Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Rundāles pils franču dārzā norisināsies ikgadējais rudens stādu tirgus

Rundāles pils franču dārzā sestdien, 10. septembrī, notiks rudens stādu un dārza preču tirgus, portālu informēja Rundāles pils muzeja komunikācijas galvenā speciāliste Ilze Kusiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atklāja, ka tradicionālajam rudens tirdziņam pieteikušies 28 tirgotāji no dažādām Latvijas pilsētām. Rundāles pils dārzā sestdien būs sastopami tirgotāji no Bauskas, Iecavas, Jelgavas, Rīgas, Jēkabpils, Dobeles, Siguldas, Madonas un vēl citām pilsētām.

I. Kusiņa pastāstīja, ka tirgotāji uz Rundāli būs atveduši gan augļu kokus un ogulājus, gan dekoratīvos krūmus, ziemcietes, garšaugus, telpaugus, apmeklētāju iecienītākos rožu stādus un saimniecībās izaudzētus dārzeņus. Tāpat varēs iegādāties dārza kopšanas rīkus, pītus grozus un vēja zvanus. Ar precīzu tirgotāju sarakstu iespējams iepazīties muzeja mājaslapā rundale.net.

Foto: Publicitātes foto/Rundāles pils muzejs

Tirgotājiem dalības maksa joprojām ir simboliska. Tā tiek noteikta pēc Rundāles pils muzeja publiskā maksas cenrāža. Lauksaimniecības un pārtikas preču tirgotājiem nomas maksa ir trīs eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam novērojuši, ka rudens tirdziņā dalībnieku skaits pamatā ir nemainīgs. Tajā piedalās aptuveni 30 tirgotāji. Jāsaka, ka katru gadu tirdziņam piesakās arī jauni, iepriekš Rundāles tirdziņos nebijuši tirgotāji. Pēc saņemtajām atbildes vēstulēm varam secināt, ka lielai daļai tirgotāju šis gads ir bijis ļoti veiksmīgs, jo vasaras sezonā sortiments ir iztirgots un mūsu organizētajā tirdziņā dalību nākas atteikt,” stāsta I. Kusiņa.

 Viņa norāda, ka apmeklētāju skaits gadu no gada ir mainīgs. “Esam piefiksējuši, ka dienas pirmajā daļā dārzā ienāk mērķtiecīgi tirdziņa apmeklētāji, bet uz dienas otru pusi nāk ļaudis, kas izbauda pastaigu pa dārzu un to apvieno ar tirgus apmeklējumu. Jāsaka, ka tirdziņa apmeklētība, kā ikviena cita brīvdabas pasākuma apmeklējums, ir atkarīgs no laika apstākļiem. Lietainā un drēgnā laikā apmeklējuma skaits ir mazāks nekā saules pielietās dienās.

Pēc katra tirdziņa tiek uzklausītas atsauksmes un ieteikumi no pašiem tirgotājiem. Tie gan parasti ir pateicības vārdi un laba vēlējumi par, doto iespēju piedāvāt savas preces un stādus dārza mīļotājiem. No tirgotāju puses ieteikumus par pasākuma uzlabošanu līdz šim neesam saņēmuši. Protams, esam atvērti tādus uzklausīt un likt lietā, lai tirdziņi būtu labi organizēti un apmeklēti,” teic I. Kusiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Publicitātes foto/Rundāles pils muzejs

Stādu tirgu papildinās arī muzikāli priekšnesumi. No plkst. 11.30 līdz 15 dārza apmeklētājiem muzicēs septiņi pūtēju orķestri: Bauskas Mūzikas un mākslas skolas orķestris, Siguldas Jauniešu pūtēju orķestris “Sudrabskaņa”, Auces kultūras nama Jauniešu pūtēju orķestris “Auce”, Valmieras Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības orķestris, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra pūtēju orķestris “LIEPĀJA”, pūtēju orķestris “Skaistkalne” un “Krustpils”.

I. Kusiņa atklāja, ka šobrīd franču dārzā pamazām ir jūtamas rudens vēsmas. Meža vīteņi sāk iekrāsoties sārtos toņos, vēli ziedošās rožu šķirnes tiek izdaiļotas ar rīta rasas lāsēm. Tāpat kā allaž rudens krāsās ir bagātīgi uzziedējusi ornamentālā partera dobe, ziedošie augi aplūkojami arī Hortenziju un Zilajā bosketā, kā arī Piknika laukumā.

I. Kusiņa pavēsta, ka ziedu izstādes šajā gadā nav plānotas, bet nākamajā mēnesī muzeja apmeklētājus priecēs jauna izstāde veltīta Rundāles pils muzeja piecdesmitgadei “Durvis uz vēsturi: Rundāles pils darbība arhitektūras un mākslas izpētē”. Izstādes galvenā tēma un motīvs būs muzeja darbinieku izpētes ekspedīcijas, kas tika veiktas pašos muzeja pirmsākumos. Plašāka informācija par topošo izstādi sekos tuvākajā laikā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.