Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sarūgtina cilvēku vienaldzība; pie Bauskas viesnīcas guļošam vīrietim mierīgi paiet garām

Otrdienas, 20. jūnija, vakarā nelāgs skats bija vērojams pie viesnīcas «Rija Bauska hotel». Te vīrietis bezpalīdzīgā stāvoklī gulēja uz ietves, bet daudziem garāmgājējiem konkrētās personas stāvoklis šķita vienaldzīgs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Tik klaju vienaldzību nebiju piedzīvojusi. Jā, varbūt cilvēks bija reibumā, taču nianses mēs nezinām, bet, lai kāds pārliecinātos, vai vīrietis elpo, vai ir izsaukta palīdzība, vai ziņots pašvaldības policijai, pilnīgi neviens nepainteresējās, vispār nepievērsa uzmanību, vien kāda dāma reaģēja un devās situāciju noskaidrot viesnīcas reģistratūrā. Tur darbiniece pastāstīja, ka vīrietis pirms laika izlikts no automašīnas un atstāts guļam. Viesnīcas darbiniece bija ziņojusi pašvaldības policijai, kā arī mediķiem,» piedzīvoto situāciju apraksta baušķeniece Ilze.

Bauskas novada pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrovskis atklāja, ka 20. jūnijā pulksten 18.20 uz šo vietu tika saņemts izsaukums, bet Bauskas ekipāža tajā brīdī bija ceļā no Rīgas uz Bausku un atradās Iecavā. Ierodoties notikuma vietā, priekšā jau bija mediķi, kuri nolēma vīrieti hospitalizēt Jelgavas slimnīcā. Pašvaldības policijas klātbūtne vairāk nav bijusi nepieciešama.

Aculiecinieka foto

«Praktiski tagad katru dienu ir pa kādam «kritušajam». Vasaras sezonā mēs bieži vienas un tās pašas personas paceļam augšā vairākas reizes dienā. Puse no visiem administratīvajiem pārkāpumiem, kurus uzsākam, ir par personu atrašanos alkohola reibumā vai alkohola lietošanu sabiedriskā vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai arī kādi apstākļi, uzskatu tomēr, ka jebkuram tomēr vajadzētu reaģēt, jo ir gadījumi, kad cilvēki mierīgi paiet garām kritušajam, kurš nav piedzēries, bet kuram ir veselības problēmas. Domā, ka ir dzērājs, bet var taču pietuvoties un pārliecināties, vai viss ir kārtībā.

Vakar bija gadījums, kad cilvēks izvēlējās gulēt zālājā pie domes un nebija ne kripatiņu dzēris. Vienkārši saulītē gribēja atlaisties zālītē, mēs viņu aizsūtījām projām, lūdzot izvēlēties citu atpūtas vietu. Pēc būtības jau viņš neko nepārkāpa, bet tomēr tā ir sabiedriska ēka, kurā tiek sniegti pakalpojumi, cilvēki iet garām, bet te kaut kāda persona zālītē vāļājas. Mēs jebkurā gadījumā lūgsim  viņu pārvietoties uz citu vietu,» komentē B. Ostrovskis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

 1. Drūmi, bēdigi! Tādā karstumā veselības problēmas var būt arī jauniem cilvēkiem! Un kā to var noteikt ir pillā vai tomēr kas nelabs notiek! Galu galā arī alkaholu neviens aizliedzis ne pirkt ne dzert!

  26
  5
 2. Pārliecināties vienmēr vajag.Bet,Ha!Viesnīcas darbinieki tak bija jau apskatījuši “cietušo”.Lielas aizdomas ka viesnīcas darbinieki ir sabiedrības daļa!:)Šī raksta virsrakstam vajadzēja skanēt šādi:”kurš pārliecinās par gulošo atstāj zīmīti,DZĪVS,lai zin ka saviedrība nav viennaldzīga.”

  31
  2
 3. Bildēt bija laiks bet palīdzēt ne
  Pat no visiem rakursiem paspēja
  Bauska feik policistiem nav laika ar šādiem cilvēkiem ņemties viņiem tik normālos civilos vaig kratīt

  18
  3
 4. Vispār jau normālā valstī neskatītos, ka zālīte kāds guļ. Tas drīzāk liecinātu par domes attieksmi pret saviem darba devējiem, nevis augstprātīgu cūkmeņu izrādīšanu.

  10
  1
 5. Vajadzētu lielākam pulciņam apmesties domes zālājā, lai tak pamana arī iedzīvotājus, citādi liekas, ka par baušķeniekiem ir aizmirsts. Lai pašvaldības policija uzrāda saistošos noteikumus, ka zālāja pie domes būtu aizliegts sauļoties.

