Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Bauskā notiks divi pārceltie Māra Slokas 60 gadu jubilejas koncerti

Sestdien, 4. februārī, Bauskas Kultūras centrā (BKC) notiks pārceltie divi koncerti – “Kantrī un šlāgermūzikas svētki. Mārim Slokam 60”. Koncertiem BKC vajadzēja izskanēt pagājušā gada 17. decembrī, bet īsi pirms šī datuma tika izziņots, ka mūziķa slimības dēļ, tie tiek pārcelti uz februāri. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vēstījām, ka koncertprogrammā iekļautas grupas “Klaidoņa” labākās dziesmas: “Mazā dvēselīte”,  “Zarus nelauz”, “Aizvijas ceļš”, u.c. Sestdien koncertā Bauskā viesosies arī Mārtiņa Jātnieka grupa “The Framers”.

Māra Slokas pirmais skaļais talanta apliecinājums bija dziesma “Mazā dvēselīte” ar Elīnas Zālītes vārdiem, kas ieguva labākās dziesmas titulu 2005.gada Bauskas kantrimūzikas festivālā, pārliecinoši – “Šlāgeraptaujā 2005”, kā arī tajā pašā gadā saņēma AKKA/LAA Bezgalības balvu kā gada visvairāk atskaņotā dziesma Latvijā.

Celtniecība un mūzika Māra Slokas dzīvē iet roku rokā. “Esmu lauku cilvēks, man patīk vienkārša melodija, vārdi – lauku mūzika, un tas pats kantrī,” saka populārais mūziķis. Iespējams, viss būtu citādi, ja mūziķa bērnība neaizritētu Popē. Māra vecāki nebija mūziķi, bet labi dziedātāji, un, uzsācis skolas gaitas, zēns 2.klasē sāka apgūt mežraga spēli Ventspils bērnu mūzikas skolā. Taču pēdējais autobuss uz Popi devās, pirms stundas bija beigušās, tā nu izglītošanās mūzikā gāja secen. Popes pamatskolai sekoja Mālpils Lauksaimniecības tehnikums un Lauksaimniecības akadēmijas Lauku celtnieku fakultāte. Jau Mālpilī mācoties, Māris Sloka privāti mācījās dziedāšanu pie pedagoģes Maigas Grietēnas. Viņa ieteica jaunietim balss dotumus izkopt Tautas estrādes ansamblī “Sigulda”, kur tolaik dziedāja arī Nauris Puntulis. 1979.gadā Bauskas rajona Vecsaulē M. Sloka dibināja savu pirmo grupu, ko nosauca par “Relako” (vārdu savienojuma “reti laba kompānija” saīsinājums

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2004.gadā klajā nāca grupas “Klaidonis” debijas albums “Gaidot mājās”, kurā iekļautās Māra Slokas dziesmas “Ceru, gaidu”, “Nedaudz tuvāk, māt” un citas joprojām ir iemīļotas un populāras. Taču slavas virsotne tika sasniegta, pateicoties dziesmai “Mazā dvēselīte”, kas vairākus gadus “Latvijas Radio 2” bija visspēlētāko dziesmu sarakstā. 2005.gadā klajā nāca otrais grupas “Klaidonis” albums “Tik ātri aizskrien laiks”. Tam sekojuši albumi “To jau nepateiks neviens” (2007), “Pārdomu laiks” (2009), “Pieskāriens” (2015), “Ar smaidu saulrietā” (2016), kam lielāko daļu dziesmu radījis Māris Sloka, kurš ir arī grupas “Klaidonis” galvenais solists un dziesmu autors. CD “Ar smaidu saulrietā” 2017.gadā ieguva Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons”. 2007.gadā Māris Sloka piedalījās TV šovā “Dziedi ar zvaigzni” pārī ar psiholoģi Ainu Poišu, pēc tam ieskaņojot kopīgu dziesmu “Es gaidīšu”.

Foto – Modris Helds/Rekurzeme.lv

Kopā ar saviem mūziķiem Māris aktīvi muzicē dažādos pasākumos visā Latvijā, ik pa laikam brauc ciemos pie tautiešiem Lielbritānijā, Īrijā, uzstājas arī Lietuvā, ar labiem panākumiem piedalījies Latvijas TV “Šlāgeraptaujā” un “Amigo Dzintara dziesmu aptaujā”.

Dziesmas Māris Sloka sacer arī savai meitai Evijai Slokai, ar kuru dziedāti arī dueti. Savukārt šobrīd paralēli darbam studijā ar “Klaidoni” Mārim Slokam ir izveidojusies laba sadarbība ar ģitāristu – aranžētāju Jāni Misiņu, un, iespējams, jau šogad klajā nāks studijas albums.

Bauskā uz koncertu pulksten 18 biļetes ir izpārdotas, bet tās vēl ir pieejamas uz papildkoncertu pulksten 14.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.