Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Senioru deju festivālā «Annas danči» sestdien pirmo reizi notiks radošais konkurss «Annas bļoda»

Bauskā sestdien, 22. jūlijā, jau desmito reizi sabrauks Eiropas deju kolektīvi no visas Latvijas, lai satikšanos dejā svinētu Senioru deju festivālā «Annas danči», Kristiāna Paula Lībiete, Bauskas kultūras centra komunikācijas speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kultūras centra pārstāve precizē, ka festivāls norisināsies gleznainajā Bauskas pilskalna parka estrādē. Sarīkojums tiks atklāts plkst. 15 ar svinīgu gājienu turpat estrādē. Šogad pirmo reizi festivāla programmu papildinās radošais konkurss «Annas bļoda».

“Tautisko deju kolektīviem ir konkurss “Bigas krūze”, tad nu mēs izdomājām, ka mums arī vajag savu konkursu, un tas būs “Annas bļoda”. Visiem kolektīviem tiek iedota viena melodija, pie kuras ir jāsagatavo deja. Dalība konkursā ir brīvprātīga, jo ne visi kolektīvu vadītāji ir horeogrāfi,” atklāj festivāla organizatore un Bauskas kultūras centra Eiropas deju kopas “Vēlreiz” vadītāja Inese Smilškalne. Šogad jaunrades dejas tiks veidotas Gunāra Meijera dziesmai “Brīvais mežavējš”, jo tajā dzirdami vārdi par Bausku. Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija, kurā darbosies režisors un aktieris Edvīns Hegenbarts, Bauskas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla un deju studijas “Lēra” vadītāja Kitija Upelniece. Konkursa pirmās vietas ieguvējam tiks pasniegta mākslinieces Lauras Matildes Ikertes veidota ceļojošā balva.

Festivālā “Annas danči” šogad piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – 27 viesu kolektīvi no dažādām Latvijas vietām, uzsver Kristiāna Paula Lībiete. Viņa vēsta, ka ciemos brauks arī viesu kolektīvs no Lietuvas – Palangas, ar kuru Inesi Smilškalni un deju kolektīvu “Vēlreiz” vieno īpaša draudzība. Viņa stāsta: “Pirmo reizi satikāmies Jūras svētkos Palangā, kur mani kolektīva vadītāja uzrunāja palīdzēt viņiem izveidot savu kolektīvu arī Palangā. Tā es kļuvu par viņu krustmāti. Regulāri apmaināmies ar deju video, braucam pie viņiem uz Jūras svētkiem, bet viņi pie mums uz Bausku.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas kultūras centra Eiropas deju kopas “Vēlreiz”. Publicitātes foto, autore: Elīza Stella Štraumane

Koncerta programma būs plaša un daudzveidīga – tajā iekļauta gan samba, gan dažādi valši un pat latviešu deju bloks. Galvenais uzsvars tiks likts tieši uz labu mūziku un košiem tērpiem. Inese Smilškalne atklāj, ka Bauskas kultūras centra Eiropas deju kopas “Vēlreiz” dāmām labāk patīk tieši ātrās dejas. “Viņas labprāt kustas un grib dejot. No plašās koncerta programmas kolektīvs visvairāk gaida “Čarlstonu” un “Trejdanci”, kas ir manis radīta deja.” Festivāla apmeklētājiem Inese novēl: “Izbaudiet skaistu dienu! Nāciet un skatieties, ka seniori nesēž mājās! Viņi grib dejot, grib būt kopā un māk radīt svētkus gan sev, gan skatītājiem.”

Ieeja pasākumā ir bez maksas, norāda Bauskas kultūras centrā.

Titulattēlspublicitātes, autore: Elīza Stella Štraumane

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.