Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Saulaines tehnikumā dienu sāk ar Eiropas Savienības izzināšanu

Ik gadu 9. maijā tiek atzīmēta Eiropas diena, kura ir veltīta mieram un vienotībai. Šodien, svinot Eiropas dienu, visā Latvijā notiek dažādi pasākumi, Bauskas novadā tie galvenokārt tiek rīkoti izglītības iestādēs. Tā šo dienu ar radošiem priekšnesumiem un prezentācijām atzīmēja arī Kandavas lauksaimniecības tehnikuma (KLT) Saulaines teritoriālās struktūrvienības (TS) audzēkņi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eiropas dienas ietvaros, Saulaines TS audzēkņi pirmās divas mācību stundas pavadīja sarīkojumu zālē, lai rādītu iepriekš sagatavotos priekšnesumus un prezentācijas par dažādām Eiropas valstīm.

Katrs kurss jau iepriekš izlozēja kādu Eiropas Savienības dalībvalsti, lai sagatavotu informatīvu, radošu un izklaidējošu priekšnesumu un iepazīstinātu ar informāciju par attiecīgo zemi arī pārējos audzēkņus. Pasākuma laikā klātesošie vairāk uzzināja par  Igauniju, Franciju, Itāliju, Kipru, Nīderlandi, Zviedriju, Poliju, Spāniju un Portugāli.

Katrs kurss izlozētās valsts prezentēšanai piegāja atšķirīgi – pasākuma laikā atskanēja dziesmas, tika rādīti teatrāli uzvedumi, izcelti interesantākie fakti un cita informācija par valstīm, kā arī pasniegti atbilstoši, pašu gatavoti gardumi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saulaines TS direktores vietniece audzināšanas darbā Skaisrīte Jonase pastāsta, ka Eiropas diena šāda formātā skolā tiek atzīmēta pirmo reizi. Dienu pirms 9. maija jaunieši tika aicināti aizpildīt arī Eiropas eksāmenu.

«Katra grupa iepriekš izlozēja vienu Eiropas Savienības dalības valsti, kur tika aicināti izzināt tradīcijas, kultūru, sportu, mūziku un dažādas citas attiecīgās valsts dzīves jomas,» pastāsta S. Jonase, «ņemot vērā to, ka skola ir ar profesionālu novirzienu, prezentācijās bija manāms, ka katras profesijas pārstāvji lika uzsvaru uz savu profesiju. Lauksaimniecības mehanizācijas kurss izcēla lauksaimniecības tehnikas ražotājus Zviedrijā un to kvalitātes zīmi, topošie viesmīlības pakalpojumu speciālisti vairāk lūkojās tūrisma apskates objektos un gastrotūrismā, taču otrais šīs programmas kurss bija pagatavojuši un deva degustēt «lukumu ar mandelēm», kas ir austrumu kultūrai raksturīgs saldums.»

Eiropas dienā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Robērs Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

Attēli no Saulaines skolas albuma.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.