Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Siltumtarifu Misā plāno palielināt par 192 procentiem

SIA «Kūdrinieks» Bauskas novada pašvaldībā ir iesniedzis siltumenerģijas ražošanas, pārvades un sadales un tirdzniecības tarifa pieteikuma projektu, kas paredz tarifa palielinājumu par 192 procentiem, informē pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Misas siltumtrasē siltuma zudumi ir 25 procenti, Iecavā – septiņi procenti. Jāveic Misā trases pārbūve. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Pašlaik vienas megavatstundas (MWh) siltumenerģijas gala tarifs Misā fiziskām personām ar 12% PVN ir 49,58 eiro, bet plānotais – 144,85 eiro. Savukārt juridiskām personām spēkā esošais vienas MWh siltumenerģijas gala tarifs ar 21% PVN  ir 53,57 eiro, bet plānotais – 156,49 eiro. Sadārdzinājums par 192 procentiem.

SIA «Kūdrinieks» vadība tarifu izmaiņas pamato ar to, ka pēdējais siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs Misā ir apstiprināts 2009. gadā; tarifa palielinājums ir saistīts ar pieaugošām energoresursu izmaksām.

Iedzīvotājiem vēl deviņas dienas iespējams iesniegt priekšlikumus un ieteikumus par tarifu projektu, vietnē bauska.lv norādītas adreses, kur iespējams ar saviem iesniegumiem vērsties:

 • e-pastā: kudrinieks@vecumnieki.lv,
 • SIA “Kūdrinieks” biroja telpās adresē “Misas kūdra 17”, Misa Vecumnieku pagastā Bauskas novadā,
 • Sūtot pa pastu uz adresi “Misas kūdra 17”, Misa, Vecumnieku pagasts, Bauskas novads, LV-3906,
 • Bauskas novada pašvaldības Vecumnieku apvienības pārvaldē Rīgas ielā 29 Vecumniekos,
 • Bauskas novada pašvaldībā Uzvaras ielā 1 Bauskā, LV-3901.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. vismaz varēji noskaidrot un pateikt citiem, ar ko tad Misas ciematā tos katlus kurinās? Ja jau laukos grib ar gāzi, ko pat visi pilsētnieki vairs nevar atļauties…, tad, varbūt, jāmeklē tāds pagastvecis, kurš zinātu, ar ko lauku cilvēkam izdevīgāk sildīties?

  11
 2. Kūdrinieks ar ko kurina? Visas Misas fabrikas purvu malas ir pilnas ar celmu kaudzēm, kas sabērti kaudzēs pat vairākus gadus pirms krīzes, tātad pa lēto.Protams, kaudzes vajag kartīgi saliedēt, tad jēga būs daudz mazāka. Juridiski celmu kaudzes droši vien pieder ārzemniekiem, bet kas gan mums pašiem pieder? Situācija analoga šķeldas situācijai- ir , bet tomēr nav.

 3. Sapulcē saka vienu, bet dara pavisam ko citu.. brīnišķīgi, drīz ciemats nebūs,jo vairākums nespēs samaksāt lielos rēķinus, un kā jau vienmēr, kantora tante draudēs,ka izmetīs no dzīvokļa, ja būs parādi…

 4. Okmanis un Mačeks ar savām 4000 eiro algām jau spēs samaksāt.Vai man vienam liekas,ka Bauskas novadā nav vadības?

  15
  2
 5. Īpašumu var atņemt tikai zvērināts tiesu izpildītājs pēc tiesas sprieduma. Tiesu izpildītājs, kas nav zvērināts tiesu izpildītājs, ir vienkārši parādu ” izsišanas” biznesmenis un drīkst tikai ar pierunāšanu aicināt atdot parādu. Būs interesanti paskatīties, kā valsts un pašvaldība risinās masveida parādu problēmu.Ar teroru vai kā citādi. Jebkuros ligumos ir punkts ” neparedzēti apstākļi”. Neparedzēti apstākļi ir karš, dabas katastrofas, ārkārtas stāvoklis un tādos gadījumos līgums nav spēkā.

 6. Lai atbrauc uz Misu tas jaunais pārvaldnieks un izskaidro kāpēc sapulcē runāja pavisam kaut ko citu saistībā ar apkuri.Ejam lēnām uz Dāviņu variantu,no katra dzīvokļa truba rēgosies.

 7. Kāda vispār jēga no tā “jaunā priekšnieka” kurš Misā ir bijis labi, ja divas reizes.
  Kad sabrauc deputātiņi, tad sāk kaut ko sapņot par trases pārbūvi pie šī brīža cenām.., viņi tiešām savos kabinetos ir atrauti tālu no realitātes!

  P.S Pēc foto šķiet, ka tai mājai fonā ir trāpijusi himars raķete..

 8. Paskaidrojums tam, kurš pārmet žurnālistam, bet pats neko nelasa, tikko te bija raksts “Bauskas Dzīvē”, kur bija smalki aprakstīts, ar ko kurina Misā. Ja slinkums pašam meklēt, atgādinu:

  “Noslēdzošā vizīte bija pašvaldības uzņēmuma SIA «Kūdrinieks» telpās. Uzņēmums Misas ciemā nodrošina ne tikai siltuma piegādi, bet arī visu pārējo – apsaimnieko ēkas, nodrošina ūdens apgādi. Pašreizējais SIA «Kūdrinieks» valdes loceklis Andis Kaspars atzīst, ka potenciāli izmaksas apsaimniekošanas jomā varētu pieaugt, – 19 centi par kvadrātmetru tomēr esot ļoti zems maksājums.

  Lielākā problēma pašlaik ir siltuma zudumi trasē. «Misas siltumtrases zudumi ir 25 procenti, Iecavā – septiņi procenti. Jāveic trases pārbūve,» skaidroja A. Kaspars. Līdz šim Misā centušies saglabāt maksimāli zemu tarifu, tāpēc uzņēmumam uzkrājumu šādu darbu veikšanai nav. Attiecīgi tā būs tuvākā laika lielākā problēma.

  Katlumājā jaunākais katls uzstādīts 2019. gadā. Pamatā kurina ar šķeldu, bet ir arī gāzes apkures katls situācijai, ja sals būs ļoti spēcīgs. Krātuvē varot savest 300 kubikmetru šķeldas, kas ziemā pietiekot pāris nedēļām. Tāpēc A. Kaspars vērtē, ka pie katlumājas esot jāizbūvē laukums, kur varētu uzkrāt šķeldu, kad to varētu nopirkt par zemāku cenu nekā apkures sezonā.”

  1
  1
 9. piekrītu jums , jāveic uzkrājumi,jālabo siltumtrases un t.t.Bet diez cik iepriecinoši jau nav tas ka no saviem ienākumiem, lielākā daļa aiziet komunālos maksājumos.Es domāju ka priekš mazās Misas ir par traku tas tarifs.

 10. lasītāja, vai arī tu vēl te tikko nebiji jauna un skaista, tā salīdzinoši tavam teiktajam, bet runa ir par portālā ievietotajiem pāris teikumiem, no kuriem nu nekā nevar izspriest par Misas ciemata problēmām un diez vai tagad būs daudz to Bauskas Dzīves drukātās versijas lasītāju, jo kaut vai avīze labi noder iekuram, bet daudziem tā jau par dārgu

 11. Dodās tik uz būvvaldi ar buržuikas ieceri. Nav vairs deviņdesmitie, nebūs papīru, būs pašvaldības policija.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.