundā. Savukārt deputāti no Vecumnieku apvienības puses norādīja, ka šajā situācijā jāļauj viņiem piedalīties sēdēs attālināti, un aicināja novada domes vadībai pievērst lielāku uzmanību komunikācijai ar Satiksmes ministriju un VSIA «Latvijas Valsts ceļi», lai beidzot panāktu uzlabojumus tajos novada lauku apvidos, kur par problēmām runā jau vairākus gadu desmitus. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (22)

 1. Nav naudas. Tā vajadzīga Rundāles avotiem, dartijas sporta namam un lidojošo šķīvīši parkam

  36
 2. Aizmirstiet neviens ceļus netaisīs…laukos skolas likvidēs,bērnu nebūs,darba nebūs…priekš Latvijas iedzīvotājiem ceļu nav🥲

  31
  1
 3. Brīnos, kāpēc pagasta šefi nepievienojas šīm pretenzijām, jo pa šiem neceļiem tak katru dienu jāved
  skolnieki uz skolām? Pajautājiet skolnieku autobusu šoferīšiem viņu domas. Tie busiņi būs tik sagrabējuši pēc
  mācību gada beigām, ka varēs detaļas salasīt pa ceļam un sabērt lūžņos.

  28
  1
 4. vēl pa tādu naudu elektroautobusus pirks?tie tur pa detaļām pa ceļam izbirssss….vispirms ceļus sataisiet!!!

  24
 5. Mieru, tas pavasaris ar’ vēl nāks, tas ko sauc par ceļu izšķīdīs dubļos. Tad tik jautrība sāksies…

  24
 6. ‘Aiciniet ‘ valsts prezidenta un premjera vizīti uz Strēlnieku un Garozas ciemiem un būs asfalts – negribās aicināt tad iztiekiet kā ir…

  15
  1
 7. …mums ir tik daudz priekšnieku – atbildīgo, bet viss ir galīgā p..aļā . Vai tiršām nodokļu maksātāji nav pelnījuši normāli aizbraukt uz darbu ?! Laukos pastu nodaļas likvidēja, skolas likvidēja….
  Ja atbildīgie par konkrēto darbu netiek galā, tad dodietiespēju to paveikt kas to spēs.
  Varbūt mūsu Bauskas novada ” galvai” pašam jāsaprot ka netiek galā !

  38
 8. neskaties uz ceļu, skaties uz atjaunoto Mežotnes baznīcu un sirdī ielīs tāds siltums, kam…

  32
  1
 9. Visā novadā ne tikai Brunavā grants ceļi uzdzen depresiju un izmisumu. Ceļiem būtu jābūt prioritātei pāri visam. Vismaz tik daudz, tajos maršrutos, kur sab trans brauc. 2023 gads un ceļi sliktāki kā Āfrikā. Aizņemieties kaut triljonu no ES vai kaut Sorosa, bet sāciet kaut ko darīt. Un nevajag tik platus tos ceļus, ja būtu asfalts pietiktu kaut vienā virzienā no sākuma, lai var izmainīties. Ilgtermiņā pat būtu izdevīgāk nekā neefektīvā grants ceļu uzturēšana

  25
 10. visi tie mūsu komentāri valdībai pie kājas… kamēr nesaksim kokus gāzt uz ceļiem,neiet uz darbu visi… nekas nemainīsies.

  19
 11. Es zvanu uz diennakts ceļu daļas telefonu 80005555. Vienmēr atsaucīgi ļaudis, ja vajag akmentiņus uzbērt vai koku nozāģēt.

 12. Pirms pārcēla vecos cilvēkus uz šo tālo Garozas pansionātu,vispirms vajadzēja padomāt par turienes ceļiem,kā tur nokļūs darbinieki,kā mediķi,un kāds jau apciemo arī tur tos veccļaudis,bet nu ceļš ir kauna traips novada vadībai! Taisa te visādus apvienošanas,savienošanas projektus,bet nedomā par elemeņtārām lietām!

  25
 13. Ceļi..!!!!. kāpēc neraksta ka pie Kijevas smaga kauja iet, puiši,dēli mirst abās pusēs.

 14. Pirms 3 mēnešiem mainīju stūres reiku.
  Nedēļu atpakaļ atkal noplīsa… 260 eur par katru šo izklaidi. Ritošā un riepas arī šad tad pieviļ… Nevienam jau tas nepiš.
  Kariņam nauda vairāk kā jebkad bļeģ. Zagļu bars savācies visur.

  9
  2
 15. Attieksme pret tiem, kuri dzīvo ārpus pilsētas ir zem katras kritikas.. ceļi-katastrofa, skolas likvidē, interešu izglītība bērniem gandrīz liegta. Skumji.

 16. Kopš novadi ir apvienojušies kāda ciema ceļš grēderi nav redzējis pāris gadus, bet pirms tam gan reizi/divas to nogrēderēja.

 17. A bet tur taisās iegrūst vecajā profenē,kas katastrofālā stāvoklī tās abas palīgskolas.Jukuši un sajukuši!
  Dievs Tēvs glāb,kāds ceļš!

  2
  2
 18. Tāda termina,kā palīgskola,sen nav.Ir speciālā izglītības iestāde.
  Nu nebūs tur skola.Mežvidus vidū!
  Gan jau opis sen visu sadomājis.

  3
  1
 19. Mežotnes profene ir kā monstrs,pamests,cauru jumtu un baisām telpām.Ja kāds tur grib taisīt skolu,normāls nav!

 20. Atbilde AIGARAM- nevis Mežotnes bijušā profene ir ar izsistiem logiem,un sliktā stāvoklī,bet gan tur blakus esošā ēka,vai tā ir bijusi kāda skolotāju māja,vai kāda kopmītne,tā gan ir tāda,kā jūs sakiet.Profenes ēkai izskatās viss kārtībā,neredzās,ka būtu logi izsisti,tur taču būs pansionāts.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.