Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saulainē jaunas tehnoloģijas apgūst skolēni un pieaugušie

ESAB «DEMOBUSā» apmeklētājus ar metināšanas tehnoloģijām iepazīstināja Žans Pedersens (no labās).

Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālajā struktūrvienībā vēl nebijušā pasākumā – metināšanas «Demobus» vizītē – jaunākās tehnoloģijas izmēģināja gan skolēni, gan meistari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Metināšanas iekārtu ražotājs ESAB «Demobus» tūres rīko pa visu Eiropu. Latvijā šogad bija paredzēts apstāties četrās vietās, taču pēc skolotāja Dagņa Dārznieka iniciatīvas autobuss pieturēja arī Saulainē, kur 2. novembrī aizritēja ļoti aktīva diena.

Pasākumu rīkoja sadarbībā ar «ESAB OY Latvija» vadītāju Māri Zvirbuli. Pirms tam notika konsultācijas ar uzņēmuma vadību Zviedrijā, kas piekrita mainīt maršrutu un apmeklēt arī Saulaini.

«Mēs iepazīstinājām ne tikai skolēnus, bet arī mūsu novada iedzīvotājus un zemniekus ar vienu no Eiropas vadošajiem metināšanas iekārtu un produktu ražotājiem. Programma bija veidota tā, lai būtu interesanta arī apmeklētājiem, kas nav saistīti ar metināšanu,» stāsta D. Dārznieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopumā aktivitātes apmeklēja ap 130 cilvēku, tai skaitā Codes pamatskolas 9. klases audzēkņi, kas šajā dienā bija ieradušies apskatīt Saulaines skolu. No apmeklētājiem 45 bija uzņēmumu pārstāvji. Savas prasmes demonstrēja arī viesmīlības programmas ceturtā kursa meitenes, kuras apmeklētājiem bija sagatavojušas siltu zupu un kafiju.

«Tas bija pozitīvi – mūsu pusē tāda pasākuma vēl nav bijis. Galvenais bija iepazīties un izmēģināt tehnoloģijas. Uzņēmums ir šīs jomas dārgāko produktu ražotājs, bet ir jāizmēģina, kāda ir atšķirība strādāt ar labākām tehnoloģijām, lai var saprast, ko var dot vadošo ražotāju metināšanas iekārtas. Daudzi bija pārsteigti par iekārtu veiktspēju,» vērtē D. Dārznieks.

METINĀŠANA aizrāva arī meitenes. FOTO: No Dagņa Dārznieka albuma.

Skolotājs D. Dārznieks vērtē, ka lielākais ieguvums bija praktiskās nodarbības. «Māris Zvirbulis vadīja metināšanas nodarbības ceturtā kursa automehāniķiem un otrā kursa lauksaimniecības tehniķiem. Tās bija īstas mācību stundas. No sava prasmju arsenāla demonstrēja kaut ko Nodarbinātības valsts aģentūras rīkoto mācību grupai pieaugušajiem,» stāsta D. Dārznieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Pasākumu vērtēju pozitīvi. Bija saaicināti arī pieaugušie meistari, vietējie ražotāji, lauksaimnieki, servisa darbinieki. Apmeklējums bija labs, izdevās parādīt, daži kaut ko arī iegādājās. Par nākamo reizi pašlaik domāt pāragri, bet tas bija tā vērts,» pauda M. Zvirbulis.

«ESAB Baltija» metinātāja Vidmanta Zuzevičus vadībā apmeklētāji varēja izmēģināt jaunāko iekārtu darbu. To izmēģināja ne tikai zemnieki un tehniskās jomas audzēkņi, bet arī meitenes. Sanākušie iztaujāja Juri Priednieku no Mežotnes pagasta, vienu no autoriem grāmatai «MIG/MAG metināšana». «Bija iespēja ar viņu komunicēt, daudzi aprunājās. Bija arī «Linde GAS» pārstāvis Aigars Lapiņš,» stāsta D. Dārznieks, norādot, ka kopā sanākuši vienlaikus bija daudzi jomas pārstāvji no Latvijas un pat plašākā mērogā.

Pasākuma dalībnieki varēja iegūt balvas, tai skaitā labu metināšanas masku. Veiksmīgie balvu saņēmēji bija Miķelis Galzons, Armands Rudlaps un Jānis Sorokins. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.