Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Satiec savu meistaru bezmaksas meistarklasēs Bauskas novadā

Šogad jau 15. reizi Latvijas Nacionālais kultūras centrs kopā ar sadarbības partneriem rīko pasākumu “Satiec savu meistaru”, kas ikvienam interesentam dod iespēju satikt meistarus, kuri sniedz pirmo priekšstatu par kādu amatu, portālu informēja Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) pārstāve Linda Ertmane. Pasākums noritēs no 31. marta līdz 2. aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aušana, adīšana, metālapstrāde, kokapstrāde, kulinārija ir tikai dažas jomas no plašā piedāvājuma. Arī šajā reizē meistarus varēs apmeklēt visos Latvijas vēsturiskajos novados – Kurzemē, Vidzemē, Latgalē, Zemgalē un Sēlijā. Pasākumā piedalīsies vairāk kā 250 meistari 223 norises vietās, piedāvājot interesentiem apmēram 300 dažādas nodarbības.

Savu darbnīcu durvis ikvienam interesentam šajā nedēļas nogalē vērs arī Bauskas novada tradicionālo prasmju meistari.

Iecavas Tradicionālās kultūras biedrības meistare Elīna Beitiņa Iecavas kultūras nama mazajā zālē sestdien, 1. aprīlī, interesentiem piedāvās apgūt celu jostu aušana. Tautiskas jostas var darināt gan aužot (audenes), gan celojot – nevis ar steļļu palīdzību, bet ar īpašiem celu dēlīšiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš interesenti lūgti pieteikties pa tālruni 26188186 vai e-pastu: priekapuika@gmail.com , uz celošanu līdzi jāņem stingri grodota dzija (piemēram, “Limbažu tīnes” trīskārtīgā) vairākās krāsās.

31. martā un 1. aprīlī Bauskas muzeja Tautas lietišķās mākslas studijā “Bauska” apmeklētāji varēs iepazīt senvēstures celaiņu aušanu. Dalībai pasākumā jāpiesakās pa tālruni  29452734 vai e-pastu: aiva2811@inbox.lv. Šīs prasmes noderēs, darinot savu tautastērpu un gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

Sestdien, 1. aprīlī, Bārbeles tautas namā folkloras kopas “TĪRUMS” dalībnieki, akcijas “Satiec savu meistaru” ietvaros, interesentiem piedāvās iespēju tuvāk iepazīt tradicionālo dziedāšanu un muzicēšanu, gadskārtu svētku un godu svinēšanu. Pieteikšanās pa tālr.: 29462990; e-pasts: vimbas@apollo.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētdien, 2. aprīlī, Bauskas novada Gailīšu pagastā atpūtas kompleksā “Miķelis” seno amatu meistare Sanita Behmane Baibakova demonstrēs etnogrāfiskās zeķes papēža adīšanas tehniku. Maksimālais dalībnieku skaits šajā meistarklasē ir 25 personas, interesenti lūgti pieteikties iepriekš pa tālruni 29279516 vai e-pastu: sanita.b.baibakova@gmail.com.

“Priecē tas, ka šo gadu garumā ir novērota lielāka sabiedrības interese par mūsu kultūras mantojumu un piesaistīti jauni dalībnieki gan tautas lietišķās mākslas studijās, gan folkloras kopās. Vislielākais paldies tiem, kas šo gadu garumā piedalās pasākumā kā meistari, rod jaunas idejas savās prasmēs un jaunas pieejas tam, kā par tām pastāstīt citiem. Tāpat liels paldies visiem, kuri koordinē pasākuma norisi notikumu vietās. Šīs meistaru dienas ir kā nelieli svētki meistarībai, tradīcijai un to saglabāšanai nākamajām paaudzēm,” teic Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.

Lai vieglāk varētu izvēlēties, uz kuru pusi doties, Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina ielūkoties “Satiec savu meistaru!” kartē: www.satiecsavumeistaru.lv.

Pasākumu “Satiec savu meistaru!” rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar novadu pašvaldībām un meistariem visā Latvijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Labi vēl,ka Bauskas slimnīca neorganizē šo pasākumu….jo tai bija sveču taisīšana un citi brīnumi….

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.