Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saulainē plāno, pārbūvējot ēku, izveidot pašvaldības īres dzīvokļus

Deviņi dzīvokļi Saulaines dienesta viesnīcas ceturtajā stāvā izremontēti, un nepieciešamības gadījumā tajos drīz varētu uzņemt Ukrainas civiliedzīvotājus. Lai darbus varētu saukt par pilnībā pabeigtiem, vēl jāveic kosmētiskais remonts divos kopējos gaiteņos un virtuves telpā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš informēja, ka trūkstošos remontdarbus plānots paveikt pašu spēkiem, piesaistot kādu no labiekārtošanas strādniekiem. Pašvaldība par saviem līdzekļiem iegādāsies arī remonta materiālus. Gaiteņos paredzēts izlīdzināt grīdu un ieklāt linoleju, virtuvē – veikt kosmētisko remontu un nomainīt elektroinstalāciju, lai varētu uzstādīt elektriskās plītis, kuras palīdzēs sarūpēt biedrība «Laiks jauniešiem». Darbus plānots pabeigt jūnija otrajā pusē.

Izremontētās telpas Saulaines dienesta viesnīcas ceturtajā stāvā. Foto: Ivars Bogdanovs

Šīs telpas paredzēts piešķirt tikai no jauna Latvijā iebraukušajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem. Ja tādas vajadzības nebūs, tad dzīvokļi pagaidām paliks neapdzīvoti, jo iecerēta visas ēkas pārbūve. To plānots veikt vispirms vienā un tad otrā mājas korpusā, lai būtu, kur izvietot ēkā pašlaik mītošos ukraiņus un studentus.

Bauskas novada domes izpilddirektora vietnieks Jānis Kalinka nevarēja nosaukt precīzu Ukrainas civiliedzīvotāju skaitu novadā, jo pašlaik tiekot apkopoti dati. Viņš minēja, ka tie varētu būt aptuveni 300 cilvēku. Dzimtenē esot atgriezušies aptuveni 40 līdz 50 ukraiņu. Pašlaik kara situācija ir tāda, ka jauni bēgļi netiek prognozēti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka konkursa kārtībā tiesības veikt Saulaines dienesta viesnīcas dzīvokļu remontu ieguva uzņēmums no Gailīšu pagasta SIA «JK Kvalitāte». Kopējā līguma summa bija nedaudz vairāk kā 100 tūkstoši eiro (neietverot pievienotās vērtības nodokli). Līgums paredzēja, ka «JK Kvalitāte» telpas jāattīra no esošās apdares un uzslāņojuma, jādemontē esošā un jāuzstāda jauna ūdensapgādes un kanalizācijas sistēma un aprīkojums, jānodrošina elektromontāžas darbi, kā arī jāveic citi remontdarbi. Daļai telpu bija jānomaina arī vecie logi. Būvdarbu kvalitātes garantijas termiņš ir trīs gadi.

Remontdarbu finansējums nāca no valsts budžeta programmas «Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem» pēc tam, kad pērn augustā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atbalstīja Bauskas novada pašvaldības iesniegto projektu infrastruktūras pielāgošanai, lai varētu izmitināt Ukrainas civiliedzīvotājus bijušajā Vecumnieku cietuma ēkā un arī Saulaines dienesta viesnīcas telpās.

A. Sietiņš būvuzņēmuma veikumu vērtē pozitīvi. Darbi paveikti laikā un izmaksas bijušas samērīgas. Ar uzņēmumu jau esot bijusi pozitīva sadarbība, kad «JK Kvalitāte» veica remontdarbus Pilsrundāles vidusskolā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jautāts par vizuāli ļoti bēdīgā stāvoklī esošo kāpņu telpu remontu, A. Sietiņš pauda cerību, ka izdosies sākt visas daudzīvokļu mājas pārbūvi, izveidojot tajā vairāk nekā 90 pašvaldības īres dzīvokļus. Projekts pašlaik tiek gatavots, un tam plānots piesaistīt Eiropas fondu līdzfinansējumu.

A. Sietiņš pārliecināts, ka pieprasījums pēc īres dzīvokļiem būs: «Pilsrundālē un Saulainē brīvi dzīvokļi nestāv. Pārdošanā arī nav daudz. Cilvēki tikpat labi gribēs dzīvot Saulainē, kas ir vien dažus kilometrus no pilsētas, kā Rītausmās vai Lauktehnikā.»

Saulaines dienesta viesnīca, kuras ceturtajā stāvā telpās veikts kosmētiskais remonts. Nākotnē varētu veikt rekonstrukciju un ierīkot īres dzīvokļus. Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Malači! Lai izdodas realizēt iecerēto- pašvaldības īres dzīvokļi ļoti noderētu.

    10
  2. Arī Vecumniekos Beibezu centra to neapsaimniekoto māju derētu savest kārtibā! Tik daudzi meklē dzivokļus īrei!

  3. Diez vai infekcijas slimnīcu-trakomāju izdosies aizpildīt un uzturēt par budžeta līdzekļiem. Droši vien sekos Zaļās ielas mājas algoritmam. Varbūt jēdzīgāk uzreiz izīrēt kā dzīvokļus?

    3
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.