Apmēram 80 līdzjutēju 2. novembra vakarā pulcējās Vecumnieku novada Misas vidusskolas sporta zālē, kur pirmo sezonas cīņu mājās aizvadīja sporta kluba (SK) «Vecumnieki» volejbola vienība. Šogad viņiem mājas spēles tiek rīkotas Misā.
Sporta zāles maiņa no Vecumniekiem uz Misu saistīta ar pāreju uz spēcīgāku līgu – Latvijas 1. nacionālo līgu. Tādējādi pieauga arī prasības pret sporta bāzi, kam Vecumnieku novada domes sporta skolas zāle neatbilda. Pirms vairākiem gadiem par mājas zāli izvēlējās Valles vidusskolu, šoreiz tā ir Misas vidusskolā.
Pirmā mājas spēle izvērtās īpaša – pēc tam, kad Latvijas kausa izcīņā izdevās pārvarēt pirmo kārtu, pārspējot «Madonu» ar 3:0, savās mājās otrajā kārtā varēja uzņemt Baltijas līgas klubu «Jēkabpils lūši». Līdzjutēji gan savējo izredzes novērtēja reāli – ja kaut vienā setā izdosies izcīnīt 20 punktus, būs ļoti labi. Diemžēl nedaudz pietrūka.
Sākums «Vecumnieku» vienībai iznāca nervozs – pretinieki tomēr ir ļoti spēcīgi. Visi garāki par 1,9 metriem, ar ļoti spēcīgu gremdes sitienu, kas uzreiz spēlē ir pamanāms. Pie rezultāta 1:8 SK «Vecumnieki» treneris Jānis Plūme ņēma pārtraukumu, un viņam izdevās nedaudz mainīt spēles gaitu. Puiši nomierinājās, Armands Grudulis uztaisīja divas labas serves, un kādu laiku atstarpi izdevās noturēt – 10:19. Noslēgumā 15:25.
Otrais sets izdevās pats labākais – lai arī sākums atkal bija neveiksmīgs, treneris puišus savāca, un rezultāts bija pat 5:7. Pie 9:13 viesi sāka saprast, ka vajag tomēr spēlēt nopietnāk, un beigās jau bija 18:25. Trešajā setā mājinieki centās ciemiņus jau sākumā tālu neatlaist un noturēja līdz pat 11:14, bet tālāk spēle nevedās – 15:25. Zaudējums ar 0:3. Atbildes mačs notiks Jēkabpilī 9. novembrī.
