Šāvēji startē Limā

Peru galvaspilsētā Limā notiek Pasaules junioru čempionāts šaušanā, kur piedalījās arī Iecavas novada jaunie šāvēji trenera Daiņa Upelnieka vadībā. Latvijas izlasei šoreiz līdz medaļām pietrūka, bet gūta laba pieredze.

Sacensības Limā notiek no 28. septembra līdz 7. oktobrim. Individuālajā vērtējumā apaļajā stendā Zane Zvaigzne sašāva 110 mērķus no 125 un izcīnīja septīto vietu. Pēc kvalifikācijas sacensībām Z. Zvaigznei bija jāveic pāršaudes sērija ar Itālijas sportisti Ariannu Nemberu, lai cīnītos par iespēju piedalīties finālā. Pāršaudes sērijā stiprāka bija Itālijas sportiste, savukārt Z. Zvaigznei vieta uzreiz aiz fināla sešinieka. «Pietrūka viens punkts līdz cīņai par medaļām. Bet ir pilnīgi skaidrs, ka esam uz pareizā ceļa,» vērtē D. Upelnieks. Santai Upelniecei 96 sašauti mērķi un 35. vieta.

Junioru puišu konkurencē Raiens Lukass Kukutis ar 115 punktiem ierindojās augstajā 14. vietā. Roberts Ķēniņš sašāva 112 punktus, izcīnot 32. vietu, bet Ričards Zorovs ar simts punktiem – 50. vietu. Mūsu junioru puišu komanda ierindojās desmitajā vietā komandu vērtējumā. Tā liecina Latvijas Šaušanas federācijas informācija.

Jaukto pāru sacensībā Zane Zvaigzne un Roberts Ķēniņš sašāva 131 mērķi, ierindojoties 16. vietā. Santa Upelniece pārī ar Raienu Lukasu Kukuti bija astoņpadsmitie.

Interesanti, ka kopējā vērtējumā vislabāk veicās Indijai, kurai ir desmit zelta medaļas, bet ASV, kas atrodas otrajā vietā, tikai divas. Tā liecina mājas lapas issf-sports.org informācija.