Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sestdien Rundāles pusē aicina uz Lielupes ravēšanas talku

Biedrība «Tīru vidi nākotnē» kopā ar Bauskas mednieku un makšķernieku biedrību (BMMB) projektā «Lielupes gultnes tīrīšana un zivju dabīgo nārsta vietu atjaunošana»  aicina uz ceturto lielo upes ravēšanas, tīrīšanas un zivju nārsta vietu veidošanas talku, kura norisināsies sestdien, 2. septembrī, pulksten 10 Lielupē pie Kauces strauta ietekas Bauskas novada Rundāles pagastā, portālu informēja BMMB pārstāvis Valērijs Gabrāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš atzīmēja, ka šomēnes traktortehnika paveica savus upes tīrīšanas darbus, tālab tagad jāpieliek roka, lai paveikto piegludinātu un padarītu dzīvāku. Nedēļas nogalē ieplānota izglītojoša talka, kurā ar roku darbu jāveic upē atlikušā aizauguma izvākšana, vimbu un upes nēģu nārsta laukumu veidošana, krasta pielīdzināšana un labiekārtošana.

Pēc katra talcinieka spējām un izdomas, vides un zivju eksperta vadībā tiks izravēti un attīrīti upes grunts laukumi, pārvietoti lielāki un mazāki akmeņi, ar mērķi atjaunot un uzlabot nārsta un dzīves apstākļus Lielupes augštecē mītošām un ieceļojošām zivīm.

V. Gabrāns ir pārliecināts, ka darba pietiks lielākām un mazākām rokām bez vecuma ierobežojumiem. Vien vecākiem jānodrošina mazu bērnu uzraudzība. Talciniekiem jārēķinās, ka darbs paveicams ar cimdiem rokās un vietumis līdz ceļiem ūdenī. V. Gabrāns paziņo, ka tiks nodrošināta darba fronte arī tiem, kuri negribēs mērcēties upes ūdenī. Lietderīgi ņemt līdzi savus darbarīkus – zemes dakšas, metāla grābekļus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Talkā kopā strādājam, jautrojamies, izbaudām dabas sniegto un pašu rokām veidoto ar apziņu, ka pēc mums kāds dabas stūrītis paliek tīrāks, labāks un dabai draudzīgāks,» norāda V. Gabrāns.

Uz talku interesentiem jānokļūst ar savu transportu. Pulcēšanās plānota Lielupes upmalā pie Važītes pārbrauktuves. Biedrība sarūpēs arī talkas zupu.

 Projektu finansē Valsts Zivju fonds, līdzfinansē Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība, sadarbības partneris – biedrība «Tīru vidi nākotnē».

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.