Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien aicina uz Bārbeles pamatskolas salidojumu

Sestdien, 23. jūlijā, Bārbeles pamatskolā par godu mācību iestādes 150 gadu jubilejai notiks audzēkņu un skolotāju salidojums, ziņo organizatori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skola aicina bijušos absolventus, skolotājus un darbiniekus sestdien, 23. jūlijā, pulcēties jau no pulksten 9, lai kopīgi ar bijušajiem skolas/klases biedriem dalītos atmiņās par izglītības iestādē pavadītajiem gadiem un lai kopā baudītu laiku visas dienas garumā, apskatot gan skolu, gan izstaigājot apkārtni.

Darbosies kafejnīca un momentfoto stūrītis, pulksten 16 plānota salidojuma oficiālā daļa ar dažādām svētku uzrunām un apsveikumiem. Vakara noslēgumā iecerēta lustīga zaļumballe.

Uz iepriekšējo salidojumu bija ieradušies ap 500 cilvēku, tālab arī šajā reizē skola rēķinās ar pulka ļaužu sanākšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādināsim, ka Bārbeles pamatskola tika slēgta 2012. gadā, bet 2018. gadā šajā vietā durvis vēra Bārbeles zēnu pamatskola “Saknes un spārni”.

Kopš skola ir atjaunota, tajā ir pavadīti četri mācību gadi. Izglītības iestādē informēja, ka pirmajā mācību gadā bija 10 zēni, bet pagājušo mācību gadu skolā mācījās 22 zēni no 1. līdz 7. klasei no dažādām Latvijas pilsētām. Mācību programma ir akreditēta līdz 2025. gadam, no 1. līdz 9. klasei.  Pedagogu kolektīvs sastāv no vietējiem skolotājiem un pedagogiem, kuri uz Bārbeli dodas no citām vietām. Izglītības iestādē darbojas internāts.

“Skolas dzīve un vide tiek veidota ģimeniski. Liels uzsvars tiek likts uz darbošanos kopā – kopā ar skolotājiem, pieaugušajiem, kopā ar vecākiem, kopīgai strādāšanai ar vecākiem – īpaši ar tēviem, lai veicinātu tādu jauno vīriešu audzināšanu, kuri savās dzīvēs spēs uzņemties atbildību, spēs dibināt spēcīgas, uz vērtībām balstītas ģimenes, spēs būt ar savu viedokli, spēs būt droši, strādīgi, mīloši.
Skola ir balstīta uz kristīgo vērtību audzināšanu bērnos (atbildības sajūtas, mīlestības, sirsnības, uzticības, godīguma, čakluma u.c.) un ar avio ievirzi,” norādīja izglītības iestādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli izglītības standartam Bārbeles pamatskola piedāvā plašu interešu izglītības programmu – bungu nodarbības, amatu mācības (zēni apgūst praktiskas iemaņas un darbošanos ar dažādiem instrumentiem – āmuru, skrūvgriezi utt.), aviomodeļu izgatavošanu, nodarbības pie aviosimulatora, ir jaunsardze un boksa nodarbības. Tāpat zēni palīdz ikdienas saimnieciskajos darbos, mācās ikdienišķus mājas darbus.

Bārbeles skolas ēka celta 1871. gadā no vietējo saimnieku saziedotiem būvmateriāliem un savu atrašanās vietu nekad nav mainījusi. Pirmais Bārbeles Mārtiņa draudzes skolas skolotājs un skolas pārzinis līdz 1879. gadam bija Fridrihs Mekonis. Mācības tolaik trīs klasēm notika vienā telpā. Klasēs bija stingra disciplīna, skolēni tika sodīti ar miesas sodiem. No 1888. – 1905. gadam visas mācības notika krievu valodā.

Pirmā pasaules kara laikā skolā tika iekārtots vācu karavīru atpūtas nams, mācības tika pārtrauktas. Pēc Latvijas valsts nodibināšanas mācības skolā atjaunoja sešās klasēs. Ap 1910. gadu skolēnu skaits izglītības iestādē svārstījās robežās no 90 līdz 110. Skolā strādāja 4 skolotāji( apvienotās klases), darbojās internāts 30 bērniem. 1933. gadā izveidojas 286. mazpulks, kuru vadīja Alfrēds Reinics. Līdz 1940. gadam mazpulku turpināja vadīt Marija Rūse. Mazpulcēni audzēja arī lopus, vasarā notika 3-5 dienu nometnes. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sešdesmitajos, septiņdesmitajos gados skolā mācījās aptuveni 140 skolēni, strādāja 14 skolotāji. 1968. gadā rekonstruēja veco skolas ēkas daļu. Skolas pionieru vienība bija labākā vienība rajonā.

No 2001.-2005.gadam skolēnu skaits samazinājās no 134 līdz 113, skolā vidēji strādāja 16 skolotāji. 

Sarūkot izglītojamo skaitam, 2012. gadā Bārbeles pamatskola beidza pastāvēt, bet pēc vairākiem gadiem šajā ēkā durvis vēra zēnu pamatskola “Saknes un spārni”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ik pa pieciem gadiem tiek atzīmēta skolas jubileja. Izglītības iestādi pabeidzis priesteris Andrejs Mediņš, kurš ir idejas autors zēnu skolas izveidošanai.

 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

  1. Paldies, cien.”Bauskas Dzīve”, ka Bārbeles skolas vēsrurei veltījāt divus pirmspēdējos teikumus! Tik garš un bagāts skolas mūžs vairāk neko nebija pelnījis…

    8
    2
  2. Es pat bez brilles izlasīju, ka viss raksts ir par Bārbeles skolu un tās vēsturi, bet tu tikai divus teikumus izlsīji, ko tad tu redzēji pārējā tekstā? Un tie spārni jau nav šīs skolas turpinājums,tā jau pavisam cita opera.

    4
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.