Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sejas maskas un apmeklējumu ierobežojumi Bauskas slimnīcā pagaidām nav ieviesti

Pieaugot saslimstībai ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām, tai skaitā gripu un Covid-19, vairākās Latvijas slimnīcās noteikti pacientu apmeklējumu ierobežojumi, kā arī izvirzīta prasība par pareizi pozicionētas ķirurģiskās sejas maskas vai FFP2/FFP3 respiratora bez vārsta lietošanu. Bauskas slimnīcā pagaidām šādi pasākumi nav ieviesti, pacientu pieplūdums arī nav lielāks kā parasti, portālam apliecināja Bauskas slimnīcas galvenā ārste Inese Strazda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka Bauskā tiek stacionēti pacienti ar pārvešanu no citām slimnīcām (augstāka līmeņa, piemēram, Jelgavas, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas) aprūpes vai hroniskas aprūpes profila gultās.  Šiem pacientiem ir nepieciešama aprūpes līmeņa, hronisko pacientu stacionārā palīdzība, proti, ārstu un medicīnas personāla diennakts uzraudzība, taču vairs nav vajadzīga akūtā ārstēšana. 

Tāpat tiek stacionēti slimnieki terapeitiska profila gultās pēc ģimenes ārsta nosūtījuma vai pacienta izvērtēšanas uzņemšanas nodaļā.  Dr. I. Strazda paskaidro, ka terapeitiskā profila gultās sniedzamā palīdzība nepārsniedz 1.līmeņa slimnīcas kompetenci un nav nepieciešama daudzprofila slimnīcas speciālistu iesaistīšanās.

Šobrīd Bauskas slimnīcā ārstējas viens pacients ar Covid-19 un divi ar pneimonijām, kuriem nav nepieciešama specifiska ārstēšanai un būtu nepieciešama daudzprofila slimnīcas speciālistu piesaiste (piemēram, pneimonolga, infektologa). No slimnīcas personāla šobrīd uz darba nespējas lapām atrodas 13 darbinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicājot, vai medicīnas iestāde neplāno noteikt sejas aizsargmasku obligātu lietošanu poliklīnikā un slimnīcā, Dr. Strazda norādīja, ka sejas masku obligāta lietošana, apmeklējot ārstniecības iestādes, ir atcelta kā prasība.

“Covid-19 infekcija ir pielīdzināma saslimšanai ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām un uz tām visām attiecināmi vienādi nosacījumi, piemēram, rekomendācija nēsāt sejas maskas publiskās vietās, ja cilvēkam ir akūtas augšējo elpceļu infekcijas simptomi. Bauskas slimnīcā šobrīd nav noteikta ne gripas, ne Covid-19 karantīna. Rīkojamies saskaņā ar SPKC rekomendācijām,” teic Dr. Strazda.

Foto: No arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.