  15
  3
 6. No aprakstītā pierādās fakti, ka ir REAĢĒJIS garāmgājējs, ir painteresējies viesnīcā. Ir REAĢĒJIS viesnīcas darbinieks, ir izsaukta ātrā palīdzība un pat policija. Tad par ko cepiens?! Kāda dāmīte grib demonstrēt, cik viņa ir laba, bet citi slikti? Arī viņa ir garāmgājējs, arī viņas kā līdzcilvēka pienākums ir reaģēt. Un pietiek, ka reaģē viens, kurš izsauc palīdzību, nav nepieciešams saukt ātro palīdzību desmit reizes. Vai arī dāmītei labpatikās stundu stāvēt un uzskaitīt, cik tad bezsirdīgu ļautiņu iet garām? Fotogrāfijā gan redzams, ka iela ir tukša, tātad vienīgā garāmgājēja, kas te lielās ar savu līdzcietību, ir pati sūdzmane.

  30
  1
 7. Tagad šo vedīs uz slimnīcu, taisīs izmeklējumus un kāds cits nodokļu maksātājs sēdēs un gaidīs savu kārtu. Un kungs izgules dzērumu baltos palagos..

  20
  4
 8. cik gan valstī saradušie tādu Ra-riku, kuri labāk zina par mediķiem, uz kurieni katrs gulošais jānogādā. Vien kādu traci šis Ra-riks saceltu, ja kāds viņa tuvinieks ar sirds kaiti vai citas slimības saasinājumu, kaut alkohola lietošanas reizē, būtu aiztransportēts uz Rīgas atskurbtuvi ar visām iespējamajām sekām, arī letālām?

  2
  1
 9. diez, arī tu gribētu, lai, nedod Dievs, tev tāpat gulošam garām steigtos cilvēki un domātu- kāds jau piezvanīs, bet “dzīvības svece” palēnām dzistu….

  3
  2
 10. Jā, šajās dienās ne visi saulesbrāļi spēj pretoties Zemes pievilkšanas spēkam.
  Ja tur būtu gulējusi kritusi sieviete, tad jau vīrieši droši vien būtu palīdzējuši.

 11. Vispār šodien jau viņš gulēja pie korfa dārza uz soliņa.
  Ātri gan no Jelgavas atgriezās

 12. Arī pārmērīga alkohola lietošana ir slimība. To dēvē par alkoholismu. Arī šiem slimniekiem ir vajadzīga palīdzība.

 13. Vai Bauskas pašvaldības policija pārvākusies uz darbu Rīgā,ka Bauskā nebija neviena darbinieka,ja bija ceļā no Rīgas uz Bausku??? Par ko tad saņem algu Bauskas pašvaldības policija,ja jau nebija neviena Bauskā,kas ierastos uz izsaukumu Bauskā? Kas atbild Bauskā par to,ja man kāds uz ielas uzbrūk agresīvi? Vai jāgaida palīdzība no kosmosa?

  11
  2
 14. tad cik to pašvaldības policijas darbinieku vispār ir, vai nav tā, kad jo vairāk darbinieku, jo lielāks bardaks.

 15. Un kāds jūsu pirmais instinkts? Nevis palīdzēt,bet fotogrāfēt,un jūs vēl runājiet par cilvēku vienaldzību. Klauni

  4
  1
 16. dullā baušķeniece Ilze! Viņa nezin ka vairāki cilvēki bijs zvanījuši gan ātrajiem, gan policijai, gan arī viesnīcā jau interesējās. Vienkārši klāt nestāvēja un viss. Bet Ilze jau uzreiz noliek sabiedrību un žurnālisti bez komentāra nopublicē

 17. Pirms gadiem 8-9 mans draugs Iecavā Eduarda Virzas ielā, netālu no Veselības centra-ambulances ieraudzīja uz ielas nokritušu sievieti. Piesteidzās, novērtēja situāciju kā ļoti kritisku, zvanīja ātrajiem un pēc viņu rekomendācijām sāka veikt sirds masāžu, mākslīgo elpināšanu. Tajā pašā laikā, garām pabrsukušas vairākas automašīnas to skaitā ātrā palīdzība, kas neapstājās. Nebija neviens kas viņam palīdzētu.
  Kad atbrauca ātrie, sievietes dzīvība bija izdzisusi uz drauga rokām. Vēl šobrīd viņš atceras to acu skatu, tos pēdējos elpas gārdzienus. Vēl šobrīd viņš pārdzīvo, ka darījis visu kā vajag, bet tas neatgrieza sievieti pie dzīvības.
  Ātrās palīdzības mediķiem, sieviete bija jau zināma kā sirds slimniece. Viņa bija ceļā uz vai no ambulances.
  Draugs teica, ka ja kāds vēl būtu viņam palīdzējis elpināt, veikt sirds masāžu varbūt būtu viss bijis labi. Bet nu tādi ir mūsu līdzcilvēki, ļoti vienaldzīgi.

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.