Sestdien, 1. oktobrī, Bauskas pilī notiks alvas rotu izgatavošanas darbnīca, kurā būs iespēja iepazīties ar alvas rotu darināšanas tehniku, gūt nelielu ieskatu par alvas liešanu, kā arī iemēģināt roku un pašam izveidot savu alvas rotu. Darbnīca paredzēta ikvienam interesentam, bez iepriekšējām zināšanām un pieredzes, portālu informēja Bauskas pils muzeja pārstāve Ilva Niemane.
Viņa skaidro, ka alvas rotu izgatavošanas tehnoloģija pamatā sastāv no viendaļīgas vai vairākdaļīgas dolomīta formas, kurā iegrebts attiecīgais rotas veidols, un pēc tam tajā ielej izkausētu alvu. Līdzīga tehnoloģija ir arī citu krāsaino metālu rotu izgatavošanā, tomēr katram metālam ir atšķirīga kušanas temperatūra, lejamveidņu materiāli un cits aprīkojums.
I. Neimane atzīmē, ka alvas rotas vissliktāk saglabājās, jo materiāls, nonākot saskarē ar skābekli, oksidējas un sadrūp, tāpēc līdz mūsdienām biežāk saglabājas lejamveidnes, nevis pašas rotas. Bauskas pilī atrastas vairākas dažāda izmēra 15. gs. un 17. gs. alvas pogas.
Darbnīca Bauskas pilī notiks mākslinieku Lindas Šikures-Važas un Māra Važas vadībā.
Dalība pasākumā bezmaksas, taču vietu skaits ierobežots. Bauskas pils muzejs aicina iepriekš rezervēt apmeklējumu pa tālruņiem 63923793, 63922280, 20011880 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv.
Darbnīca norisinās projekta “Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris- Bauska” ietvaros. Projekta galvenais mērķis ir palielināt apmeklētāju skaitu Bauskas pils muzejā un Raudondvaris muižā (Lietuva) tūrisma nesezonā un ziemas mēnešos.
I. Neimane informēja, ka Bauskas pils muzejā 2022.gada ziemas un rudens mēnešos notiks 20 darbnīcas: ādas maciņa izgatavošana, augu vainagu darināšana, kaligrāfijas, dekoratīvā apmetuma darināšanas un alvas rotu izgatavošana.
Reklāma